Komunikaty PR

Prezes Zarządu TIM SA w finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku

2021-01-13  |  13:20
Biuro prasowe
Kontakt

Michał Kostrowicki
TIM SA

ul. Jaworska 13
53-612 Wrocław
prasa|tim.pl| |prasa|tim.pl
726 004 981
www.timsa.pl

Krzysztof Folta, Prezes Zarządu i jeden z założycieli TIM SA, znalazł się w gronie 15 osób walczących o tytuł Przedsiębiorcy Roku w konkursie organizowanym w Polsce od 2003 roku przez firmę doradczo-audytorską EY (d. Ernst&Young). Zwycięzca będzie reprezentować Polskę podczas światowego finału konkursu w Monte Carlo, gdzie zmierzy z najlepszymi przedsiębiorcami z ponad 60 krajów.

EY Przedsiębiorca Roku to polska edycja międzynarodowego konkursu na najlepszego przedsiębiorcę EY Entrepreneur Of The Year. Do 2019 roku w polskiej edycji wyłoniono łącznie 219 finalistów, spośród których 18 otrzymało tytuł EY Przedsiębiorcy Roku. Konkurs funkcjonuje obecnie w ponad 60 państwach, które łącznie odpowiadają za 94% światowego PKB.

Udział w nim jest bezpłatny, a kryteria oceny kandydatów są takie same we wszystkich krajach, dając przedsiębiorcom równe szanse w rywalizacji o zwycięstwo w światowym finale. Kandydatem na Przedsiębiorcę Roku może zostać właściciel i współwłaściciel lub założyciel albo członek rodziny założyciela firmy. Pierwszym etapem konkursu jest szczegółowa aplikacja online, a kolejnym rozmowa ewaluacyjna prowadzona przez pracowników EY. Jest ona poświęcona historii powstania i funkcjonowania firmy oraz wizji rozwoju. Jak podkreślają organizatorzy, ma to szczególne znaczenie, gdyż „konkurs EY Przedsiębiorca Roku jest inicjatywą mającą na celu wyróżnienie człowieka – przedsiębiorcy, wizjonera i lidera, którego świadectwo sukcesu stanowi prowadzona firma”.

Finalistów wskazuje 13-osobowe jury niezależne od firmy EY. W jego skład wchodzą wybitne osobistości polskiej sceny biznesowej oraz zwycięzcy konkursu z ubiegłych lat (szefowie i/lub założyciele m.in. takich firm i marek jak eobuwie.pl, CD Projekt, KRUK, NOWY STYL, MASPEX, Grupa RABEN, WIŚNIOWSKI). Oceny kandydatów opierają się na takich kryteriach jak: przedsiębiorczość, strategia, wyniki finansowe, działalność międzynarodowa, nowe technologie/innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem.

W finale edycji 2020 znalazło się łącznie 15 przedsiębiorców z 12 firm. Wraz z prezesem Krzysztofem Foltą finalistami z kategorii „Nowe Technologie / Innowacyjność” są: Michał Mikulski – EGZOTech, Dawid Zieliński – Columbus Energy i Jacek Świderski – Wirtualna Polska Holding. Sylwetki finalistów ze wszystkich kategorii na https://przedsiebiorcaroku.pl/lista-finalistow/ i https://www.ey.com/pl_pl/news/2021/01/15-przedsiebiorcow-w-finale-18-edycji-konkursu-przedsiebiorca-roku. Jedna z tych osób (lub jeden z duetów wspólników, gdyż i takie są wśród finalistów) zostanie Przedsiębiorcą Roku 2020.

– Świadomość, że znalazłem się w gronie kilkunastu najlepszych polskich przedsiębiorców, stanowi dla mnie kolejne potwierdzenie, że warto było postawić na e-commerce, dokonać rewolucji nie tylko we własnej firmie, ale i w całej branży – mówi Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – Za TIM-em najlepszy pod względem obrotów rok w 33-letniej historii firmy. Moja obecność w finale jednego z najbardziej prestiżowych konkursów biznesowych – w Polsce i na świecie – stanowi kolejne potwierdzenie naszego sukcesu i słuszności przyjętej przed laty strategii rozwoju. To ogromne wyróżnienie i wielka radość – dodaje.

Laureata tytułu Przedsiębiorca Roku 2020 poznany podczas gali finałowej 4 marca 2021 r. To właśnie ta osoba będzie reprezentować Polskę podczas planowanego na czerwiec 2021 r. międzynarodowego finału w Monte Carlo.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma 5 dobrych praktyk firmy Mars wyróżnionych w raporcie FOB 2023 Biuro prasowe
2024-04-18 | 06:00

5 dobrych praktyk firmy Mars wyróżnionych w raporcie FOB 2023

16 kwietnia Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało coroczny raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2023. Dobre praktyki”. Po raz kolejny wyróżniono w nim firmę Mars
Firma Polacy wybierają komunikację miejską: co to oznacza dla firm?
2024-04-18 | 01:00

Polacy wybierają komunikację miejską: co to oznacza dla firm?

W ostatnich latach obserwujemy znaczący wzrost popularności komunikacji miejskiej w Polsce. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Krajowy Rejestr Długów, ponad 86 procent
Firma Zbiorniki z tworzyw sztucznych – nowoczesne rozwiązanie dla przemysłu chemiczneg
2024-04-18 | 01:00

Zbiorniki z tworzyw sztucznych – nowoczesne rozwiązanie dla przemysłu chemiczneg

Branża chemiczna to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki, której wartość produkcji sprzedanej osiągnęła w 2022 roku aż 389 mld zł*.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Padają kolejne rekordy generacji energii z OZE. Przez jakość sieci duży potencjał wciąż jest niezagospodarowany

W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in. przez regulacje hamujące rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i zły stan sieci elektroenergetycznych, który przekłada się na dużą liczbę odmów przyłączania nowych źródeł odnawialnych albo konieczność ich czasowego wyłączania. Ekspert wskazuje, że to dwa najważniejsze zadania dla nowego rządu, który na czerwiec br. zapowiedział już liberalizację tzw. ustawy wiatrakowej.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.