Weryfikator wsparcia z Tarczy antykryzysowej
Arena Advisory
Bukowińska 22b
02-703 Warszawa
marketing|arenaadvisory.com| |marketing|arenaadvisory.com
+ 48 503 335 494
arenaadvisory.com
Aby ułatwić przedsiębiorcom wdrożenie rozwiązań Tarczy Antykryzysowej, zespół Arena Advisory przygotował specjalne narzędzie online, służące do błyskawicznej weryfikacji jakie formy wsparcia i w jakiej wysokości, są dostępne w sytuacji danej firmy. Tarczometr jest dostępny dla wszystkich przedsiębiorców i obsługiwany przez większość przeglądarek internetowych.
Link do narzędzia: arenaadvisory.com/tarczometr/
Tarcza antykryzysowa przewiduje możliwość skorzystania z szeregu sposobów na dofinansowanie kosztów prowadzania działalności gospodarczej, ochronę miejsc pracy, pomoc przy uzyskaniu refinansowania leasingu operacyjnego czy wsparcie finansowe na inwestycje. Z racji objętości i stopnia skomplikowania przygotowanych specustaw, formy wsparcia dostępne na podstawie Tarczy antykryzysowej wymagają od przedsiębiorców czasochłonnej analizy przepisów i doniesień prasowych.
W każdej przygotowanej przez Rząd Tarczy są rozwiązania dla małych, średnich i dużych firm. Z wielu można skorzystać jednocześnie. Część wsparcia przyznaje ZUS, część wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy, a jeszcze inne - Polski Fundusz Rozwoju lub np. Agencja Restrukturyzacji Przemysłu czy Bank Gospodarstwa Krajowego. „Cieszy nas, że coraz więcej firm udaje się skorzystać z przygotowanej pomocy – albo przynajmniej złożyć wniosek. Z rozmów z przedsiębiorcami wynika jednak, że często wiedzą oni lub skupiają się jedynie na najpopularniejszych formach wsparcia: dofinansowaniu wynagrodzeń pracowników, zwolnienie z ZUS. Kolejne Tarcze antykryzysowe to skrajnie rozbudowane i złożone ustawy, potrzebowaliśmy więc narzędzia które połączy dostępne formy wsparcia., Po pierwsze - nasze narzędzie - umożliwia zweryfikowanie jakie formy wsparcia i w jakiej wysokości są dostępne, a po drugie - dokonuje także klasyfikacji czy dany instrument wsparcia stanowi pomoc publiczną. Jest to istotna determinanta w zakresie określenia wielkości maksymalnej puli wsparcia. Tak powstał nasz weryfikator, nazwany dla uproszczenia Tarczometrem” – podsumowuje Aneta Saramak, Tax Managing Partner w Arena Advisory.
„Naszym celem było stworzenie intuicyjnego, prostego w obsłudze narzędzia, które w kilkanaście sekund pozwoli przedsiębiorcy usystematyzować dostępne formy wsparcia ze względu na różne kategorie: wielkość przedsiębiorstwa, forma wsparcia (zwrotna lub bezzwrotna) oraz cel wsparcia” – wyjaśnia Natalia Michoń, Tax Manager i doradca podatkowy z zespołu Arena Advisory. „Na początku przygotowywaliśmy opracowania kolejnych tarcz antykryzysowych w formie pisemnej. Siłą rzeczy, przedsiębiorcy mogli łatwiej i szybciej zapoznać się z opracowaniem liczącym kilkanaście stron, zawierającym zestawienie kolejnych zmian, niż samemu analizować kilkaset stron ustawy. Wraz z rozbudowywaniem form pomocy doszliśmy jednak do wniosku, że opracowania są już niewystarczające”.
Tarczometr to łatwe w obsłudze i prawdopodobnie pierwsze tego typu narzędzie online, które nie wymaga podawania żadnych poufnych danych. Na podstawie prostej weryfikacji przedstawia dostępne i możliwe do dalszego sprawdzenia przez danego przedsiębiorcę formy pomocy, przygotowane w ramach Tarcz antykryzysowych i Tarczy finansowej, przy czym z konieczności, pewne założenia zostały uwzględnione w skróconej i uproszczonej formie.

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.