Rozważasz korzystanie z urządzeń drukująco-aplikujących?
Urządzenia drukująco-aplikujące, znane również jako Print&Apply, to ważne usprawnienie i krok ku niezawodności w procesie drukowania oraz nanoszenia etykiet. Zastosowanie automatu typu Print&Apply na linii produkcyjnej, pozwala znacząco zwiększyć efektywność oraz ograniczyć koszty, co sprawia, że tego typu urządzenia cieszą się rosnącym zainteresowaniem przedsiębiorstw. Co takiego wyróżnia urządzenia drukująco-aplikujące i dlaczego warto z nich korzystać? Okazuje się, że z co najmniej 10 powodów.
1.Dokładność
Urządzenie przeznaczone do zainstalowania bezpośrednio na linii produkcyjnej musi cechować się powtarzalną precyzją działania. Automat typu Print&Apply bezwzględnie spełnia ten warunek. Tego typu urządzenie na bieżąco drukuje na etykiecie zmienne informacje, takie jak data produkcji czy numer partii, po czym nanosi ją na opakowanie w ściśle określonym miejscu. Dokładność naklejania etykiet wynosi ±0,8 mm, co gwarantuje precyzję na najwyższym poziomie.
2. Optymalne rozwiązanie dla danej aplikacji
Urządzenie Print&Apply może być przystosowane do nanoszenia etykiet na opakowania różnego typu. Dzięki oferowanej w ten sposób różnorodności możliwych aplikacji, automat typu Print&Apply cechuje się dużą elastycznością zastosowań. Umożliwia aplikację etykiet na opakowaniach jednostkowych i na kartonach zbiorczych, jak również na produktach o zaokrąglonej powierzchni. – wylicza Michał Wąs, odpowiedzialny za systemy automatycznego druku i aplikacji etykiet Print&Apply w firmie Etisoft.
3. Niezawodność
W odróżnieniu od człowieka pracującego przy taśmie produkcyjnej, maszyna nie ulega znużeniu ani nieoczekiwanym niedyspozycjom. Automat może działać całodobowo przez siedem dni w tygodniu, zapewniając tym samym stabilność i ciągłość obsługiwanych procesów.
4. Szybkość
Urządzenie Print&Apply jest w stanie nanosić etykiety na produkty poruszające się z wysokimi prędkościami. Szybkość działania automatu, przy jednoczesnym zachowaniu precyzji aplikacji oraz estetycznego wyglądu naklejonej etykiety, przekłada się na znaczny wzrost wydajności.
5. Uniwersalność
Moduły drukujące urządzeń Print&Apply wykorzystują technologię druku termotransferowego, który umożliwia drukowanie na różnych rodzajach materiałów, z których wykonane są etykiety w sposób gwarantujący trwałość druku. – Ponadto moduły drukujące są przystosowane do drukowania różnych rodzajów formatów etykiet, w tym etykiet zawierających teksty, numeratory, kody kreskowe, kody 2D oraz kodowanie znaczników RFID. Tak szeroki zakres możliwości druku zapewnia istotną uniwersalność urządzenia. – zauważa ekspert z Etisoft.
6. Integracja sprzętu
Urządzenia drukująco-aplikujące są projektowane w sposób umożliwiający integrację z innymi urządzeniami i z systemami biorącymi udział w procesie produkcji. Jeden z przykładów takiej integracji może stanowić funkcjonalność umożliwiająca bezpośrednie drukowanie etykiet generowanych w formacie PDF przez system ERP.
7. Większa wydajność
Dzięki szybkości działania a jednocześnie zachowaniu precyzji, urządzenia typu Print&Apply pozwalają na uzyskanie zwiększonej wydajności, która w tym przypadku oznacza aplikację do 100 etykiet na minutę.
8. Niższe koszty
Automatyzacja umożliwia optymalne gospodarowanie zasobami ludzkimi i ograniczenie nakładów finansowych związanych z zatrudnieniem pracowników.
9. Bezpieczeństwo pracy
Warto zauważyć, że urządzenie drukująco-aplikujące może działać w strefach niedostępnych dla operatora ze względu na obowiązujące przepisy BHP. W szczególności dotyczy to obszarów pracy robotów, przenośników i suwnic, gdzie pracownicy nie mogą przebywać z uwagi na potencjalnie grożące im niebezpieczeństwo.
10. Przyjazna obsługa
Z myślą o przyjaznej obsłudze, moduł drukujący w urządzeniu typu Print&Apply wyposażono w kolorowy dotykowy panel sterujący, który cechuje duża intuicyjność. Panel sterujący pozwala na łatwe konfigurowanie parametrów etykiet oraz na szybką diagnostykę ewentualnych błędów w celu ich wyeliminowania.
Nie sposób przecenić korzyści wynikających z wdrożenia urządzeń drukująco-aplikujących na linii montażowej. Jednak przed sfinalizowaniem jakichkolwiek zakupów warto zasięgnąć opinii eksperta, który pomoże w doborze najlepszego rozwiązania, dopasowanego do konkretnych potrzeb oraz zapewni pełną obsługę posprzedażową, od montażu po naprawę, dla maksymalnej wygody użytkowników urządzeń.
ETISOFT
To firma zdobywająca doświadczenie w branży od 25 lat, która nieustannie rozwija się w celu zaspokajania potrzeb odbiorców w zakresie znakowania i automatycznej identyfikacji produktów. Kompleksowa obsługa klientów korporacyjnych oraz dynamiczny rozwój ugruntowały pozycję firmy jako kwalifikowanego dostawcy etykiet i elementów funkcyjnych o zasięgu globalnym dla wielu branż. Wdrożone w firmie modele obsługi pozwalają dostosować zasady współpracy do każdego rodzaju odbiorcy, również w zakresie konsolidacji dostaw produktów do fabryk klienta zlokalizowanych w wielu miejscach świata. Zmieniający się rynek oraz oczekiwania klientów dały firmie impuls do rozwoju i budowy kompetencji z zakresu automatyzacji procesów, dlatego oferta firmy została poszerzona o nowe urządzenia AutoID, systemy aplikujące etykiety, systemy intralogistyczne oparte o wózki AGV, systemy wizyjne oraz rozwiązania z zakresu technologii RFID.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.