Szkolenia doskonalące kluczem do przyszłości? Kierunek: nowoczesność.
Provema Sp. z o.o.
Konduktorska 33
40-155 Katowice
provema|provema.pl| |provema|provema.pl
575282018
www.provema.pl
Jeszcze rok temu rynek pracy napędzany był przez pracowników. Sytuacja epidemiczna wymusiła sporo zmian, nie tylko systemowych. Wiele osób musiało się przebranżowić. Jak znaleźć swoją drogę i osiągnąć sukces opowie Izabella Ellward - właścicielka Żuławskiego Centrum Szkoleniowego.
Skąd wziął się pomysł na centrum szkoleniowe i tak różnorodną ofertę szkoleń?
Mówi się, że człowiek uczy się całe życie. Nie tylko uważam tak samo, ale wiem jak często ludzie zostają sami ze sobą, bez pomysłu na swoja przyszłość. Może i chcieliby się przebranżowić, podjąć nowe wyzwanie tyle, że często nie wiedzą w jakim kierunku zmierzają ich preferencje. Miałam okazję być uczestnikiem różnych szkolen, warsztatów, obserwowałam seminaria zawodowe i zrozumiałam, że chciałabym zrobić to inaczej. Kompleksowo. Od doradzenia jaki kurs byłby odpowiedni do realnego umożliwienia uczestnictwa w warsztatach w dogodnym terminie. Stąd też bogata oferta.
Wiele firm oferuje szkolenia. Nie baliście się konkurencji wchodząc na rynek?
Niekoniecznie. Od początku stawialiśmy na elastyczność i możliwość dopasowania się do zleceniodawcy. Rynek na przestrzeni lat się zmienił, a my reagujemy na bieżąco i odpowiadamy na potrzeby naszych podopiecznych. Fakt, jest sporo przedsiębiorców oferujących dokształcenie się w ramach szkoleń, ale my skupiliśmy się na dopasowaniu kursów do rynku pracy.
Które szkolenia cieszą się największym powodzeniem?
Nie da się tego dokładnie określić, ponieważ nasza oferta przewiduje zarówno oferty dokształcające jak i kursy od podstaw. Warsztaty są w formie grupowej i w formie indywidualnej. Dla firm i osób fizycznych. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że coraz więcej ludzi decyduje się na przekwalifikowanie, a tym samym częściej korzystają z indywidualnych kursów. Kiedyś panował również trend, że nie ma konieczności dokształcania pracowników. Ta wizja również się mocno zmieniła i coraz więcej przedsiębiorców inwestuje w kapitał intelektualny. Najodpowiedniejsze będzie stwierdzenie, że szkolenia jako ogół cieszą się powodzeniem.
Czy Żuławskie Centrum Szkoleniowo planuje się rozwijać? W jakim kierunku?
Stały rozwój to podstawa działania każdego przedsiębiorstwa. Cały czas się rozwijamy. W różnych kierunkach. Zaczynając od dobrania odpowiedniej kadry szkoleniowej, przez wzbogacenie oferty do udostępniania nowych funkcjonalności. Mamy opracowany plan działania i konkretne cele jakie chcemy osiągnąć.
Co konkretnie planowaliście i co udało się już zrealizować?
Przede wszystkim poszerzyliśmy ofertę szkoleń i podjęliśmy współpracę z urzędem pracy, aby zwiększyć dostępność warsztatów i kursów. Pojawiało się również sporo próśb o udostepnienie ofert ratalnej. Wybraliśmy odpowiedniego dostawcę i wprowadziliśmy płatność ratalną LoanByLink. Jesteśmy nowocześni i taki kierunek obraliśmy. Kierunek: nowoczesność.
Co zdecydowało o wyborze akurat tego dostawcy? Są więksi potentaci związani z ofertami ratalnymi.
Jesteśmy młodą i dynamicznie rozwijającą się firmą. Oferta LoanByLink była prosta i korzystna. Nie ponieśliśmy opłat związanych z integracją i wdrożeniem i to również miało wpływ na wybór dostawcy. Dodatkowym autem była wielokanałowość integracji. Dzisiaj sprzedaż przenosi się do sieci. Postanowiliśmy iść tam, gdzie są nasi klienci.
Dlaczego warto korzystać z kursów szkoleniowych?
To, że poszerzamy swoje horyzonty jest oczywiste. Mamy wpływ na kreowanie swojej przyszłości, kariery. Często czujemy się niespełnieni, wykonujemy zawody, które nigdy nie były naszym marzeniem, tylko raczej naszych rodziców, lub akurat taka praca się trafiła. Chodzimy do pracy, bo musimy lub często praca, która dawała nam kiedyś satysfakcję już jej nie przynosi, czujemy się wypaleni zawodowo. To sygnał, że trzeba coś zmienić, np. pójść na kurs zawodowy :-) Na szkoleniu okazuje się, że mamy do nowej profesji niesamowity talent i uświadamiamy sobie, że to jest to czym chcemy się zajmować. Wreszcie praca staje się pasją :-)
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.