Komunikaty PR

Prosper Capital Dom Maklerski partnerem Instytutu Energetyki Odnawialnej

2020-09-03  |  01:00
Biuro prasowe

Z roku na rok rynek energetyki odnawialnej w Polsce rozwija się coraz szybciej. O korzystnych warunkach jego ekspansji decyduje wiele czynników. Po pierwsze, rynek ten jest silnie wspierany regulacjami krajowymi przez Unię Europejską, co pozwala „zielonym inwestycjom” osiągać większą i stabilniejszą rentowność. Po drugie, inwestycje w OZE przyczyniają się do zmniejszenia negatywnych skutków dla zdrowia i klimatu związanych z emisją wielu szkodliwych substancji, co stanowi ważną przesłankę inwestycyjną. Po trzecie, istnieje wiele zróżnicowanych źródeł finansowania OZE, zarówno poprzez kapitał właścicielski (akcje, udziały), jak i instrumenty dłużne (kredyty, obligacje, pożyczki). Dzięki temu rosnąca grupa inwestorów zainteresowanych lokowaniem kapitału w sektorze odnawialnych źródeł energii, może korzystać z wielu możliwości oferowanych przez rynek finansowy w zakresie realizowania satysfakcjonujących, zwłaszcza średnio i długookresowych stóp zwrotu.

 

Rynek kapitałowy, będący newralgicznym elementem architektury rynkowego systemu finansowego gospodarki, jest trudnym do przecenienia kanałem finansowania przedsiębiorstw. W szczególności tych, o pionierskim czy innowacyjnym charakterze, którymi niewątpliwie są odnawialne źródła energii. Zatem w naszych realiach gospodarczych, rynek kapitałowy powinien być postrzegany przynajmniej jako komplementarne, obok sektora bankowego, źródło pozyskiwania kapitału, także w wymiarze stricte kosztowym - komentuje Wojciech Szymon Kowalski Wiceprezes Zarządu Prosper Capital Dom Maklerski.

 

Sektor OZE to strukturalny kierunek rozwoju polskiej gospodarki, który ma przyczynić się dekarbonizacji i stopniowego przestawiania się gospodarki z wysokoemisyjnych źródeł energii na system oparty na nowoczesnych, niskoemisyjnych technologiach, pozwalających zminimalizować wpływ na klimat. Realizując tę ideę, w celu wzajemnej wymiany wiedzy i doświadczenia, Instytut Energetyki Odnawialnej, jedna z pierwszych, niezależnych grup badawczych posiadająca głęboką znajomość całokształtu zagadnień z zakresu energetyki odnawialnej, nawiązała współpracę z Prosper Capital Dom Maklerski.

 

Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że jesteśmy pierwszym Domem Maklerskim, który nawiązał współpracę z Instytutem Energetyki Odnawialnej. Prosper Capital już od dawna zajmuje się obsługą emitentów z branży energetyki odnawialnej, pomagając im w pozyskiwaniu kapitału umożliwiającego ich dalszy rozwój. W gronie naszych emitentów znalazła się jedna z największych firm fotowoltaicznych w kraju. Liczymy na to, że partnerstwo z Instytutem Energetyki Odnawialnej zapewni nam możliwość wyspecjalizowania się w branży OZE, co jest odzwierciedleniem naszej strategii rozwoju – podkreśla Piotr Teleon Prezes Zarządu Prosper Capital Dom Maklerski.

 

- Korzystając z szerokiego doświadczenia naszych ekspertów, należy podkreślić, że instrumenty wyemitowane przez podmioty działające na rynku OZE, mogą stwarzać dobrą okazje do dywersyfikacji portfela prywatnego inwestorów. Mając to na uwadze warto pamiętać, że inwestowanie w sektor OZE niesie za sobą wiele korzyści, ale musi być dokonywane selektywnie. Z jednej strony prywatni inwestorzy mogą efektywniej alokować wolne środki, natomiast same przedsiębiorstwa działające w ramach OZE, mają więcej kapitału na przeprowadzenie niezbędnych inwestycji krajowych. Dzięki temu osiągane są synergie skali makroekonomicznej oraz możliwy jest stabilny rozwój całego sektora - komentuje Wawrzyniec Bąk Manager Inwestycyjny w Prosper Capital Dom Maklerski.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma BRAK ZDJĘCIA
2024-07-08 | 12:00

Brambles w pierwszej piątce rankingu TIME Najbardziej Zrównoważonych Firm

Grupa Brambles, do której należy CHEP – światowy lider obszaru logistyki łańcucha dostaw – została uznana przez magazyn TIME za jedną z najbardziej zrównoważonych firm na świecie. Czwarta lokata na liście 500
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad pierwszym pakietem ułatwień dla biznesu. Założenia drugiego będą znane na przełomie lipca i sierpnia

Pierwszy pakiet deregulacyjny, który ma wprowadzić daleko idące ułatwienia dla polskich przedsiębiorców, ma trafić pod obrady Sejmu na przełomie tego i przyszłego roku i wejść w życie z półrocznym vacatio legis, aby firmy miały czas przygotować się do zmian. – Taka od początku była nasza idea: żeby przedsiębiorcy nie byli zaskakiwani – podkreśla dr Mariusz Filipek, pełnomocnik ministra rozwoju ds. deregulacji i dialogu gospodarczego. Jak wskazuje, procedowane zmiany w prawie gospodarczym to nie koniec – MRiT w planach ma już kolejne pakiety deregulacyjne. – Chcielibyśmy, żeby założenia drugiego wybrzmiały już pod koniec lipca, najpóźniej do połowy sierpnia – zapowiada.

Ochrona środowiska

Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych. Branża obawia się utraty konkurencyjności na globalnym rynku

Europejska branża kosmetyczna mierzy się w ostatnich latach z regulacyjnym tsunami, obejmującym cały łańcuch wartości – od pozyskiwania surowców, przez projektowanie opakowań, składy, procesy produkcyjne i ślad węglowy swoich produktów, aż po etykiety i deklaracje marketingowe. Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych, które muszą ponosić nakłady związane z dostosowywaniem się do nowych aktów prawnych. To zaś odbija się na konkurencyjności całego sektora – wskazuje stowarzyszenie Cosmetics Europe, które apeluje do nowego Parlamentu i Komisji Europejskiej o większe wsparcie dla innowacyjności i konkurencyjności europejskiego przemysłu kosmetycznego.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.