Red Dot Lighting Design 2023 dla Lena Lighting i Acustio!
Lena Lighting i Acustio ogłaszają wspólny sukces! Stworzone w kooperacji lampy z panelami akustycznymi Colline x Terrano, które właśnie pojawiły się w portfolio obydwu marek, zostały docenione w jednym z najważniejszych konkursów w świecie designu. Nagroda Red Dot Design 2023 po raz kolejny trafi do polskich producentów.
Red Dot Design Award to jeden z najbardziej rozpoznawalnych konkursów designerskich. Wyróżniane są w nim produkty użytku codziennego, które zachwycają zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością. W tegorocznej edycji Lena Lighting oraz Acustio świętują wspólny sukces. Marki stworzyły innowacyjne lampy akustyczne Colline x Terrano, które właśnie pojawiły się w ich ofercie. Łączą one w sobie elegancki, wysmakowany design, energooszczędne oświetlenie oraz najwyższej klasy komponenty dźwiękochłonne. Lampy akustyczne Colline x Terrano powstały z myślą o budowaniu miejsc sprzyjających pracy, odpoczynkowi oraz codziennym wyzwaniom dnia i nocy.
W ubiegłym roku Lena Lighting otrzymała dwie nagrody: za lampę Sizzano, która pod względem konstrukcji oraz wykonania nawiązuje do natury i za urządzenie UVC-Sterilon Flow, eliminujące z powietrza bakterie, grzyby i pleśnie. Natomiast dla marki Acustio to już trzecia nagroda w tym konkursie. W 2020 roku wyróżniono rodzinę Silentum najbardziej prestiżowym tytułem Red Dot Best of the Best, zaś w 2022 panele ścienne Colline.
Konstrukcja lampy akustycznej Colline x Terrano oparta została na nagrodzonej międzynarodowymi wyróżnieniami kolekcji paneli akustycznych Colline (If Design Award, Long Listed Dezeen, New York Design Award w statusie GOLD), która miała swoją premierę w zeszłym roku. Dzięki spójnemu designowi panele Colline i lampy Colline x Terrano umożliwiają projektowanie harmonijnej przestrzeni o konsekwentnej linii aranżacyjnej.
Inspiracją dla designu linii Colline x Terrano stały się natura oraz sztuka współczesna. Analogia jest łatwo dostrzegalna, bowiem lampy akustyczne mogą tworzyć układ pełen fal opadających i wznoszących się raz po raz. Natomiast dobór kolorystyki pozwala na tworzenie fantazyjnych układów wizualnych. Wydobywające się
z paneli światło wprowadza niepowtarzalny klimat. Będzie również sprzyjać koncentracji podczas pracy.
- Projektując Colline x Terrano, zadbaliśmy o szeroki zakres funkcjonalności, które zapewniają możliwość kreowania wyjątkowych wnętrz. Komfort idzie w parze z unikalnym designem, dzięki czemu lampy akustyczne mogą stać się centralnym punktem dekoracyjnym. Paleta barw RAL zapewnia duże możliwości w tym zakresie. – wyjaśnia Marzena Lesińska Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu z Lena Lighting. – Wyszukany styl od początku był dla nas bardzo ważny, ponieważ tworzyliśmy produkt z myślą o przestrzeniach zarówno publicznych, jak
i prywatnych. A każdy z nas chętniej spędza czas w przyjemnym, pięknie oświetlonym wnętrzu. Colline x Terrano są przyjazne naturze i w pełni bezpieczne dla zdrowia.- podsumowuje Marzena Lesińska.
W Colline x Terrano zastosowano wysoce energooszczędne oświetlenie. Lampy oparte na nowoczesnych modułach LED oferowane są również ze sterowaniem DALI, pozwalającym na zdalne dostosowanie natężenia światła do panujących warunków. Dostępne wersje zsynchronizowane z systemem Clue In sprawią, że tworzenie idealnie oświetlonego wnętrza stanie się prawdziwą przyjemnością. Autorski system Lena Lighting gwarantuje możliwość ustawiania scen świetlnych, przygaszania lamp czy programowania parametrów świetlnych poszczególnych lamp z poziomu aplikacji w telefonie lub z panelu sterującego. Natomiast niski współczynnik UGR w granicach 12-19 zapewnia eliminację efektu olśnienia i maksymalny komfort dla wzroku.
Szeroka gama produktów Colline x Terrano pod względem wymiarów, wzorów oraz kolorystyki zapewnia nieograniczone możliwości personalizacji. Rożnorodność lamp akustycznych pozwala nie tylko skutecznie wyciszyć wnętrze, ale też nadać mu wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Dodatkowym atutem jest fakt, że lampy Colline x Terrano powielają design naszych paneli Colline, co pozwala na swobodne łączenie produktów
w jednej przestrzeni i nadanie jej kompozycyjnej spójności. – wyjaśnia Mateusz Gaczkowski, CEO & Product Designer Acustio.
Same panele akustyczne wykonane zostały z najwyższej jakości filcu naturalnego (wełna 100%) oraz syntetycznego, które posiadają właściwości pochłaniania dźwięków. Dodatkowe wypełnienie akustyczne wzmacnia efekt pochłanialności.
Użytkownicy mogą decydować o kolorze panelu oraz o jego kształcie, dzięki czemu mają szansę na stworzenie oryginalnej kompozycji wizualnej. Mogą również wybrać warianty wykorzystujące technologię NanoFelt Ag od Acustio, która tworzy barierę mikrobiologiczną. Cząsteczki nano-srebra przez cały czas dbają o to, by na powierzchni produktu nie gromadziły się żadne szkodliwe mikroorganizmy.
Lena Lighting i Acustio zwieńczą swój sukces udziałem w gali Red Dot Design Award 2023 w Essen, 19 czerwca 2023 r. To dla obu marek ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że udało im się utrzymać najwyższą jakość
i design swoich produktów. Wyróżnione lampy trafią również do Red Dot Design Museum, gdzie będzie można oglądać je przez kolejny rok.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.