Sposób na szybkie i precyzyjne oznaczanie produktów
Automatyzacja produkcji umożliwia optymalizowanie procesów produkcyjnych poprzez osiąganie znacznych rezultatów bez konieczności pracy rąk ludzkich. Nie bez powodu coraz więcej przedsiębiorstw wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, aby zwiększyć wydajność produkcji. Takie systemy są współcześnie cenione także w procesie etykietowania, który ma znaczący wpływ na całość produkcji oraz logistyki. Automatyczne urządzenia print&apply wprowadziły nowy standard pracy, stosowany na liniach produkcyjnych przez przedsiębiorstwa dzięki niesamowitej szybkości, precyzyjności oraz dokładności druku i aplikacji etykiet.
Dynamicznie rozwijające się rynki w Polsce oraz na całym świecie skłaniają przedsiębiorstwa do zaimplementowania automatyzacji produkcji, czyli wdrożenia maszyn w procesach produkcyjnych, jednocześnie ograniczając udział czynnika ludzkiego. Zaawansowane technologie zwiększają wydajność produkcji, a także zmniejszają jej koszty, co przynosi szereg wymiernych korzyści krótko oraz długofalowych. Jednym z procesów, w których wdrożone zostały nowoczesne rozwiązania jest etykietowanie palet, kartonów oraz opakowań zbiorczych. Wykorzystanie specjalnych systemów drukująco-aplikujących, nazywanych również print&apply, znacząco wpłynęło na zapewnienie płynności procesu produkcyjnego.
Etykietowanie produktów w dobie automatyzacji produkcji
Nowoczesne aplikatory etykiet, na przykład Label-Aire 3138-N DAT, z modułem drukującym marki Zebra pozwalają na pracę urządzeń 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, przyspieszając produkcję dzięki swojej niezwykle wysokiej wydajności. Z kolei ograniczenie pracy rąk ludzkich pozwoliło na pragmatyczne gospodarowanie zasobami ludzkimi poprzez skierowanie specjalistów oraz fachowców na inne stanowiska pracy, w których automatyzacja produkcji nie gra głównej roli.
– Automatyzacja produkcji w zakresie etykietowania produktów zwiększa również bezpieczeństwo pracy. Specjalistyczne urządzenia print&apply umożliwiają pracę na stanowiskach niedostępnych dla pracowników ze względu na przepisy BHP, na przykład w obszarach działania suwnic, przenośników czy operujących ramion robotów – podkreśla Michał Wąs z firmy Etisoft, działającej w obszarze znakowania oraz automatycznej identyfikacji produktów dla wielu branż.
Korzyści z wdrożenia urządzeń print&apply do produkcji
Jednoczesne drukowanie oraz naklejanie etykiet poprzez specjalistyczne aplikatory umożliwia znakowanie powierzchni na wiele sposobów, w tym powierzchni przedniej, tylnej, bocznej, a nawet na krawędzi produktów. Urządzenie można bowiem dostosować do własnych potrzeb. Pełna swoboda druku o doskonałej jakości pozwala na umieszczenie wszelakich danych na opakowaniach: zarówno tekstów alfanumerycznych, kodów kreskowych, grafiki, kodów QR i wielu innych, zapewniając dokładność, niezawodność i powtarzalność całego procesu dzięki drukowaniu ich bezpośrednio przed naklejeniem etykiet.
– Szczególnym wyróżnikiem urządzeń print&apply jest możliwość zintegrowania ich z różnymi układami linii produkcyjnych, w tym z nadrzędnym systemem zlecającym wydruki etykiet, co ma szczególny wpływ na ergonomię produkcji – tłumaczy ekspert z Etisoft.
Kolejną istotną korzyścią wynikającą z wykorzystania urządzeń print&apply jest elastyczność oraz uniwersalność konfiguracji na potrzeby aplikacji. Firmy mogą skorzystać z jednego przyrządu do różnorodnych formatów etykiet przy minimalnych przezbrojeniach. Co więcej, dokładność naklejania do 0.8 mm oraz prędkość maszyn do 127m/min sprawiają, iż urządzenia te znacząco prześcigają pracę rąk ludzkich. Wymienione aplikatory pozwalają na dołożenie do urządzeń modułu RFID oraz komunikacji WiFi, co wpisuje się w ramy nowoczesnych rozwiązań produkcyjnych dla przedsiębiorstw z wszelakich branż.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.