Komunikaty PR

Stacje partnerskie rowerów miejskich. Warszawski Służewiec – zagłębie rowerowe.

2020-10-09  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Biuro Prasowe
Nextbike Polska SA

ul. Przasnyska 6B
01-756 Warszawa
media|nextbike.pl| |media|nextbike.pl
696 003 711
https://nextbike.pl
Do pobrania png ( 0.15 MB )

Na warszawskim Służewcu obecnie dostępnych jest 13 stacji rowerowych ufundowanych przez prywatny biznes. To pokazuje, jak ważny jest wygodny dojazd rowerem do pracy, biura, centrum handlowego, czy powrót do domu.

Na obszarze Służewca biurowego problem transportowy od lat był jednym z najistotniejszych wyzwań, z którym trzeba było się zmierzyć, aby obszar ten stał się miejscem przyjaznym do życia, pracy i spędzania wolnego czasu. Wychodząc naprzeciw trendom związanym z troską o potrzeby i wygodę klientów oraz pracowników od ośmiu lat przedsiębiorcy umożliwiają korzystanie na terenie Służewca z partnerskich stacji w ramach wypożyczalni rowerów Veturilo.

Warszawski Służewiec to jeden z najważniejszych hubów biurowych w stolicy i Polsce. Najemcy chętnie wybierają tą część Mokotowa jako siedzibę dla swoich firm. Na obszarze 260 ha znajduje się 13 stacji partnerskich roweru miejskiego ufundowanych przez zarządców kompleksów biurowych, deweloperów i centrum handlowe, którzy dostęp do ekologicznej współdzielonej komunikacji postrzegają jako znaczącą wartość dodaną i coraz większą wagę przykładają do budowy przyjaznych osiedli i miejsc pracy. Dbają o środowisko i wspierają aktywny tryb życia mieszkańców i pracowników.

 Pokazuje to, że na rynku deweloperskim oraz w branży handlowej i inwestycyjnej, udział w rozwoju systemu roweru miejskiego niesie za sobą wymierne korzyści i stanowi istotny element polityki CSR. Podejmowanie długofalowych i wymiernych inwestycji pokazuje zaangażowanie firmy w życie społeczności lokalnej. Ułatwia sprawne funkcjonowanie i trwałe zakorzenienie się w niej. Pozwala też na zdobycie zaufania i przychylności mieszkańców oraz pracowników. To wszystko sprzyja także postrzeganiu tej dzielnicy jako atrakcyjnego miejsca do pracy, inwestowania i życia.

 — Rower jest nieustanne jednym z najlepszych środków transportu, zwłaszcza na niedużych, kilkukilometrowych dystansach. Stąd dostrzegalna tendencja w inwestowaniu zarządców powierzchni biurowych, osiedli mieszkalnych czy galerii handlowych w stacje partnerskie. W ramach istniejących systemów w poszczególnych miastach w całej Polsce, Nextbike proponuje potencjalnym inwestorom uruchomienie własnej, firmowej stacji – o jej lokalizacji, nazwie i brandingu decyduje w takim przypadku sam sponsor — mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. — Środek transportu nie tylko ekologiczny, ale również niezwykle popularny, pozwala uprzyjemnić podróż do pracy bez szkody dla środowiska i z pożytkiem dla zdrowia i kondycji.

W Warszawie dostępnych jest ponad 5700 rowerów i prawie 400 stacji. Służewiec jest dzielnicą nowoczesną i przyjazną zarówno mieszkańcom, jak i pracownikom i właśnie tu jest największe skupisko wypożyczalni, które zostały zakupione z prywatnych środków.

Na samym Służewcu i w bezpośrednich okolicach można skorzystać z czternastu stacji Veturilo, z których trzynaście funkcjonuje dzięki współpracy Nextbike Polska z prywatnym biznesem. To głównie operatorzy biurowców, firmy, które posiadają biura w bezpośrednim sąsiedztwie, ale również galeria handlowa, w pobliżu której znajdują się dwie stacje. Cała dzielnica korzysta na otwarciu się na ekologiczny środek transportu jakim jest rower miejski.

Pierwsza stacja sponsorska na Służewcu została uruchomiona w marcu 2013 roku przy wejściu głównym do Galerii Mokotów. Kolejna powstała w sierpniu tego samego roku przy biurowcu Cybernetyki Office Park – IRIS. W 2014 w biurowej części Mokotowa powstała stacja T-Mobile. W kolejnym roku zostały uruchomione cztery nowe wypożyczalnie: Citi, Nestlé House, New City, i druga stacja przy galerii handlowej. Wypożyczalnia EMPARK rozpoczęła funkcjonowanie we wrześniu 2017. Następny rok wzbogacił sieć wypożyczalni o dwie kolejne stacje partnerskie: Marynarska 12 i Wiśniowy Business Park. W lipcu 2019 system powiększył się o wypożyczalnie Eko-Rowery NFOŚiGW i Signum Work Station. Najnowszą inwestycją jest partnerska stacja pomiędzy dwoma budynkami kompleksu biurowego Park Rozwoju, udostępniona dla użytkowników w marcu bieżącego roku.

 

Stacje partnerskie na warszawskim Służewcu:

– Galeria Mokotów wejście główne,
– Galeria Mokotów wejście ul. Wołoska,
– Nestle House,
– EMPARK,
– IRIS,
– Citi,
– New City,
– T-Mobile,
– Marynarska 12,
– Wiśniowy Business Park,
– Eko - Rowery NFOŚiGW,
– Park Rozwoju,
– Signum Work Station.

 

Rowery publiczne Nextbike są nieodłącznym i ważnym elementem komunikacji publicznej. Korzysta z nich już ponad 2 mln Polaków. Można je wypożyczyć w ok. 56 miastach i miejscowościach w Polsce. Tylko w tym roku rowery wypożyczono już ponad 7,4 milionów razy! Każdy z ponad 18 tysięcy rowerów Nextbike ma już w tym roku za sobą średnio 416 wypożyczeń.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Nextbike Polska SA
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca” Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie
Firma DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
2024-12-19 | 12:15

DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej

2024 rok był pod wieloma względami ważny dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.   Eksperci Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa przygotowali syntetyczne podsumowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.