Komunikaty PR

Po co firmom jest potrzebny co-development?

2022-07-25  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Pomyślne opracowanie i wprowadzenie na rynek nowych produktów ma zasadnicze znaczenie dla rentowności przedsiębiorstw. Jednak procesy te niosą za sobą również wyzwania natury finansowej, organizacyjnej i technicznej, niekiedy skutkujące niepowodzeniem całego przedsięwzięcia. Jak zatem zwiększyć szansę na sukces? Kluczem jest co-development!

Co-development, czyli wspólny rozwój produktu z klientem, zmniejsza ryzyko i zwiększa szansę na sukces przy wprowadzaniu na rynek nowych rozwiązań. W tym procesie dwie firmy wspólnie wykorzystują wiedzę, technologię i siłę roboczą, tworząc środowisko korzystne dla obu stron. W efekcie przekłada się to na osiąganie lepszych wyników.

Co zrobić, gdy nie wiemy, czego chcemy?

Cezary Naliwajek, Commercial Director Insulation Europe z firmy Thermaflex, bazując na przykładach udanych wdrożeń, wskazuje na kilka powodów do tego, by skorzystać z zalet co-developmentu: Regularnie zdarza się, że dana firma ma określony pomysł lub wizję nowego produktu, jednak w dalszej części procesu często okazuje się, że założenia były błędne, a pomysł jest niewykonalny. Dlatego tak ważne jest nie tylko znalezienie partnera posiadającego odpowiednią wiedzę, ale także nawiązanie współpracy na wczesnym etapie rozwoju nowego produktu. Zapobiega to sytuacji, w której opracowany produkt ostatecznie okazuje się bardzo trudny do wytworzenia lub inwestycja pochłania zbyt dużo czasu i środków.

Rozwój, innowacje, ograniczenie kosztów i ryzyka

Chociaż tworzenie kreatywnych i innowacyjnych technologii może być ekscytujące, planowane rozwiązania w konsekwencji mogą okazać trudne do wyprodukowania lub nie działają w pożądany sposób. „Gdy od początku projektu konsultujemy się z partnerem współtworzącym, dysponującym wiedzą na temat praktycznych aspektów zastosowanych innowacji oraz ich produkcji, wtedy zaoszczędzamy czas na poprawkach i unikamy robienia kroków wstecz w trakcie realizacji projektu.” - wyjaśnia ekspert Thermaflex i dodaje: „Wspólny rozwój to także większa oszczędność kosztów oraz możliwość wprowadzania innowacji. Nawiązanie współpracy partnerskiej będzie szczególnie korzystne przy opracowywaniu nowych i innowacyjnych rozwiązań. Badania pokazują, że w przypadku przeciętnej firmy, 33% sprzedaży i 26% rentowności pochodzi z produktów lub usług wprowadzonych w ciągu ostatnich czterech lat.”

Cezary Naliwajek wskazuje także na to, że opracowanie nowego produktu zwykle wiąże się z ryzykiem, a dzieląc projekt z partnerem, mamy możliwość jego zmniejszenia.

Razem ku lepszemu

Doświadczenie pokazuje, że dzięki działaniom co-development można znacznie skrócić cykl rozwoju produktu - szczególnie jeśli zaczniemy współpracę już na wczesnym etapie.

- Krótszy czas wprowadzenia na rynek produktu może znacznie zwiększyć potencjalny zysk. Ponadto budujemy dzięki temu przewagę konkurencyjną, wyższe marże i dochód, a poniesione inwestycje zwracają się szybciej – mówi ekspert z firmy Thermaflex.

Co-development oznacza wspólną pracę. W przypadku Thermaflex, podczas tego procesu firma dzieli się z partnerem biznesowym całą swoją wiedzą, umiejętnościami i możliwościami, co przynosi strategiczne korzyści obu stronom. Dzięki zgromadzonej wiedzy w zakresie materiałów piankowych z certyfikatem "cradle-to-cradle", innowacjom i szerokiej gamie produktów, wspólnie opracowywane są wyjątkowe rozwiązania. Są one szeroko wykorzystywane przez partnerów Thermaflex działających na rynku motoryzacyjnym, stoczniowym, chłodniczym, instalacyjnym, budowlanym, wnętrzarskim, komunikacji miejskiej, placów zabaw czy materacy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja Biuro prasowe
2025-05-13 | 12:00

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Już 27-28 maja odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych transformacji gospodarczej i zrównoważonemu rozwojowi – XI edycja konferencji Sustainable
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja
Firma Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Infrastruktura

Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.