Komunikaty PR

Rozważasz korzystanie z urządzeń drukująco-aplikujących?

2022-03-10  |  01:00
Biuro prasowe

Urządzenia drukująco-aplikujące, znane również jako Print&Apply, to ważne usprawnienie i krok ku niezawodności w procesie drukowania oraz nanoszenia etykiet. Zastosowanie automatu typu Print&Apply na linii produkcyjnej, pozwala znacząco zwiększyć efektywność oraz ograniczyć koszty, co sprawia, że tego typu urządzenia cieszą się rosnącym zainteresowaniem przedsiębiorstw. Co takiego wyróżnia urządzenia drukująco-aplikujące i dlaczego warto z nich korzystać? Okazuje się, że z co najmniej 10 powodów.

1.Dokładność

Urządzenie przeznaczone do zainstalowania bezpośrednio na linii produkcyjnej musi cechować się powtarzalną precyzją działania. Automat typu Print&Apply bezwzględnie spełnia ten warunek. Tego typu urządzenie na bieżąco drukuje na etykiecie zmienne informacje, takie jak data produkcji czy numer partii, po czym nanosi ją na opakowanie w ściśle określonym miejscu. Dokładność naklejania etykiet wynosi ±0,8 mm, co gwarantuje precyzję na najwyższym poziomie.

2. Optymalne rozwiązanie dla danej aplikacji

Urządzenie Print&Apply może być przystosowane do nanoszenia etykiet na opakowania różnego typu. Dzięki oferowanej w ten sposób różnorodności możliwych aplikacji, automat typu Print&Apply cechuje się dużą elastycznością zastosowań. Umożliwia aplikację etykiet na opakowaniach jednostkowych i na kartonach zbiorczych, jak również na produktach o zaokrąglonej powierzchni. – wylicza Michał Wąs, odpowiedzialny za systemy automatycznego druku i aplikacji etykiet Print&Apply w firmie Etisoft.

3. Niezawodność

W odróżnieniu od człowieka pracującego przy taśmie produkcyjnej, maszyna nie ulega znużeniu ani nieoczekiwanym niedyspozycjom. Automat może działać całodobowo przez siedem dni w tygodniu, zapewniając tym samym stabilność i ciągłość obsługiwanych procesów.

4. Szybkość

Urządzenie Print&Apply jest w stanie nanosić etykiety na produkty poruszające się z wysokimi prędkościami. Szybkość działania automatu, przy jednoczesnym zachowaniu precyzji aplikacji oraz estetycznego wyglądu naklejonej etykiety, przekłada się na znaczny wzrost wydajności.

5. Uniwersalność

Moduły drukujące urządzeń Print&Apply wykorzystują technologię druku termotransferowego, który umożliwia drukowanie na różnych rodzajach materiałów, z których wykonane są etykiety w sposób gwarantujący trwałość druku. – Ponadto moduły drukujące są przystosowane do drukowania różnych rodzajów formatów etykiet, w tym etykiet zawierających teksty, numeratory, kody kreskowe, kody 2D oraz kodowanie znaczników RFID. Tak szeroki zakres możliwości druku zapewnia istotną uniwersalność urządzenia. – zauważa ekspert z Etisoft.

 6. Integracja sprzętu

Urządzenia drukująco-aplikujące są projektowane w sposób umożliwiający integrację z innymi urządzeniami i z systemami biorącymi udział w procesie produkcji. Jeden z przykładów takiej integracji może stanowić funkcjonalność umożliwiająca bezpośrednie drukowanie etykiet generowanych w formacie PDF przez system ERP.

7. Większa wydajność

Dzięki szybkości działania a jednocześnie zachowaniu precyzji, urządzenia typu Print&Apply pozwalają na uzyskanie zwiększonej wydajności, która w tym przypadku oznacza aplikację do 100 etykiet na minutę.

8. Niższe koszty

Automatyzacja umożliwia optymalne gospodarowanie zasobami ludzkimi i ograniczenie nakładów finansowych związanych z zatrudnieniem pracowników.

9. Bezpieczeństwo pracy

Warto zauważyć, że urządzenie drukująco-aplikujące może działać w strefach niedostępnych dla operatora ze względu na obowiązujące przepisy BHP. W szczególności dotyczy to obszarów pracy robotów, przenośników i suwnic, gdzie pracownicy nie mogą przebywać z uwagi na potencjalnie grożące im niebezpieczeństwo.

10. Przyjazna obsługa

Z myślą o przyjaznej obsłudze, moduł drukujący w urządzeniu typu Print&Apply wyposażono w kolorowy dotykowy panel sterujący, który cechuje duża intuicyjność. Panel sterujący pozwala na łatwe konfigurowanie parametrów etykiet oraz na szybką diagnostykę ewentualnych błędów w celu ich wyeliminowania.

Nie sposób przecenić korzyści wynikających z wdrożenia urządzeń drukująco-aplikujących na linii montażowej. Jednak przed sfinalizowaniem jakichkolwiek zakupów warto zasięgnąć opinii eksperta, który pomoże w doborze najlepszego rozwiązania, dopasowanego do konkretnych potrzeb oraz zapewni pełną obsługę posprzedażową, od montażu po naprawę, dla maksymalnej wygody użytkowników urządzeń.

 

 

ETISOFT

To firma zdobywająca doświadczenie w branży od 25 lat, która nieustannie rozwija się w celu zaspokajania potrzeb odbiorców w zakresie znakowania i automatycznej identyfikacji produktów. Kompleksowa obsługa klientów korporacyjnych oraz dynamiczny rozwój ugruntowały pozycję firmy jako kwalifikowanego dostawcy etykiet i elementów funkcyjnych o zasięgu globalnym dla wielu branż. Wdrożone w firmie modele obsługi pozwalają dostosować zasady współpracy do każdego rodzaju odbiorcy, również w zakresie konsolidacji dostaw produktów do fabryk klienta zlokalizowanych w wielu miejscach świata. Zmieniający się rynek oraz oczekiwania klientów dały firmie impuls do rozwoju i budowy kompetencji z zakresu automatyzacji procesów, dlatego oferta firmy została poszerzona o nowe urządzenia AutoID, systemy aplikujące etykiety, systemy intralogistyczne oparte o wózki AGV, systemy wizyjne oraz rozwiązania z zakresu technologii RFID.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE Biuro prasowe
2025-01-13 | 11:00

Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE

Magic Tape pozwala w krótkim czasie osiągnąć efekt długiej i gęstej fryzury nawet w przypadku rzadkich włosów. Specjalistką od tej metody jest Agnieszka
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.