Polska Grupa Pocztowa rozwija sieć partnerską
Polska Grupa Pocztowa rozwija sieć partnerską
Monopolizacja rynku powoli odchodzi w niepamięć. Pojawienie się nowych podmiotów otwiera nowe możliwości zarówno dla firm, jak i odbiorców końcowych. Czy reaktywacja Polskiej Grupy Pocztowej to kolejny przełom na polskim rynku pocztowym?
Polska Grupa Pocztowa otwiera się na współpracę poprzez rozwój sieci. Na prostych i przejrzystych zasadach, opierając się jednocześnie na minimalnym sformalizowaniu procesu wdrożenia nowych partnerów.
Ambitne plany
Polska Grupa Pocztowa sukcesywnie poszerza swój zasięg terytorialny, który obecnie wynosi 58% pokrycia Polski. Plan na koniec 2022 roku to ponad 80%, na co składa się obecność zarówno w największych, jak i mniejszych miastach. Struktura rośnie, co naturalnie przekłada się na większą dostępność tańszych usług pocztowych zarówno dla sektora B2B jak i B2C. – Polska Grupa Pocztowa posiada kontrakty zarówno na dostarczanie przesyłek listowych, ekonomicznych, jak i priorytetowych. Jednym z największych podmiotów z wielomilionowym wolumenem jest Aliexpress, dla którego dostarczamy przesyłki z dostawą domową. Wykorzystujemy również stworzoną przez nas strukturę urządzeń Aliexpress do dostaw w sektorze PUDO – mówi Piotr Kocoń, właściciel Polskiej Grupy Pocztowej.
Polska Grupa Pocztowa została wskazana przez klientów jako jedna z firm, której usługi listowe świadczone są na najwyższym poziomie. Operator obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak również biznesowych i instytucjonalnych. Satysfakcja klientów przełożyła się również na nagrodę Konsumenckiego Lidera Jakości w ramach kategorii Usługi pocztowe w 2021 roku.
Prosta struktura, proste zasady
Sieć, którą tworzy Polska Grupa Pocztowa, jest efektem wielu lat doświadczeń w obszarze logistyki oraz usług kurierskich i pocztowych. Konstelacja oparta na strukturze magazynów głównych, pośrednich oraz punktów operatorów doręczających jest przejrzysta i pozwala na jej szybkie zaimplementowanie w nieobsługiwanych jeszcze obszarach Polski. – Poszukujemy do współpracy osób, które chcą rozwinąć swój biznes, lub zacząć z nami zupełnie od przysłowiowego zera. Z naszego doświadczenia dostrzegamy, że współpraca z Polską Grupą Pocztową jest dobrym rozwinięciem działalności dla firm, które już teraz pracują jako dostawcy gazet, ulotek, bądź drobnych przesyłek reklamowych. To dobra alternatywa do dodatkowego zarobku, jak i również rozwinięcia działalności wyłącznie w kierunku współpracy z Polską Grupą Pocztową – mówi Piotr Kuc, koordynator Polskiej Grupy Pocztowej.
Portfolio sprzedażowe Polskiej Grupy Pocztowej jest na tyle szerokie, że oferuje możliwości rozwoju zarówno w obszarze przesyłek listowych, kurierskich, dostaw do urządzeń PUDO, jak i pozyskiwania lokalizacji oraz instalacji urządzeń rozbudowywanej z sukcesem sieci urządzeń Aliexpress. PGP oferuje również dostawy domowe do skrzynek, jak i za potwierdzeniem odbioru. Już teraz Polska Grupa Pocztowa operuje wielomilionowym wolumenem, który z miesiąca na miesiąc znacząco się zwiększa. Zainteresowane podmioty zyskują zatem na start zarówno dostęp do wiedzy, szkolenia, strukturę, jak i wolumen pozwalający na dalszy rozwój.
Silna grupa logistyczna
Polska Grupa Pocztowa wraz ze Światem Przesyłek i firmą KAAB działa w obrębie jednej grupy logistycznej, opartej na podobnej strukturze. Takie rozwiązanie pozwala na maksymalne wykorzystanie możliwości, jakie daje tak opracowana konstelacja logistyczna. Wykorzystywanie innych, niezależnych podmiotów jako podwykonawców daje wymierne korzyści w postaci skrócenia łańcucha transportowego oraz, co niezwykle ważne z perspektywy klienta, wpływa na obniżenie cen usług.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.