Komunikaty PR

Prezes Zarządu TIM SA w finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku

2021-01-13  |  13:20
Biuro prasowe
Kontakt

Michał Kostrowicki
TIM SA

ul. Jaworska 13
53-612 Wrocław
prasa|tim.pl| |prasa|tim.pl
726 004 981
www.timsa.pl

Krzysztof Folta, Prezes Zarządu i jeden z założycieli TIM SA, znalazł się w gronie 15 osób walczących o tytuł Przedsiębiorcy Roku w konkursie organizowanym w Polsce od 2003 roku przez firmę doradczo-audytorską EY (d. Ernst&Young). Zwycięzca będzie reprezentować Polskę podczas światowego finału konkursu w Monte Carlo, gdzie zmierzy z najlepszymi przedsiębiorcami z ponad 60 krajów.

EY Przedsiębiorca Roku to polska edycja międzynarodowego konkursu na najlepszego przedsiębiorcę EY Entrepreneur Of The Year. Do 2019 roku w polskiej edycji wyłoniono łącznie 219 finalistów, spośród których 18 otrzymało tytuł EY Przedsiębiorcy Roku. Konkurs funkcjonuje obecnie w ponad 60 państwach, które łącznie odpowiadają za 94% światowego PKB.

Udział w nim jest bezpłatny, a kryteria oceny kandydatów są takie same we wszystkich krajach, dając przedsiębiorcom równe szanse w rywalizacji o zwycięstwo w światowym finale. Kandydatem na Przedsiębiorcę Roku może zostać właściciel i współwłaściciel lub założyciel albo członek rodziny założyciela firmy. Pierwszym etapem konkursu jest szczegółowa aplikacja online, a kolejnym rozmowa ewaluacyjna prowadzona przez pracowników EY. Jest ona poświęcona historii powstania i funkcjonowania firmy oraz wizji rozwoju. Jak podkreślają organizatorzy, ma to szczególne znaczenie, gdyż „konkurs EY Przedsiębiorca Roku jest inicjatywą mającą na celu wyróżnienie człowieka – przedsiębiorcy, wizjonera i lidera, którego świadectwo sukcesu stanowi prowadzona firma”.

Finalistów wskazuje 13-osobowe jury niezależne od firmy EY. W jego skład wchodzą wybitne osobistości polskiej sceny biznesowej oraz zwycięzcy konkursu z ubiegłych lat (szefowie i/lub założyciele m.in. takich firm i marek jak eobuwie.pl, CD Projekt, KRUK, NOWY STYL, MASPEX, Grupa RABEN, WIŚNIOWSKI). Oceny kandydatów opierają się na takich kryteriach jak: przedsiębiorczość, strategia, wyniki finansowe, działalność międzynarodowa, nowe technologie/innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem.

W finale edycji 2020 znalazło się łącznie 15 przedsiębiorców z 12 firm. Wraz z prezesem Krzysztofem Foltą finalistami z kategorii „Nowe Technologie / Innowacyjność” są: Michał Mikulski – EGZOTech, Dawid Zieliński – Columbus Energy i Jacek Świderski – Wirtualna Polska Holding. Sylwetki finalistów ze wszystkich kategorii na https://przedsiebiorcaroku.pl/lista-finalistow/ i https://www.ey.com/pl_pl/news/2021/01/15-przedsiebiorcow-w-finale-18-edycji-konkursu-przedsiebiorca-roku. Jedna z tych osób (lub jeden z duetów wspólników, gdyż i takie są wśród finalistów) zostanie Przedsiębiorcą Roku 2020.

– Świadomość, że znalazłem się w gronie kilkunastu najlepszych polskich przedsiębiorców, stanowi dla mnie kolejne potwierdzenie, że warto było postawić na e-commerce, dokonać rewolucji nie tylko we własnej firmie, ale i w całej branży – mówi Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – Za TIM-em najlepszy pod względem obrotów rok w 33-letniej historii firmy. Moja obecność w finale jednego z najbardziej prestiżowych konkursów biznesowych – w Polsce i na świecie – stanowi kolejne potwierdzenie naszego sukcesu i słuszności przyjętej przed laty strategii rozwoju. To ogromne wyróżnienie i wielka radość – dodaje.

Laureata tytułu Przedsiębiorca Roku 2020 poznany podczas gali finałowej 4 marca 2021 r. To właśnie ta osoba będzie reprezentować Polskę podczas planowanego na czerwiec 2021 r. międzynarodowego finału w Monte Carlo.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: TIM SA
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA Biuro prasowe
2025-05-16 | 15:00

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Jak wynika ze zaktualizowanego raportu przygotowanego przez Międzynarodową Federację Księgowych (IFAC) oraz AICPA & CIMA, niemal trzy czwarte największych globalnych firm
Firma Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja
2025-05-13 | 12:00

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Już 27-28 maja odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych transformacji gospodarczej i zrównoważonemu rozwojowi – XI edycja konferencji Sustainable
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie

Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.

Przemysł

Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.

Konsument

Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.