Twój Biznes w czasie koronowirusa? Płatności online i przenośne kasy fiskalne
Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Nikt tego nie wie, a wielu biznesmenów dziś zadaje sobie fundamentalne pytanie: jak podtrzymać lub odbudować relacje z klientami, kontrahentami? Jak będzie wyglądała gospodarka, kiedy skończy się ten trudny okres? Aktualnie możliwości działania przedsiębiorców są ograniczone, ale warto skorzystać z tych, które są dostępne.
Obostrzenia i ograniczenia, jakie aktualnie obowiązują, dotyczą przede wszystkim bezpośrednich kontaktów z drugim człowiekiem. Co dziś mogą zrobić przedsiębiorcy? Zaopatrzyć się w urządzenia do bezpiecznego rozliczania z kontrahentami. Przenośna kasa fiskalna, drukarka fiskalna, przenośny terminal płatniczy – to idealne rozwiązania na dzisiejsze czasy. Można je z powodzeniem wykorzystywać w branży gastronomicznej, która aktualnie opiera się na daniach na dowóz, w transporcie, sklepach budowlanych czy innych punktach prowadzących sprzedaż z możliwym odbiorem osobistym.
- Już w minionym roku aż 79% Polaków deklarowało, że woli płatności bezgotówkowe od tradycyjnych. Teraz transakcje kartą, w szczególności te bez konieczności podawania PIN-u oraz telefonem stały się jeszcze bardziej popularne - dlatego posiadanie nowoczesnego urządzenia, które sprawnie i szybko przyjmie płatność to podstawa! - nie ma wątpliwości Paweł Gacuta, właściciel działającego od 19 lat Białostockiego Centrum Kas Fiskalnych, i dodaje, że choć prowadzenie firmy w okresie pandemii nie należy do najłatwiejszych, to BCKF funkcjonuje w miarę sprawnie.
Kolejnym urządzeniem, na które warto postawić już dziś są kasy fiskalne online. Kasy tego typu komunikują się z Centralnym Rejestrem Kas (inaczej Repozytorium) prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Użytkownik kasy online musi zatroszczyć się o dostęp urządzenia do Internetu. Dzięki temu kasa będzie mogła łączyć się z Repozytorium. Obecnie korzystają z nich między innymi mechanicy i wulkanizatorzy, a już wkrótce takie urządzenia będą obowiązkowe w coraz większej ilości punktów usługowych.
Trzeba zaznaczyć, że w związku z pandemią branża hotelarska i gastronomiczna ma więcej czasu na dostosowanie się do nowych przepisów. Obowiązek zainstalowania kas fiskalnych, jaki miał wejść w życie 1 lipca 2020 został przesunięty na 1 stycznia 2021 roku.
Drukarka fiskalna to urządzenie, przy pomocy którego można rejestrować sprzedaż. Jednak w przeciwieństwie do kasy fiskalnej, drukarka musi być podłączona do komputera, tebletu bądź smartfona z oprogramowaniem sprzedażowym.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Costa Coffee startuje z franczyzą. Pierwszy lokal to współpraca z Klubem Fikołki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.