Vectra pomaga dzieciom i przystępuje do programu „Przyjaciel UNICEF”

1 czerwca 2022 r., czyli w Międzynarodowym Dniu Dziecka, Vectra oficjalnie otrzymała status „Przyjaciela” UNICEF Polska, co oznacza, że wspólnie z tą organizacją będzie aktywnie działać wspierając najmłodszych na całym świecie. Operator wierzy, że w ten sposób ma szansę przyczynić się do ochrony tych, którzy najbardziej jej potrzebują.
UNICEF to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych organizacji humanitarnych, ratująca życie dzieci na świecie. Przystępując do programu „Przyjaciel UNICEF”, Vectra pragnie wspierać działania mające na celu ochronę, pomoc i wsparcie najmłodszych. Ten wyjątkowy program ma promować i chronić prawa dziecka oraz zapewniać fundusze na rzecz pomocy najmłodszym w najbardziej potrzebujących regionach świata. Darowizny przekazywane przez „Przyjaciół”, pozwalają UNICEF zapewnić dzieciom wszystko, co niezbędne, aby mogły się rozwijać i godnie żyć.
Wszystkie dzieci mają prawo do zabawy, rozwoju i edukacji. Jako Vectra całkowicie zgadzamy się z tą ideą UNICEF, dlatego też zdecydowaliśmy się wesprzeć działania organizacji na rzecz najmłodszych. Wierzymy, że żadne dziecko nie powinno doświadczać wojny i z taką myślą podjęliśmy współpracę z organizacją, która pomoc humanitarną kieruje również do osób cierpiących w związku z trwającym konfliktem zbrojnym w Ukrainie – wojnie, która stanowi obecnie bezpośrednie zagrożenie dla życia i dobrostanu blisko 7,5 miliona bezbronnych dzieci. Chcemy nieść realną pomoc, zarówno materialną jak i finansową, tam gdzie jest ona najbardziej potrzebna – komentuje Michał Bartkowiak, Prezes Zarządu Vectra S.A.
Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci – UNICEF robi wszystko, aby dzieciom na całym świecie żyło się lepiej. Organizacja wierzy, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, płci, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa oraz zasługuje na osiągnięcie pełni swojego potencjału.
W dzisiejszych trudnych czasach, zaangażowanie biznesu w działania społeczne ma szczególną wartość. Cieszę się, że Vectra dołączyła do grona firm wrażliwych społecznie, które dostrzegają konieczność niesienia pomocy tym najbardziej potrzebującym, czyli dzieciom – powiedziała Renata Bem, Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska.
Aktualnie prawie 385 milionów dzieci żyje w skrajnym ubóstwie, a ich sytuację dodatkowo pogarszają konflikty zbrojne, kryzysy i postępujące zmiany klimatyczne. Każde dziecko ma prawo dorastać
w zdrowiu, jak również mieć bezpłatny dostęp do wysokiej jakości edukacji, od wczesnego dzieciństwa aż do osiągniecia pełnoletności. Każde, niezależnie od miejsca zamieszkania, statusu materialnego, czy pochodzenia, powinno być chronione przed przemocą, wykorzystaniem i niegodziwym traktowaniem oraz żyć i dorastać w środowisku sprzyjającym jego bezpieczeństwu i rozwojowi – a więc także wolnym od zanieczyszczeń i innych zagrożeń, z dostępem do urządzeń sanitarnych czy naturalnych źródeł wody pitnej.
Więcej informacji o programie „Przyjaciel UNICEF” można znaleźć na stronie unicef.pl/biznes.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.