Tikkurila z tytułem „Budowlanej Firmy Roku 2019”
Tikkurila Polska SA
Mościckiego 23
39-200 Dębica
magdalena.olszewska|tikkurila.com| |magdalena.olszewska|tikkurila.com
539-913-726
www.tikkurilagroup.com
Tikkurila Polska S.A. po raz kolejny znalazła się w gronie najlepszych firm w branży budowlanej, a Remigiusz Skąpski, Prezes Zarządu, uhonorowany został tytułem „Osobowość Branży 2019”.
Wręczenie nagród miało miejsce 30 stycznia br. w warszawskim Multikinie Złote Tarasy, podczas Gali Builder Awards, uznawanej za najbardziej prestiżowe wydarzenie w branży budowlanej. Była to już XVII edycja tego projektu. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele firm i organizacji środowiskowych, właściciele i menedżerowie reprezentujący firmy wykonawcze, producenckie, deweloperskie, doradcze i biura architektoniczne, a także przedstawiciele administracji państwowej i świata nauki, członkowie Rady Naukowej i Programowej „Buildera”. W imieniu Tikkurila Polska nagrody odebrała Magdalena Olszewska, Corporate Communications and PR Manager.
O wyborze laureatów zadecydowała Kapituła złożona z przedstawicieli Redakcji oraz Rady Naukowej „Buildera”, wiodących reprezentantów branży – autorytetów z zakresu architektury i budownictwa reprezentujących najważniejsze uczelnie w kraju i za granicą.
Zwycięskie firmy nagrodzone zostały za dynamiczny rozwój, skuteczność w budowaniu potencjału rynkowego, efektywne zarządzanie oraz innowacyjność. Są także rekomendowane jako godni zaufania partnerzy w biznesie.
Misją programu jest również docenienie menadżerów. Najlepsi z nich zostali wyróżnieni za efektywne zarządzanie, skuteczne poszerzanie potencjału i przewagi konkurencyjnej firmy, jak również za przedsiębiorczość i intuicję biznesową oraz wspieranie istotnych dla rozwoju branży inicjatyw. W tym roku w gronie laureatów znalazł się Remigiusz Skąpski, Prezes Tikkurila Polska SA, który został uhonorowany tytułem „Osobowość Branży 2019”.
„Oba wyróżnienia są dla nas niezmiernie cenne, i przyjmujemy je z ogromną radością” – komentuje otrzymane nagrody Remigiusz Skąpski, Prezes Zarządu Tikkurila Polska SA „Chciałbym przy tym podkreślić, że tak jak tytuł „Budowlanej Firmy Roku” jest wyrazem uznania za osiągnięcia firmy Tikkurila w minionym roku, tak i nagroda „Osobowość Branży 2019”, chociaż przyznana mi personalnie, należy się całemu naszemu zespołowi.
Na czele każdej firmy stoi menadżer-lider, który tą firmą kieruje, ale to Pracownicy, o wspólnych wartościach, ambitnie podchodzący do swoich obowiązków, otwarci na zmiany i odważnie promujący innowacyjne rozwiązania, stanowią o sile firmy.
Rolą każdego menadżera-lidera jest wskazywanie kierunku i motywowanie pracowników, wpieranie ich rozwoju i zawsze, gdy jest taka potrzeba – wspólna walka z przeciwnościami. Bycie liderem to odpowiedzialność za cały zespół, jego spójność i zaangażowanie. To ciężka praca, ale dająca ogrom satysfakcji. Zwłaszcza, gdy się ma taki zespół, jak Tikkurila” – mówi Remigiusz Skąpski. „Dziękuję wszystkim Pracownikom Tikkurila za ich wiarę w firmę, pozytywną energię i nieustanną gotowość do podejmowania nowych wyzwań” – dodaje Prezes Tikkurila Polska SA.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.