Komunikaty PR

Prezes Zarządu TIM SA w finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku

2021-01-13  |  13:20
Biuro prasowe
Kontakt

Michał Kostrowicki
TIM SA

ul. Jaworska 13
53-612 Wrocław
prasa|tim.pl| |prasa|tim.pl
726 004 981
www.timsa.pl

Krzysztof Folta, Prezes Zarządu i jeden z założycieli TIM SA, znalazł się w gronie 15 osób walczących o tytuł Przedsiębiorcy Roku w konkursie organizowanym w Polsce od 2003 roku przez firmę doradczo-audytorską EY (d. Ernst&Young). Zwycięzca będzie reprezentować Polskę podczas światowego finału konkursu w Monte Carlo, gdzie zmierzy z najlepszymi przedsiębiorcami z ponad 60 krajów.

EY Przedsiębiorca Roku to polska edycja międzynarodowego konkursu na najlepszego przedsiębiorcę EY Entrepreneur Of The Year. Do 2019 roku w polskiej edycji wyłoniono łącznie 219 finalistów, spośród których 18 otrzymało tytuł EY Przedsiębiorcy Roku. Konkurs funkcjonuje obecnie w ponad 60 państwach, które łącznie odpowiadają za 94% światowego PKB.

Udział w nim jest bezpłatny, a kryteria oceny kandydatów są takie same we wszystkich krajach, dając przedsiębiorcom równe szanse w rywalizacji o zwycięstwo w światowym finale. Kandydatem na Przedsiębiorcę Roku może zostać właściciel i współwłaściciel lub założyciel albo członek rodziny założyciela firmy. Pierwszym etapem konkursu jest szczegółowa aplikacja online, a kolejnym rozmowa ewaluacyjna prowadzona przez pracowników EY. Jest ona poświęcona historii powstania i funkcjonowania firmy oraz wizji rozwoju. Jak podkreślają organizatorzy, ma to szczególne znaczenie, gdyż „konkurs EY Przedsiębiorca Roku jest inicjatywą mającą na celu wyróżnienie człowieka – przedsiębiorcy, wizjonera i lidera, którego świadectwo sukcesu stanowi prowadzona firma”.

Finalistów wskazuje 13-osobowe jury niezależne od firmy EY. W jego skład wchodzą wybitne osobistości polskiej sceny biznesowej oraz zwycięzcy konkursu z ubiegłych lat (szefowie i/lub założyciele m.in. takich firm i marek jak eobuwie.pl, CD Projekt, KRUK, NOWY STYL, MASPEX, Grupa RABEN, WIŚNIOWSKI). Oceny kandydatów opierają się na takich kryteriach jak: przedsiębiorczość, strategia, wyniki finansowe, działalność międzynarodowa, nowe technologie/innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem.

W finale edycji 2020 znalazło się łącznie 15 przedsiębiorców z 12 firm. Wraz z prezesem Krzysztofem Foltą finalistami z kategorii „Nowe Technologie / Innowacyjność” są: Michał Mikulski – EGZOTech, Dawid Zieliński – Columbus Energy i Jacek Świderski – Wirtualna Polska Holding. Sylwetki finalistów ze wszystkich kategorii na https://przedsiebiorcaroku.pl/lista-finalistow/ i https://www.ey.com/pl_pl/news/2021/01/15-przedsiebiorcow-w-finale-18-edycji-konkursu-przedsiebiorca-roku. Jedna z tych osób (lub jeden z duetów wspólników, gdyż i takie są wśród finalistów) zostanie Przedsiębiorcą Roku 2020.

– Świadomość, że znalazłem się w gronie kilkunastu najlepszych polskich przedsiębiorców, stanowi dla mnie kolejne potwierdzenie, że warto było postawić na e-commerce, dokonać rewolucji nie tylko we własnej firmie, ale i w całej branży – mówi Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – Za TIM-em najlepszy pod względem obrotów rok w 33-letniej historii firmy. Moja obecność w finale jednego z najbardziej prestiżowych konkursów biznesowych – w Polsce i na świecie – stanowi kolejne potwierdzenie naszego sukcesu i słuszności przyjętej przed laty strategii rozwoju. To ogromne wyróżnienie i wielka radość – dodaje.

Laureata tytułu Przedsiębiorca Roku 2020 poznany podczas gali finałowej 4 marca 2021 r. To właśnie ta osoba będzie reprezentować Polskę podczas planowanego na czerwiec 2021 r. międzynarodowego finału w Monte Carlo.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: TIM SA
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.