The White Bear Coffee z kolejną kawiarnią w Białymstoku!
To już piąty punkt własny sieci the White Bear Coffee w Białymstoku. Nowa kawiarnia otworzyła się przy ul. Liniarskiego, w ścisłym centrum miasta. Można tam spróbować rzemieślniczej kawy, w tym przelewów z segmentu specialty coffee, herbat i sezonowych napojów, słodkości oraz lodów.
Białostockie Miśki rozpędziły się na dobre. Zaledwie w lutym otwarto punkt z kawą na wynos przy ul. Skłodowskiej, a już we wrześniu the White Bear Coffee zawitało w kolejnej lokalizacji. W sumie kawy od Miśka spróbujemy więc w pięciu miejscach w mieście. A mówiąc ściślej – sześciu, jeśli liczyć samą Palarnię, gdzie przy okazji zakupów, można napić się świetnych naparów – klasycznego espresso, kaw mlecznych czy przelewów.
– Nasz koncept przypadł do gustu mieszkańcom Białegostoku, zarówno pod względem samej oferty, jak i wystroju oraz atmosfery, którą tworzy Misiek. Docieramy do osób w każdym wieku – od dzieci, które lubią wpadać do nas na lody, przez młodzież, studentów, po osoby dorosłe i starsze. Tworzymy przestrzeń, w której każdy czuje się dobrze. A co cieszy nas najbardziej – kreujemy też coraz większą, kawową społeczność, która docenia wysoką jakość naparów, rzemieślniczy sposób palenia ziaren oraz przelewowe metody parzenia – mówi Urszula Olechno, współwłaścicielka sieci.
Oficjalne otwarcie nowej kawiarni odbyło się 3 września. W pierwszych dniach działalności nowego Miśka odwiedziło blisko 1200 osób.
Misiek coraz śmielej rusza w Polskę
The White Bear Coffee to sieć franczyzowa, a kawiarnie pod jej szyldem znajdziemy już w trzech innych miastach Polski – w Giżycku, Ostrowie Wielkopolskim oraz w Suwałkach.
– Nasza franczyza to odpowiedź na potrzeby mniejszych lub średniej wielkości miast, co nie wyklucza większych miast, w których oferta gastronomiczna nie jest tak rozbudowana. Proponujemy partnerom oryginalny koncept, z wysokiej jakości, autorskimi produktami, pakietem szkoleń i zapleczem marketingowym. Doświadczenia obecnych franczyzobiorców pokazują, że the White Bear Coffee świetnie odnajduje się właśnie w takich miejscach. Goście doceniają dobrą kawę, fajny klimat i wysokie standardy obsługi, które idą w parze z miłą i przyjazną atmosferą – przekonuje Urszula Olechno.
Wkrótce kolejne kawiarnie franczyzowe powstaną także w Warszawie, Krakowie, Lublinie oraz Łomży. Franczyzobiorcy są obecnie na etapie poszukiwania odpowiednich lokalizacji.
– Mamy nadzieję jak najszybciej sfinalizować umowy i ruszyć z kolejnymi lokalami jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku – podsumowuje Urszula Olechno.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.