Trwały, bezpieczny i energooszczędny – dom ze stali
Solidna konstrukcja i co najważniejsze szybki czas realizacji – to główne cechy budownictwa w technologii stalowej, która jest alternatywą dla domów z drewna czy cegły. Podlaska firma Stalovers, z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu hal i magazynów, jako jedna z pierwszych w kraju wprowadziła do swojej oferty jednorodzinne domy ze stali.
Domy szkieletowe są u nas wciąż nowością, jednak w krajach wysoko rozwiniętych, takich jak Stany Zjednoczone, czy Skandynawia od dawna są już standardem. Dom stalowy powstaje na bazie szkieletu wykonanego z hutniczych profili stalowych, które zapewniają stabilność konstrukcji. Ocynk profili dodatkowo idealnie zabezpiecza je przed korozja.
– Gotowe domy ze stali trudno z zewnątrz odróżnić od projektów domów tradycyjnych, ponieważ ich sposób wykończenia może być taki sam jak w przypadku domów murowanych czy domów stawianych ze szkieletu drewnianego. Projekt domu stalowego może reprezentować zarówno styl tradycyjny, jak i nowoczesny. Co więcej, nasze projekty dają możliwość szybkiej przebudowy lub rozbudowy domu – mówi Marek Faszczewski, przedstawiciel marki Stalovers.
Stalovers od lat zajmuje się budową obiektów szkieletowych najróżniejszego typu. To hale magazynowe, handlowe czy produkcyjne. Ci, którzy marzą o własnym domu z ogrodem i porannej kawie na tarasie, bardzo często już na starcie rezygnują, bo przerażają ich koszty i długie terminy realizacji. Średnio budowa domu z cegły trwa około roku i jest uzależniona od warunków pogodowych.
– Technologia stalowa to nowoczesne rozwiązanie, które dzięki skróceniu czasu budowy ogranicza koszty. Niektórzy nie dowierzają, że wymarzony dom z ogrodem można wybudować w zaledwie trzy miesiące. A jednak jest to możliwe – przekonuje Marek Faszczewski.
Kolejna duża zaleta, jaką mogą pochwalić się domy stalowe, to wyjątkowa energooszczędność. Są one także przyjazne dla środowiska. Zastosowana do konstrukcji stal to materiał, który jest w pełni odzyskiwalny i nadaje się do kolejnego wykorzystania. Stal jest też o wiele lżejsza niż, np. drewno, a zdecydowanie bardziej wytrzymała. Taka redukcja masy ma pozytywny wpływ na wagę konstrukcji, jej transport oraz montaż poszczególnych elementów.
Stosowanie stalowych elementów wymaga użycia najnowszych materiałów ocieplających oraz technologii grzewczych. Jednym słowem konstrukcje stalowe dają ogromne możliwości projektowania, rozbudowy oraz wykończenia. To właśnie dlatego ta metoda staje się coraz bardziej popularna wśród inwestorów, którym zależy na nowoczesnym designie i szybkim czasie realizacji.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.