System do monitoringu – zadbaj o swoje bezpieczeństwo
Z czego powinien się składać system monitoringu, by był skuteczny w szkole, firmie, a nawet w wielorodzinnym budynku mieszkalnym?
Zestaw do monitoringu składa się z wielu współpracujących ze sobą podzespołów, odpowiedzialnych za różne zadania. Bardzo ważnymi elementami systemu zabezpieczeń są kamery monitoringu i urządzenie rejestrujące. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Kompletny zestaw do monitoringu zewnętrznego musi składać się z wielu urządzeń elektronicznych, bez których nie byłoby możliwe sprawne działanie całej konstrukcji. Podstawą jest kamera. To właśnie ona realizuje obraz pochodzący ze wskazanego terenu posesji. W zależności od potrzeb w zestawach do monitoringu zewnętrznego może znajdować się zarówno kilka kamer, kilkanaście, jak i kilkadziesiąt. Wszystko powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb Zamawiającego.
– Systemy monitoringu wizyjnego stają się nieodzowną częścią obiektów użytku zarówno prywatnego, jak i publicznego. Pełniąc funkcje prewencyjne, dozorowe oraz dowodowe, zapewniają poczucie bezpieczeństwa, możliwość stałej analizy oraz pozwalają rozstrzygnąć wiele kwestii spornych – mówi Karol Boruch przedstawiciel marki MONTEO, która posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz urządzeń tworzących system CCTV.
Obecnie warto jest nabyć kamery nagrywające obraz 2K (4Mpx), które gwarantują wysoką jakość obrazu. Najczęstszymi kamerami w zestawach do monitoringu zewnętrznego są kamery w technologii IP, które mają szereg funkcji podnoszących jakość widzenia w nocy. Dzięki temu zestaw do monitoringu działa nie tylko w dzień, ale jest w pełni sprawny również po zmroku. W zależności od zasobności portfela można pozwolić sobie na kamery o różnym zasięgu widzenia. Najczęstszym rodzajem kamer przy zakupie kompleksowego rozwiązania technicznego, są kamery o zasięgu rejestracji obrazu wynoszącym 30 metrów.
Poza tym w skład zestawów do monitoringu zewnętrznego powinno wejść takie urządzenie jak cyfrowy rejestrator obrazu pochodzącego z kamer, który za pomocą dedykowanych dysków twardych będzie mógł na stałe zapisać wideo z systemu monitoringu. Poza tym warto wyróżnić takie elementy, jak switche zasilające kamery.
PRZYKŁADY REALIZACJI:
Osiedle Viva Garden w Warszawie
W obiekcie zbudowano system CCTV w oparciu o urządzenia w technologii IP 4mpx (2K) oraz 2 Mpx (Full HD). Do rejestratora został podłączony monitor, dzięki któremu mamy możliwość bezpośredniego podglądu obrazu bądź zgrania materiału.
Zespół Szkół Podlaskiego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku
W obiekcie zainstalowany został system CCTV w oparciu o urządzenia w technologii IP 4mpx (2K). Do rejestratora został podłączony monitor, dzięki któremu mamy możliwość bezpośredniego podglądu bądź zgrania materiału.
Parafia pw. Św. Idziego w Brzeźniu
W obiekcie uruchomiono system CCTV w oparciu o urządzenia w technologii IP 5mpx. Do rejestratora został podłączony monitor, dzięki któremu jest możliwość bezpośredniego podglądu bądź zgrania materiału. Dodatkowo Monteo zapewniło i posadowiło słupy oświetleniowe, na których również została zamontowana część kamer.
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Język finansów – co każdy menedżer rozumieć powinien?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.