Rozbudowa szpitala w Bielsku-Białej nagrodzona w konkursie!
W piątek, 25 listopada w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się finałowa gala konkursu „Śląska Wielka Nagroda Budownictwa – 2022”. Organizator wydarzenia- Śląska Izba Budownictwa- wyróżniła rozbudowę Beskidzkiego Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej prowadzoną przez ALSTAL Grupa Budowlana.
Celem konkursu „Śląskie Budowanie” jest właściwe wykorzystanie wysokiej atrakcyjności inwestycyjnej i gospodarczej województwa śląskiego poprzez publiczną prezentację i promocję:
- wykonawstwa robót budowlano-montażowych oraz modernizacyjno-remontowych,
- podmiotów gospodarczych i samorządów terytorialnych, tworzących sprzyjające warunki ich przygotowania,
- przedsiębiorstw projektowo-architektonicznych i wykonawczych kontraktów budowlano-modernizacyjnych,
- podmiotów efektywnie zarządzających nieruchomościami, w tym przekazanych do eksploatacji inwestycji.
Rozbudowa Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej przebiegała w latach 2019-2021. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma ALSTAL Grupa Budowlana, która specjalizuje się m.in. w budowie szpitali i obiektów medycznych.
- Nagroda ta potwierdza fakt, że ALSTAL jest niekwestionowanym liderem w generalnym wykonawstwie trudnych i wymagających odpowiedniego doświadczenia inwestycji. W naszym portfolio znajduje się wiele placówek medycznych, a także szpitali specjalistycznych. Jestem dumny, że nasza firma została doceniona właśnie tu, na Śląsku, gdzie od niedawna znajduje się nasz nowy oddział. – powiedział Kamil Janas, Dyrektor katowickiego oddziału ALSTAL.
W ramach inwestycji o wartości 80,9 mln zł, wybudowany został nowoczesny, pięciokondygnacyjny budynek, który połączono z istniejącym szpitalem onkologicznym. W nowym gmachu znalazły się m.in. zakład medycyny nuklearnej, a także zakład diagnostyki obrazowej – pracownia mammografii, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego. Dwa piętra, zajął blok łóżkowy (70 łóżek). Na trzecim piętrze umiejscowiony został pełny blok operacyjny z czterema salami operacyjnymi. W budynku są także izba przyjęć oraz rejestracja do pracowni diagnostycznych. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło 24 września 2021 roku. Kubatura obiektu wynosi 13 501 m3, a jego powierzchnia użytkowa ponad 4,6 tys.m2.
Nagrodę w imieniu firmy odebrał Kamil Janas, Dyrektor Oddziału Katowice firmy ALSTAL. Spółka w województwie śląskim realizuje jeszcze jedną inwestycję – remont Opery Śląskiej w Bytomiu.

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Możliwość pozyskiwania danych z ZUS i prowadzenia zdalnych kontroli. Państwową Inspekcję Pracy czeka szereg zmian
Instytucje kontrolujące stopniowo zmieniają swój charakter na bardziej doradczy, informacyjny i edukacyjny – wskazuje Główny Inspektor Pracy. Ta zmiana odpowiada na potrzeby procesu deregulacji prowadzonego przez rząd, który zresztą w pierwszym pakiecie uwzględnił ograniczenie liczby kontroli i ich czasu. Jednocześnie trwają prace nad wzmocnieniem PIP w ramach kamieni milowych przewidzianych w Krajowym Planie Odbudowy, w tym nadaniu jej uprawnień do przekształcania pozornych umów cywilnoprawnych w umowy o pracę.
Prawo
Mikro-, małe i średnie firmy liczą na lepszy dostęp do finansowania. To coraz istotniejszy klient dla sektora bankowego

Sektor MŚP stanowi 99 proc. firm w Polsce i odpowiada za prawie połowę polskiego PKB. Dlatego od jego rozwoju w dużej mierze uzależniony jest wzrost gospodarczy. Ekonomiści wskazują jednak, że poziom inwestycji jest zbyt niski, by budować silne podstawy rozwoju. Jak wskazuje Rzecznik MŚP, przedsiębiorcy liczą na lepszy dostęp do finansowania bankowego. Chodzi nie tylko o wsparcie inwestycji w kraju, lecz również w ekspansji zagranicznej.
Farmacja
E. Kopacz: Róbmy wszystko, by dzieci przyjeżdżające do Polski wchodziły w cykl kalendarza szczepień. Wiele zależy od świadomości matek

Według danych UNICEF poziom wyszczepialności dzieci w Ukrainie wynosi 70 proc. i jest znacząco niższy niż w przypadku dzieci w Polsce. – Róbmy wszystko, żeby dzieci, które do nas przyjeżdżają, wchodziły w cykl kalendarza szczepień i pobierały szczepionki – mówi Ewa Kopacz. Jednocześnie dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że noworodki, które przychodzą na świat w Polsce, są szczepione w prawie 100 proc. Wciąż jest jednak pewien odsetek mam, które mimo obowiązku szczepień dla dzieci nie zamierzają tego robić. Duża w tym wina mitów krążących wokół szczepionek, podsycanych przez ruchy antyszczepionkowe.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.