Komunikaty PR

Skuteczna izolacja szansą na niższe koszty klimatyzacji

2022-06-02  |  11:00
Biuro prasowe

Wraz z nadchodzącym sezonem letnim, rosnące koszty energii stają się coraz większym wyzwaniem, wobec powszechnego korzystania z klimatyzacji w nieruchomościach komercyjnych. Sposobem na znaczącą redukcję kosztów jest podniesienie efektywności energetycznej budynku poprzez skuteczną izolację dachu i wykorzystanie jego powierzchni do produkcji energii.

Koszty działania klimatyzacji można zoptymalizować wykorzystując do tego powierzchnię dachu. Zastosowanie odpowiedniej powłoki o właściwościach hydroizolacyjnych może skutkować obniżeniem temperatury powierzchni dachu nawet do 70% (w zależności od rodzaju powłoki). Mniej nagrzewający się dach to również niższa, nawet do 15% temperatura wewnątrz budynku.

- Na dachach wielkopowierzchniowych, pokrywających m.in. centra handlowe, hale logistyczne czy nieruchomości biurowe, duże oszczędności może generować zastosowanie odpowiedniej hydroizolacji. Wykorzystywana przez Selenę technologia COOL-R®, dzięki wysokiemu wskaźnikowi odbicia oraz niskiej akumulacji ciepła w powłoce, pozwala uniknąć efektu przegrzewania się połaci dachowej i tym samym skutecznie obniża temperaturę wewnątrz budynku. Oszczędności na klimatyzacji w budynkach mogą sięgać nawet do 40%. – wskazuje Roman M. Meysner, prezes zarządu oraz general manager Seleny ESG.

Systemy COOL-R to płynne powłoki hydroizolacyjne, które dzięki wysokiej refleksyjności oraz wysokim parametrom izolacyjnym wydłużają żywotność dachu. Dachy z powłoką COOL-R® sprawdziły się m.in. na jednym z wrocławskich centrów handlowych, biurach NFZ czy chłodni Igloport w Gdyni. Zyskały także uznanie za granicą – powłokę COOL-R® zastosowało międzynarodowe lotnisko w Porto Alegre w Brazylii, dzięki czemu temperatura dachu spadła o 51ºC.

W procesie optymalizacji kosztów i zużycia energii w budynku istotnym jest nie tylko wypracowanie wysokiej efektywności energetycznej, ale też przejście na produkcję własnej energii przy pomocy modułów PV. Redukowanie zużycia energii (również tej niezbędnej do chłodzenia pomieszczeń) oraz produkcja własnej energii w miejscu jej konsumpcji to trend, który zyskuje na sile nie tylko ze względu na swoją wartość w kontekście środowiskowym. To realna potrzeba przedsiębiorstw, które mierzą się w ostatnich latach z zachwianiem światowej gospodarki, ale też niewystarczającym rozwojem sieci dystrybucyjnych.

Z myślą o takich przedsiębiorcach powstała oferta kompletnego dachu energetycznego od Seleny ESG. To rozwiązanie, które łączy dotychczasowe rozwiązania Grupy Selena, takie jak papy i membrany dachowe, powłoki typu COOL-R® czy Dach Zielony, z nowymi usługami, jak instalacja fotowoltaiczna i asekuracja.

- Przedsiębiorcy mają rosnące potrzeby obniżania kosztów energii, a także przejścia na energię odnawialną. Rynek fotowoltaiki w Polsce notuje wzrost o ok. 200% rok do roku. Oferta Kompletnego Dachu Energetycznego Seleny ESG zapewnia sprawne rozwiązanie zarówno problemu nieszczelnych dachów, jak i gwarantuje instalację dopasowaną do ich profilu energetycznego i możliwości konstrukcyjnych dachu.– podkreśla Roman M. Meysner. I jak dodaje - Takie inwestycje, poza ważnym aspektem ekonomicznym, mają także wymiar ekologiczny.

Oferta spółki obejmuje audyty dachu (hydroizolacyjny i konstrukcyjny), audyt elektryczny, szczegółowy projekt modernizacji – w tym w szczególności kompletnej instalacji fotowoltaicznej z uwzględnieniem wzmocnienia konstrukcji obiektu (jeśli będzie konieczna) – oraz pakiet rozwiązań w zakresie hydroizolacji i asekuracji. Izolacja ścian, a przede wszystkim dachu wielkopowierzchniowego przełoży się na rachunek ekonomiczny, mniejsze nakłady na chłodzenie w lecie i znacznie mniejsze zużycie energii elektrycznej.

- Wzrost popularności inwestowania w OZE wynika jednoznacznie z rosnących cen energii. Dla wielu fotowoltaika jest sposobem na oszczędności i obniżenie rachunków. Grupa Selena swoje doświadczenie na dachach buduje od 30 lat działalności na rynku, dlatego dysponujemy innowacyjnymi rozwiązaniami i wyspecjalizowanymi ekspertami – zakończył Roman M. Meysner.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.