Komunikaty PR

Weryfikator wsparcia z Tarczy antykryzysowej

2020-06-03  |  05:00
Kontakt
Piotr Tarnowski
Arena Advisory

Bukowińska 22b
02-703 Warszawa
marketing|arenaadvisory.com| |marketing|arenaadvisory.com
+ 48 503 335 494
arenaadvisory.com

Aby ułatwić przedsiębiorcom wdrożenie rozwiązań Tarczy Antykryzysowej, zespół Arena Advisory przygotował specjalne narzędzie online, służące do błyskawicznej weryfikacji jakie formy wsparcia i w jakiej wysokości, są dostępne w sytuacji danej firmy. Tarczometr jest dostępny dla wszystkich przedsiębiorców i obsługiwany przez większość przeglądarek internetowych.

Link do narzędzia: arenaadvisory.com/tarczometr/

 

Tarcza antykryzysowa przewiduje możliwość skorzystania z szeregu sposobów na dofinansowanie kosztów prowadzania działalności gospodarczej, ochronę miejsc pracy, pomoc przy uzyskaniu refinansowania leasingu operacyjnego czy wsparcie finansowe na inwestycje. Z racji objętości i stopnia skomplikowania przygotowanych specustaw, formy wsparcia dostępne na podstawie Tarczy antykryzysowej wymagają od przedsiębiorców czasochłonnej analizy przepisów i doniesień prasowych.

W każdej przygotowanej przez Rząd Tarczy są rozwiązania dla małych, średnich i dużych firm. Z wielu można skorzystać jednocześnie. Część wsparcia przyznaje ZUS, część wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy, a jeszcze inne - Polski Fundusz Rozwoju lub np. Agencja Restrukturyzacji Przemysłu czy Bank Gospodarstwa Krajowego. „Cieszy nas, że coraz więcej firm udaje się skorzystać z przygotowanej pomocy – albo przynajmniej złożyć wniosek. Z rozmów z przedsiębiorcami wynika jednak, że często wiedzą oni lub skupiają się jedynie na najpopularniejszych formach wsparcia: dofinansowaniu wynagrodzeń pracowników, zwolnienie z ZUS. Kolejne Tarcze antykryzysowe to skrajnie rozbudowane i złożone ustawy, potrzebowaliśmy więc narzędzia które połączy dostępne formy wsparcia., Po pierwsze - nasze narzędzie - umożliwia zweryfikowanie jakie formy wsparcia i w jakiej wysokości są dostępne, a po drugie - dokonuje także klasyfikacji czy dany instrument wsparcia stanowi pomoc publiczną. Jest to istotna determinanta w zakresie określenia wielkości maksymalnej puli wsparcia. Tak powstał nasz weryfikator, nazwany dla uproszczenia Tarczometrem” – podsumowuje Aneta Saramak, Tax Managing Partner w Arena Advisory.

Naszym celem było stworzenie intuicyjnego, prostego w obsłudze narzędzia, które w kilkanaście sekund pozwoli przedsiębiorcy usystematyzować dostępne formy wsparcia ze względu na różne kategorie: wielkość przedsiębiorstwa, forma wsparcia (zwrotna lub bezzwrotna) oraz cel wsparcia” – wyjaśnia Natalia Michoń, Tax Manager i doradca podatkowy z zespołu Arena Advisory. „Na początku przygotowywaliśmy opracowania kolejnych tarcz antykryzysowych w formie pisemnej. Siłą rzeczy, przedsiębiorcy mogli łatwiej i szybciej zapoznać się z opracowaniem liczącym kilkanaście stron, zawierającym zestawienie kolejnych zmian, niż samemu analizować kilkaset stron ustawy. Wraz z rozbudowywaniem form pomocy doszliśmy jednak do wniosku, że opracowania są już niewystarczające”.

Tarczometr to łatwe w obsłudze i prawdopodobnie pierwsze tego typu narzędzie online, które nie wymaga podawania żadnych poufnych danych. Na podstawie prostej weryfikacji przedstawia dostępne i możliwe do dalszego sprawdzenia przez danego przedsiębiorcę formy pomocy, przygotowane w ramach Tarcz antykryzysowych i Tarczy finansowej, przy czym z konieczności, pewne założenia zostały uwzględnione w skróconej i uproszczonej formie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Arena Advisory
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma BRAK ZDJĘCIA
2024-07-08 | 12:00

Brambles w pierwszej piątce rankingu TIME Najbardziej Zrównoważonych Firm

Grupa Brambles, do której należy CHEP – światowy lider obszaru logistyki łańcucha dostaw – została uznana przez magazyn TIME za jedną z najbardziej zrównoważonych firm na świecie. Czwarta lokata na liście 500
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad pierwszym pakietem ułatwień dla biznesu. Założenia drugiego będą znane na przełomie lipca i sierpnia

Pierwszy pakiet deregulacyjny, który ma wprowadzić daleko idące ułatwienia dla polskich przedsiębiorców, ma trafić pod obrady Sejmu na przełomie tego i przyszłego roku i wejść w życie z półrocznym vacatio legis, aby firmy miały czas przygotować się do zmian. – Taka od początku była nasza idea: żeby przedsiębiorcy nie byli zaskakiwani – podkreśla dr Mariusz Filipek, pełnomocnik ministra rozwoju ds. deregulacji i dialogu gospodarczego. Jak wskazuje, procedowane zmiany w prawie gospodarczym to nie koniec – MRiT w planach ma już kolejne pakiety deregulacyjne. – Chcielibyśmy, żeby założenia drugiego wybrzmiały już pod koniec lipca, najpóźniej do połowy sierpnia – zapowiada.

Ochrona środowiska

Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych. Branża obawia się utraty konkurencyjności na globalnym rynku

Europejska branża kosmetyczna mierzy się w ostatnich latach z regulacyjnym tsunami, obejmującym cały łańcuch wartości – od pozyskiwania surowców, przez projektowanie opakowań, składy, procesy produkcyjne i ślad węglowy swoich produktów, aż po etykiety i deklaracje marketingowe. Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych, które muszą ponosić nakłady związane z dostosowywaniem się do nowych aktów prawnych. To zaś odbija się na konkurencyjności całego sektora – wskazuje stowarzyszenie Cosmetics Europe, które apeluje do nowego Parlamentu i Komisji Europejskiej o większe wsparcie dla innowacyjności i konkurencyjności europejskiego przemysłu kosmetycznego.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.