Red Dot Lighting Design 2023 dla Lena Lighting i Acustio!
Lena Lighting i Acustio ogłaszają wspólny sukces! Stworzone w kooperacji lampy z panelami akustycznymi Colline x Terrano, które właśnie pojawiły się w portfolio obydwu marek, zostały docenione w jednym z najważniejszych konkursów w świecie designu. Nagroda Red Dot Design 2023 po raz kolejny trafi do polskich producentów.
Red Dot Design Award to jeden z najbardziej rozpoznawalnych konkursów designerskich. Wyróżniane są w nim produkty użytku codziennego, które zachwycają zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością. W tegorocznej edycji Lena Lighting oraz Acustio świętują wspólny sukces. Marki stworzyły innowacyjne lampy akustyczne Colline x Terrano, które właśnie pojawiły się w ich ofercie. Łączą one w sobie elegancki, wysmakowany design, energooszczędne oświetlenie oraz najwyższej klasy komponenty dźwiękochłonne. Lampy akustyczne Colline x Terrano powstały z myślą o budowaniu miejsc sprzyjających pracy, odpoczynkowi oraz codziennym wyzwaniom dnia i nocy.
W ubiegłym roku Lena Lighting otrzymała dwie nagrody: za lampę Sizzano, która pod względem konstrukcji oraz wykonania nawiązuje do natury i za urządzenie UVC-Sterilon Flow, eliminujące z powietrza bakterie, grzyby i pleśnie. Natomiast dla marki Acustio to już trzecia nagroda w tym konkursie. W 2020 roku wyróżniono rodzinę Silentum najbardziej prestiżowym tytułem Red Dot Best of the Best, zaś w 2022 panele ścienne Colline.
Konstrukcja lampy akustycznej Colline x Terrano oparta została na nagrodzonej międzynarodowymi wyróżnieniami kolekcji paneli akustycznych Colline (If Design Award, Long Listed Dezeen, New York Design Award w statusie GOLD), która miała swoją premierę w zeszłym roku. Dzięki spójnemu designowi panele Colline i lampy Colline x Terrano umożliwiają projektowanie harmonijnej przestrzeni o konsekwentnej linii aranżacyjnej.
Inspiracją dla designu linii Colline x Terrano stały się natura oraz sztuka współczesna. Analogia jest łatwo dostrzegalna, bowiem lampy akustyczne mogą tworzyć układ pełen fal opadających i wznoszących się raz po raz. Natomiast dobór kolorystyki pozwala na tworzenie fantazyjnych układów wizualnych. Wydobywające się
z paneli światło wprowadza niepowtarzalny klimat. Będzie również sprzyjać koncentracji podczas pracy.
- Projektując Colline x Terrano, zadbaliśmy o szeroki zakres funkcjonalności, które zapewniają możliwość kreowania wyjątkowych wnętrz. Komfort idzie w parze z unikalnym designem, dzięki czemu lampy akustyczne mogą stać się centralnym punktem dekoracyjnym. Paleta barw RAL zapewnia duże możliwości w tym zakresie. – wyjaśnia Marzena Lesińska Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu z Lena Lighting. – Wyszukany styl od początku był dla nas bardzo ważny, ponieważ tworzyliśmy produkt z myślą o przestrzeniach zarówno publicznych, jak
i prywatnych. A każdy z nas chętniej spędza czas w przyjemnym, pięknie oświetlonym wnętrzu. Colline x Terrano są przyjazne naturze i w pełni bezpieczne dla zdrowia.- podsumowuje Marzena Lesińska.
W Colline x Terrano zastosowano wysoce energooszczędne oświetlenie. Lampy oparte na nowoczesnych modułach LED oferowane są również ze sterowaniem DALI, pozwalającym na zdalne dostosowanie natężenia światła do panujących warunków. Dostępne wersje zsynchronizowane z systemem Clue In sprawią, że tworzenie idealnie oświetlonego wnętrza stanie się prawdziwą przyjemnością. Autorski system Lena Lighting gwarantuje możliwość ustawiania scen świetlnych, przygaszania lamp czy programowania parametrów świetlnych poszczególnych lamp z poziomu aplikacji w telefonie lub z panelu sterującego. Natomiast niski współczynnik UGR w granicach 12-19 zapewnia eliminację efektu olśnienia i maksymalny komfort dla wzroku.
Szeroka gama produktów Colline x Terrano pod względem wymiarów, wzorów oraz kolorystyki zapewnia nieograniczone możliwości personalizacji. Rożnorodność lamp akustycznych pozwala nie tylko skutecznie wyciszyć wnętrze, ale też nadać mu wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Dodatkowym atutem jest fakt, że lampy Colline x Terrano powielają design naszych paneli Colline, co pozwala na swobodne łączenie produktów
w jednej przestrzeni i nadanie jej kompozycyjnej spójności. – wyjaśnia Mateusz Gaczkowski, CEO & Product Designer Acustio.
Same panele akustyczne wykonane zostały z najwyższej jakości filcu naturalnego (wełna 100%) oraz syntetycznego, które posiadają właściwości pochłaniania dźwięków. Dodatkowe wypełnienie akustyczne wzmacnia efekt pochłanialności.
Użytkownicy mogą decydować o kolorze panelu oraz o jego kształcie, dzięki czemu mają szansę na stworzenie oryginalnej kompozycji wizualnej. Mogą również wybrać warianty wykorzystujące technologię NanoFelt Ag od Acustio, która tworzy barierę mikrobiologiczną. Cząsteczki nano-srebra przez cały czas dbają o to, by na powierzchni produktu nie gromadziły się żadne szkodliwe mikroorganizmy.
Lena Lighting i Acustio zwieńczą swój sukces udziałem w gali Red Dot Design Award 2023 w Essen, 19 czerwca 2023 r. To dla obu marek ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że udało im się utrzymać najwyższą jakość
i design swoich produktów. Wyróżnione lampy trafią również do Red Dot Design Museum, gdzie będzie można oglądać je przez kolejny rok.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.