Komunikaty PR

Przedsiębiorco! Jaki sprzęt musisz mieć według Polskiego Ładu?

2022-03-04  |  10:30
Biuro prasowe

Polski Ład to powszechnie stosowana nazwa, pod którą kryje się Ustawa z dnia 29 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw. Znajdziemy w niej także zapisy, które powinny interesować posiadaczy kas fiskalnych.

 

Nowa ustawa wprowadziła zmiany w obszarze płatności bezgotówkowych dla właścicieli kas, którzy muszą spełnić dwa obowiązki. Po pierwsze muszą zapewnić dodatkowy instrument płatniczy, który pozwoli na przyjmowanie elektronicznych form zapłaty. Po drugie przedsiębiorcy muszą dokonać integracji kas fiskalnych online z terminalem płatniczym, jeśli go posiadają.

 

Najwygodniejszy będzie terminal

 

Według ustawy instrument płatniczy zapewnia każdą możliwość przyjmowania zapłaty elektronicznej. Jest to bardzo szeroka definicja, którą spełniają przelewy elektroniczne, mobilne oraz płatności kartą.

 

Bardzo wiele branż, choćby właściciele sklepów detalicznych, bez terminala płatniczego „nie mogą” prowadzić działalności gospodarczej. Według Polskiego Ładu każdy przedsiębiorca musi wdrożyć dodatkowe instrumenty płatnicze w swojej firmie. Przed taką koniecznością stoją bowiem wszyscy posiadacze kas i drukarek fiskalnych – mówi Ireneusz Lubowicki, kierownik działu systemów fiskalnych w ZETO Białystok. Firma ma w swojej ofercie zarówno urządzenia fiskalne, terminale, jak i nowoczesne oprogramowanie.

 

Już wiadomo, że jeżeli do 1 lipca przedsiębiorcy, którzy używają kas fiskalnych i nie zapewnią swoim klientom transakcji bezgotówkowych, muszą liczyć się z karami finansowymi w wysokości nawet 5 tysięcy złotych. Dodatkowo przedsiębiorca, który nie zapewni możliwości zapłaty za pośrednictwem instrumentu płatniczego, nie będzie mógł ubiegać się o zwrot podatku VAT “szybką ścieżką”, także wprowadzoną przez Polski Ład.

 

Kasa online + terminal = integracja

 

Przepis, który zacznie obowiązywać od 1 lipca 2022 roku, a który mówi o tym, że kasa online i terminal powinny być ze sobą połączone da przedsiębiorcom dodatkowe możliwości. Pozwoli szybciej obsługiwać klientów i uchroni przed pomyłkami, które zdarzają się przy wpisywaniu ręcznie kwoty na terminal.

 

Jeszcze nie tak dawno przedsiębiorcy z niektórych branż musieli zainwestować w kasy online. Teraz muszą zapłacić za integrację. Dlatego dobrze jest wybrać fachową i sprawdzoną firmę. Nasi klienci, przy zamówieniu terminala za integracje nie płacą – dodaje Ireneusz Lubowicki. – Warto podkreślić, że integracja nie dotyczy użytkowników drukarek fiskalnych online. Są one wyłączone z obowiązku posiadania interfejsu komunikacyjnego z terminalem płatniczym.

 

Czy integracja kasy i terminala to skomplikowany proces? Raczej nie. Kasy online są nowoczesnymi urządzeniami, w których przewidziano taką współpracę już na etapie projektowania. Nie każdy terminal będzie pasował do każdej kasy. Dlatego o radę jakie urządzenie wybrać, należy zapytać fachowców.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.