Rozbudowa szpitala w Bielsku-Białej nagrodzona w konkursie!
W piątek, 25 listopada w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się finałowa gala konkursu „Śląska Wielka Nagroda Budownictwa – 2022”. Organizator wydarzenia- Śląska Izba Budownictwa- wyróżniła rozbudowę Beskidzkiego Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej prowadzoną przez ALSTAL Grupa Budowlana.
Celem konkursu „Śląskie Budowanie” jest właściwe wykorzystanie wysokiej atrakcyjności inwestycyjnej i gospodarczej województwa śląskiego poprzez publiczną prezentację i promocję:
- wykonawstwa robót budowlano-montażowych oraz modernizacyjno-remontowych,
- podmiotów gospodarczych i samorządów terytorialnych, tworzących sprzyjające warunki ich przygotowania,
- przedsiębiorstw projektowo-architektonicznych i wykonawczych kontraktów budowlano-modernizacyjnych,
- podmiotów efektywnie zarządzających nieruchomościami, w tym przekazanych do eksploatacji inwestycji.
Rozbudowa Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej przebiegała w latach 2019-2021. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma ALSTAL Grupa Budowlana, która specjalizuje się m.in. w budowie szpitali i obiektów medycznych.
- Nagroda ta potwierdza fakt, że ALSTAL jest niekwestionowanym liderem w generalnym wykonawstwie trudnych i wymagających odpowiedniego doświadczenia inwestycji. W naszym portfolio znajduje się wiele placówek medycznych, a także szpitali specjalistycznych. Jestem dumny, że nasza firma została doceniona właśnie tu, na Śląsku, gdzie od niedawna znajduje się nasz nowy oddział. – powiedział Kamil Janas, Dyrektor katowickiego oddziału ALSTAL.
W ramach inwestycji o wartości 80,9 mln zł, wybudowany został nowoczesny, pięciokondygnacyjny budynek, który połączono z istniejącym szpitalem onkologicznym. W nowym gmachu znalazły się m.in. zakład medycyny nuklearnej, a także zakład diagnostyki obrazowej – pracownia mammografii, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego. Dwa piętra, zajął blok łóżkowy (70 łóżek). Na trzecim piętrze umiejscowiony został pełny blok operacyjny z czterema salami operacyjnymi. W budynku są także izba przyjęć oraz rejestracja do pracowni diagnostycznych. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło 24 września 2021 roku. Kubatura obiektu wynosi 13 501 m3, a jego powierzchnia użytkowa ponad 4,6 tys.m2.
Nagrodę w imieniu firmy odebrał Kamil Janas, Dyrektor Oddziału Katowice firmy ALSTAL. Spółka w województwie śląskim realizuje jeszcze jedną inwestycję – remont Opery Śląskiej w Bytomiu.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Wsparcie dla oszczędzających na wkład własny zamiast dla kredytobiorców. Eksperci proponują inne podejście do rządowych programów mieszkaniowych
Gigantyczne zainteresowanie Bezpiecznym Kredytem 2 proc., wprowadzonym przez poprzedni rząd w 2023 roku, wywindowało ceny mieszkań. Po roku obietnic związanych z wprowadzeniem zapowiadanego w kampanii wyborczej Kredytu na Start 0 proc. obecny rząd wycofał się z planów uruchomienia projektu, zapowiada jednak przedstawienie nowych rozwiązań. Zdaniem dr. Jacka Furgi z Centrum Procesów Bankowych i Informacji powinny one wspierać budowanie potencjału finansowego przyszłych kredytobiorców, zamiast zachęcać do sięgania po kredyt.
Transport
Obawy o serwis mogą zniechęcać do zakupu samochodów elektrycznych. W Polsce brakuje wyspecjalizowanych w tym warsztatów
Obawy o serwis i jego koszty sprawiają, że część osób odkłada zakup bezemisyjnego pojazdu na później. Wskazuje na to co 11. Polak – wynika z Barometru Nowej Mobilności. – Serwis samochodów elektrycznych w kontekście cen nie różni się aż tak bardzo od samochodu spalinowego, a jest nawet tańszy – ocenia Bartosz Jeziorański, założyciel i dyrektor generalny EV Repair.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.