Rozwój pracowników i usprawnianie działalności w Tokai COBEX Polska
Adventure Media
Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl
Podnoszenie kompetencji i kwalifikacji pracowników to ważny filar działalności przedsiębiorstwa. W szerokim wachlarzu możliwości jakie daje swoim pracownikom Tokai COBEX Polska jest również profesjonalne szkolenie LSS Green Belt. Szkolenie, wraz z procesem certyfikacji i coachingu zapewnia zdobycie kompetencji w prowadzeniu projektów zgodnie z metodologią DMAIC, myśleniu opartym na: danych, faktach, liczbach; pracy zespołowej, dyscyplinie procesowej, powiązanej ze strategią i celami firmy.
Projekty Six Sigma, czyli doskonalenie procesów w organizacji
Tokai COBEX Excellence to dział firmy zajmujący się budowaniem kultury ciągłego doskonalenia procesów poprzez wykorzystanie metodologii Lean Six Sigma. W zespole pracują doświadczeni i odpowiednio przeszkoleni praktycy metodologii LSS Black Belts. W dziale prowadzone są kluczowe projekty pozwalające osiągać cele strategiczne firmy oraz edukować pracowników z metodologii i narzędzi LSS. Szkolenia te obejmują osoby decyzyjne (Champions, Process Owners) oraz liderów projektów (Green Belt).
Narzędzia Lean koncentrują się na przeciwdziałaniu marnotrawstwu, rozumianemu jako straty materiałów, czasu, potencjału pracowników, zbędnych operacji, produkcji defektów czy utrzymywania nadmiernych zapasów. Natomiast narzędzia Six Sigma służą do eliminacji zmienności w procesach, a przez to zapewnieniu stabilnej, kontrolowanej jakości i zaspokojeniu wymagań klienta.
- Połączenie i stosowanie obu koncepcji jednocześnie nie jest proste, jednak przynosi rezultaty w postaci efektywnych, szybkich i stabilnych procesów wytwarzających wysokiej jakości produkty.
Praca zespołowa; oparta na danych faktach, liczbach; konkretne, osiągalne, połączone ze strategią firmy cele; kultura wzajemnego wsparcia i celebracji sukcesów buduje zaangażowanie i kompetencje wszystkich pracowników – mówi Paweł Hajnus, manager zespołu Excellence, Lean Six Sigma Master Black Belt w Tokai COBEX.
Celem projektów Lean Six Sigma jest poprawa szeroko rozumianych procesów wewnątrz firmy. - Od technologii i receptur zaczynając na organizacji pracy i przepływie informacji kończąc. Nasz dział szkoli pracowników z metodologii oraz wspiera w wykonywaniu projektów, których rezultatem jest poprawa efektywności procesów czyli: skracanie ich czasu, obniżanie kosztów, zużycia energii i surowców, pracochłonności itp. - dodaje Paweł Hajnus. - Kolejnym istotnym aspektem projektów jest utrzymanie jakości wyrobów, czyli kontrola procesów w taki sposób, by zapewnić najwyższą jakość wyrobów. Nie miej ważne jest także utrzymanie jak najlepszej efektywności pracy maszyn poprzez redukcję awarii oraz skracanie czasu przezbrojenia – mówi P. Hajnus.
Cała metodologia usprawniania procesów wpisana jest w kulturę firmy. - W zależności od potrzeb staramy się przeprowadzać jedno szkolenie w ciągu roku, które trwa dwa tygodnie. Jego zwieńczeniem jest wykonanie projektu, oczywiście przy wsparciu już wyszkolonych osób. Na końcu odbywa się certyfikacja Lean Six Sigma Green Belt - mówi Paweł Hajnus.
Program Innowator – nagrody za pomysłowość
Często wielkie osiągnięcia zbudowane są z małych elementów, z czego Tokai COBEX Polska zdaje sobie sprawę. W związku z tym kluczowe, duże projekty LSS uzupełniane są przez system małych popraw, zwany Innowator. Zatrudnione osoby mogą zgłaszać swoje pomysły dotyczące nie tylko poprawy procesów produkcyjnych ale także usprawnienia bezpieczeństwa i ergonomii w zakładzie. - W roku ubiegłym wdrożyliśmy około 70 takich pomysłów o różnym zakresie złożoności. Swoje projekty w tym wypadku mogą zgłaszać praktycznie wszyscy pracownicy. Co więcej, takie innowacje, nawet najmniejsze są doceniane, a pracownicy nagradzani – wyjaśnia Paweł Hajnus. - Możliwości jakie swojej załodze oferuje firma są naprawdę godne podziwu. Uczestnictwo w szkoleniach i projektach przynosi korzyści zatrudnionym oraz pracodawcy. Pracownik otrzymuje szansę rozwoju zawodowego, a nabyte przez niego umiejętności służą całej firmie. Inwestycja w zasoby ludzkie owocuje bardzo dobrze wyszkoloną kadrą, która finalnie stanowi najważniejszy kapitał przedsiębiorstwa – podsumowuje Paweł Hajnus.
***
Tokai COBEX
Tokai COBEX jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji oraz serwisie wysokiej jakości produktów węglowych, takich jak bloki katodowe do termoelektrolizy aluminium oraz wykładziny do wielkich pieców hutniczych. Ponadto produkuje elektrody węglowe oraz masy Soederberga wykorzystywane w procesach wytopu krzemu metalicznego i żelazostopów. Jako producent materiałów węglowych i grafitowych, firma dostarcza produkty wielu zróżnicowanym gałęziom biznesu. Główna siedziba firmy Tokai COBEX znajduje się w Wiesbaden w Niemczech. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne w Polsce: w Raciborzu i Nowym Sączu oraz biuro sprzedaży
w Pekinie w Chinach.
Kontakt:
www.tokaicobex.com
Magdalena Matusik
magdalena.matusik@adventure.media.pl
Adventure Media s.c.
Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel.kom. 690 449 064
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.