Vectra pomaga dzieciom i przystępuje do programu „Przyjaciel UNICEF”

1 czerwca 2022 r., czyli w Międzynarodowym Dniu Dziecka, Vectra oficjalnie otrzymała status „Przyjaciela” UNICEF Polska, co oznacza, że wspólnie z tą organizacją będzie aktywnie działać wspierając najmłodszych na całym świecie. Operator wierzy, że w ten sposób ma szansę przyczynić się do ochrony tych, którzy najbardziej jej potrzebują.
UNICEF to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych organizacji humanitarnych, ratująca życie dzieci na świecie. Przystępując do programu „Przyjaciel UNICEF”, Vectra pragnie wspierać działania mające na celu ochronę, pomoc i wsparcie najmłodszych. Ten wyjątkowy program ma promować i chronić prawa dziecka oraz zapewniać fundusze na rzecz pomocy najmłodszym w najbardziej potrzebujących regionach świata. Darowizny przekazywane przez „Przyjaciół”, pozwalają UNICEF zapewnić dzieciom wszystko, co niezbędne, aby mogły się rozwijać i godnie żyć.
Wszystkie dzieci mają prawo do zabawy, rozwoju i edukacji. Jako Vectra całkowicie zgadzamy się z tą ideą UNICEF, dlatego też zdecydowaliśmy się wesprzeć działania organizacji na rzecz najmłodszych. Wierzymy, że żadne dziecko nie powinno doświadczać wojny i z taką myślą podjęliśmy współpracę z organizacją, która pomoc humanitarną kieruje również do osób cierpiących w związku z trwającym konfliktem zbrojnym w Ukrainie – wojnie, która stanowi obecnie bezpośrednie zagrożenie dla życia i dobrostanu blisko 7,5 miliona bezbronnych dzieci. Chcemy nieść realną pomoc, zarówno materialną jak i finansową, tam gdzie jest ona najbardziej potrzebna – komentuje Michał Bartkowiak, Prezes Zarządu Vectra S.A.
Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci – UNICEF robi wszystko, aby dzieciom na całym świecie żyło się lepiej. Organizacja wierzy, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, płci, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa oraz zasługuje na osiągnięcie pełni swojego potencjału.
W dzisiejszych trudnych czasach, zaangażowanie biznesu w działania społeczne ma szczególną wartość. Cieszę się, że Vectra dołączyła do grona firm wrażliwych społecznie, które dostrzegają konieczność niesienia pomocy tym najbardziej potrzebującym, czyli dzieciom – powiedziała Renata Bem, Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska.
Aktualnie prawie 385 milionów dzieci żyje w skrajnym ubóstwie, a ich sytuację dodatkowo pogarszają konflikty zbrojne, kryzysy i postępujące zmiany klimatyczne. Każde dziecko ma prawo dorastać
w zdrowiu, jak również mieć bezpłatny dostęp do wysokiej jakości edukacji, od wczesnego dzieciństwa aż do osiągniecia pełnoletności. Każde, niezależnie od miejsca zamieszkania, statusu materialnego, czy pochodzenia, powinno być chronione przed przemocą, wykorzystaniem i niegodziwym traktowaniem oraz żyć i dorastać w środowisku sprzyjającym jego bezpieczeństwu i rozwojowi – a więc także wolnym od zanieczyszczeń i innych zagrożeń, z dostępem do urządzeń sanitarnych czy naturalnych źródeł wody pitnej.
Więcej informacji o programie „Przyjaciel UNICEF” można znaleźć na stronie unicef.pl/biznes.

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.