Polbruk SA - organizatorem konkursu CITYandREST
Tok Tok
Wierzyńskiego
52 317 Wrocław
kamila|toktok.com.pl| |kamila|toktok.com.pl
+ 48 aaa bbb ccc
www.toktok.com.pl
Polbruk SA organizuje konkurs „CITYandREST MIEJSKA STREFA BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU”, którego celem jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni publicznej dopasowanej do obecnych czasów.
Przestrzeń miejska powinna być funkcjonalna i odpowiadać na zmieniające się realia oraz potrzeby ludzi. W przestrzeni publicznej najważniejszy jest człowiek, a ostatnie miesiące pokazały, jak ważny dla ludzi jest realny kontakt z innym człowiekiem. Podróżowanie i przemieszczanie się również zostało znacznie ograniczone. Z tego powodu miasta zyskują nową rolę, w której powinny częściowo przejąć funkcję wypoczynkową i stworzyć bezpieczne warunki do życia i wypoczynku.
Konkurs jest adresowany do architektów, architektów krajobrazu, projektantów, studentów architektury i architektury krajobrazu. W konkursie mogą brać udział osoby indywidualne lub 2 osobowe zespoły. Celem konkursu jest kreacja koncepcji przestrzeni miejskiej, umożliwiającej stworzenie bezpiecznych warunków do życia i wypoczynku w mieście oraz budowanie relacji społecznych przy konieczności zachowania odpowiedniego dystansu między ludźmi.
Projekt CITYandREST ma być sposobem na zapewnienie bezpiecznych stref wypoczynku w miastach i remedium na konieczność ograniczenia kontaktów społecznych. Koncepcje prezentowane w pracach konkursowych w ramach projektu CITYandREST powinny umożliwiać wspólne, bezpieczne przebywanie grupy osób w przestrzeni publicznej, a jednocześnie zapewniać dystans fizyczny i przełamywać dystans społeczny. Może to być projekt koncepcyjny ulicy, placu, parku, bulwaru itp. Interwencja projektowa może mieć charakter przebudowy istniejącej przestrzeni miejskiej lub kreację zupełnie nowej przestrzeni. W projekcie należy uwzględnić produkty firmy Polbruk SA wskazane w regulaminie.
Patronat nad konkursem CITYandREST objęły Stowarzyszenie Architektów Krajobrazu, magazyn architektoniczny Architektura&Biznes oraz wortal dla architektów krajobrazu, urbanistów i miłośników ogrodów – www. sztuka-krajobrazu.pl
Na wygraną w konkursie mogą liczyć odkrywcze projekty o wyjątkowych walorach funkcjonalnych i estetycznych oraz przestrzenie pełne inspirującego designu. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora oraz patroni medialni.
Konkurs wystartował 15 lipca 2020r. Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 13 września 2020 roku. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.
Regulamin, formularz rejestracyjny oraz harmonogram znajduje się na stronie konkursu:
www.polbruk.pl/pl/konkurs-cityandrest.html
Polbruk S.A. – to największy obecnie na polskim rynku producent kostki brukowej i wyrobów drogowych w Polsce, stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. W ofercie Polbruk znajdują się
produkty z segmentów - Styl, Klasyka, TOP oraz rozwiązania przemysłowe, wykorzystywane do budowy placów, deptaków, parkingów i chodników w całej Polsce. Polbruk SA jest laureatem nagrody Superbrands Polska 2020.
O firmie
www.polbruk.pl
www.facebook.com/polbruk
www.instagram.com/polbruk_inspirujemy/
www.facebook.com/JestemFachowcem

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.