Komunikaty PR

Trwały, bezpieczny i energooszczędny – dom ze stali

2021-02-23  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.08 MB )

Solidna konstrukcja i co najważniejsze szybki czas realizacji – to główne cechy budownictwa w technologii stalowej, która jest alternatywą dla domów z drewna czy cegły. Podlaska firma Stalovers, z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu hal i magazynów, jako jedna z pierwszych w kraju wprowadziła do swojej oferty jednorodzinne domy ze stali.

Domy szkieletowe są u nas wciąż nowością, jednak w krajach wysoko rozwiniętych, takich jak Stany Zjednoczone, czy Skandynawia od dawna są już standardem. Dom stalowy powstaje na bazie szkieletu wykonanego z hutniczych profili stalowych, które zapewniają stabilność konstrukcji. Ocynk profili dodatkowo idealnie zabezpiecza je przed korozja.

– Gotowe domy ze stali trudno z zewnątrz odróżnić od projektów domów tradycyjnych, ponieważ ich sposób wykończenia może być taki sam jak w przypadku domów murowanych czy domów stawianych ze szkieletu drewnianego. Projekt domu stalowego może reprezentować zarówno styl tradycyjny, jak i nowoczesny. Co więcej, nasze projekty dają możliwość szybkiej przebudowy lub rozbudowy domu – mówi Marek Faszczewski, przedstawiciel marki Stalovers.

Stalovers od lat zajmuje się budową obiektów szkieletowych najróżniejszego typu. To hale magazynowe, handlowe czy produkcyjne. Ci, którzy marzą o własnym domu z ogrodem i porannej kawie na tarasie, bardzo często już na starcie rezygnują, bo przerażają ich koszty i długie terminy realizacji. Średnio budowa domu z cegły trwa około roku i jest uzależniona od warunków pogodowych.

– Technologia stalowa to nowoczesne rozwiązanie, które dzięki skróceniu czasu budowy ogranicza koszty. Niektórzy nie dowierzają, że wymarzony dom z ogrodem można wybudować w zaledwie trzy miesiące. A jednak jest to możliwe – przekonuje Marek Faszczewski.

Kolejna duża zaleta, jaką mogą pochwalić się domy stalowe, to wyjątkowa energooszczędność. Są one także przyjazne dla środowiska. Zastosowana do konstrukcji stal to materiał, który jest w pełni odzyskiwalny i nadaje się do kolejnego wykorzystania. Stal jest też o wiele lżejsza niż, np. drewno, a zdecydowanie bardziej wytrzymała. Taka redukcja masy ma pozytywny wpływ na wagę konstrukcji, jej transport oraz montaż poszczególnych elementów.
Stosowanie stalowych elementów wymaga użycia najnowszych materiałów ocieplających oraz technologii grzewczych. Jednym słowem konstrukcje stalowe dają ogromne możliwości projektowania, rozbudowy oraz wykończenia. To właśnie dlatego ta metoda staje się coraz bardziej popularna wśród inwestorów, którym zależy na nowoczesnym designie i szybkim czasie realizacji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.