Twój Biznes w czasie koronowirusa? Płatności online i przenośne kasy fiskalne
Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Nikt tego nie wie, a wielu biznesmenów dziś zadaje sobie fundamentalne pytanie: jak podtrzymać lub odbudować relacje z klientami, kontrahentami? Jak będzie wyglądała gospodarka, kiedy skończy się ten trudny okres? Aktualnie możliwości działania przedsiębiorców są ograniczone, ale warto skorzystać z tych, które są dostępne.
Obostrzenia i ograniczenia, jakie aktualnie obowiązują, dotyczą przede wszystkim bezpośrednich kontaktów z drugim człowiekiem. Co dziś mogą zrobić przedsiębiorcy? Zaopatrzyć się w urządzenia do bezpiecznego rozliczania z kontrahentami. Przenośna kasa fiskalna, drukarka fiskalna, przenośny terminal płatniczy – to idealne rozwiązania na dzisiejsze czasy. Można je z powodzeniem wykorzystywać w branży gastronomicznej, która aktualnie opiera się na daniach na dowóz, w transporcie, sklepach budowlanych czy innych punktach prowadzących sprzedaż z możliwym odbiorem osobistym.
- Już w minionym roku aż 79% Polaków deklarowało, że woli płatności bezgotówkowe od tradycyjnych. Teraz transakcje kartą, w szczególności te bez konieczności podawania PIN-u oraz telefonem stały się jeszcze bardziej popularne - dlatego posiadanie nowoczesnego urządzenia, które sprawnie i szybko przyjmie płatność to podstawa! - nie ma wątpliwości Paweł Gacuta, właściciel działającego od 19 lat Białostockiego Centrum Kas Fiskalnych, i dodaje, że choć prowadzenie firmy w okresie pandemii nie należy do najłatwiejszych, to BCKF funkcjonuje w miarę sprawnie.
Kolejnym urządzeniem, na które warto postawić już dziś są kasy fiskalne online. Kasy tego typu komunikują się z Centralnym Rejestrem Kas (inaczej Repozytorium) prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Użytkownik kasy online musi zatroszczyć się o dostęp urządzenia do Internetu. Dzięki temu kasa będzie mogła łączyć się z Repozytorium. Obecnie korzystają z nich między innymi mechanicy i wulkanizatorzy, a już wkrótce takie urządzenia będą obowiązkowe w coraz większej ilości punktów usługowych.
Trzeba zaznaczyć, że w związku z pandemią branża hotelarska i gastronomiczna ma więcej czasu na dostosowanie się do nowych przepisów. Obowiązek zainstalowania kas fiskalnych, jaki miał wejść w życie 1 lipca 2020 został przesunięty na 1 stycznia 2021 roku.
Drukarka fiskalna to urządzenie, przy pomocy którego można rejestrować sprzedaż. Jednak w przeciwieństwie do kasy fiskalnej, drukarka musi być podłączona do komputera, tebletu bądź smartfona z oprogramowaniem sprzedażowym.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.