Trendy w organizacji imprez firmowych. Sprawdź najpopularniejsze.
Firma organizująca imprezy w Polsce powinna podążać za światowymi trendami. Standardowe wyjazdy z niewielką liczbą atrakcji odeszły do lamusa. Współcześnie pracownicy chcą czegoś więcej. Dodatkowo wyzwaniem dla firm eventowych jest pandemia COVID-19 i związane z nią restrykcje. Co takiego powinna zaoferować firma organizująca imprezy, aby była konkurencyjna? Jakie są światowe trendy? I czego oczekują klienci?
Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce średnio organizowanych jest 7 tysięcy imprez rocznie, a wartość całego sektora to ok. 3 miliardy złotych. Branża eventowa odpowiada za 1,5 proc. polskiego PKB. W 2020 roku aż o 80 proc. więcej firm niż w roku ubiegłym zdecydowało się na zawieszenie działalności, spadła też liczba przedsiębiorstw, które decydują się na wejście do branży eventowej. W niepewnych czasach przetrwali doświadczeni organizatorzy. Czym wyróżnia się ich oferta?
Firma organizująca imprezy musi mieć innowacyjne podejście
Firmy organizujące imprezy widzą, że sytuacja na rynku zaczyna się poprawiać. Po fali eventów online ponownie nadchodzi czas organizacji imprez stacjonarnych. Coraz więcej HR-owców wysyła zapytania w tej kwestii. Boom na imprezy stacjonarne może nastąpić latem i trwać do końca roku. Te tendencje widoczne są także na rynkach zagranicznych. Firmy eventowe muszą jednak wykazać się innowacyjnym podejściem do klienta i nowoczesną ofertą skrojoną na miarę potrzeb współczesnych pracowników. Co będzie modne w 2022 roku?
Hybrydowe wydarzenia
Wydarzenia hybrydowe łączą elementy na żywo i wirtualne, a także niosą ze sobą wiele korzyści. To będzie jeden z hitów 2022 roku.
– Jedno jest pewne: pracownicy potrzebują imprez integracyjnych – mówi Katarzyna Bemsz z Agencji Eventowej Commplace. – Wiadomo jednak, że nie każdy będzie mógł wziąć w nich udział, chociażby z powodu kwarantanny. W związku z tym na rynku pojawią się oferty dotyczące organizacji wyjazdów integracyjnych w formie hybrydowej. Większość pracowników będzie na miejscu w danej lokalizacji, a ci którzy nie mogą – wezmą udział online w wybranych aktywnościach.
Eventy będą nastawione na bardzo mocne spersonalizowanie ich pod oczekiwania pracowników. Obecnie wiele osób stawia na work-life-balance. Sprawdzają, czy dana firma dba o dobre samopoczucie pracowników i o ich zdrowie. Branża eventowa będzie musiała układać scenariusze imprez w taki sposób, aby zawierały także wydarzenia prozdrowotne. W związku z tym sprawdzą się turnieje kulinarne i sportowe, kosztowanie regionalnych potraw czy zajęcia z jogi i medytacji.
Ogromną rolę odegra bezpieczeństwo imprez
Dla firm kluczowe będzie to, w jaki sposób firma eventowa podchodzi do kwestii bezpieczeństwa.
– Bezpieczeństwo imprez nie jest już oczekiwaniem, ale koniecznością – zauważa Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka z Dworu Korona Karkonoszy. – Ocena ryzyka jest obecnie kluczowym elementem planowania wydarzeń. Na rynku pojawią się nowe rozwiązania technologiczne, które pomogą firmom organizować imprezy w odpowiednich warunkach. Nie wystarczy już dozownik do odkażania dłoni, a kompleksowe rozwiązania z zakresu higieny, które pozostaną z nami na dłużej.
Oczekuje się, że 48 proc. europejskich wydarzeń w 2022 r. będzie odbywało się wyłącznie offline. Aż 86 proc. osób jest przekonanych, że liczba uczestników takich wydarzeń powróci do poziomu sprzed pandemii w ciągu pięciu lat[1].
[1] American Express Meetings & Events Global Forecast
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.