Wolskie Spotkanie Kobiet pod hasłem „My i co dalej?”
W minioną środą, 7 października o godz. 15:30 w Vita Cafe w Browarach Warszawskich odbyło się czwarte, ostatnie w tym roku „Wolskie Spotkanie Kobiet”. Cykl wydarzeń odbywa się w ramach projektu „Wola Kobiet Biznesu” realizowanego przez Urząd Dzielnicy Wola w zakresie „Strategii #Warszawa2030”. Myślą przewodnią spotkania było hasło „My i co dalej?”. Debatę poprowadziła Monika Richardson. Magiczną, świąteczną atmosferę spotkania dopełnił stand up influencerki znanej pod pseudonimem Mądra Babcia i występ muzyczny artystki LiMaVii.
Celem grudniowego spotkania, które odbyło się w gwiazdkowym nastroju było podsumowanie roku i wsparcie w planowaniu wyzwań zawodowych i prywatnych na przyszły rok. Także sami organizatorzy pragnęli podsumować dotychczasowe wydarzenia. Zgromadzonej publiczności zostały przedstawione wyniki ankiety przeprowadzonej w październiku br. Uczestniczki „Wolskich Spotkań Kobiet” bardzo dobrze oceniły organizację eventów i zaproponowały tematy na przyszłe debaty. Zaproszone panelistki podzieliły się swoimi refleksjami na temat rocznych podsumowań oraz sposobami na to, jak skutecznie zaplanować i zrealizować cele na przyszły rok.
Spotkanie uświetnili zaproszeni goście: Pani Renata Niewitecka – Radna m.st. Warszawy, Pani Ewa Statkiewicz – Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola oraz Pani Grażyna Orzechowska – Mikulska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola, matka chrzestna projektu Wola Kobiet Biznesu.
W interesującej debacie na temat rocznych podsumowań i noworocznych postanowień wzięły udział zaproszone panelistki:
- Joanna Mosur, CEO MasterMatch.online, która z powodzeniem przeszła wszystkie poziomy kariery w międzynarodowych organizacjach w USA, Kanadzie i Polsce. Przez ponad 7 lat praktycznego doświadczenia zarządzała portfelem ponad 40 złożonych projektów IT i ponad 10 inicjatyw strategii biznesowych oraz koordynowała różnorodne zespoły IT (programistów, analityków, testerów, udziałowców projektów). Jest szkoleniowcem i mentorem.
- Emilia Bartosiewicz - Brożyna - CEO Platformy biznesowej online LBC (www.ladybusinessclub.com), skupiającej właścicielki firm, prowadzące biznes minimum 3 lata. Prezes Fundacji LBC Business Women Foundation. Redaktor naczelna portalu (www.ladybusiness.pl). Pomysłodawczyni bezpłatnego plebiscytu dla kobiet biznesu Lady Business Awards (www.ladybusinessawards.pl). Ekspert osobistego PR w sieci. Od 11 lat łączy i promuje przedsiębiorcze Polki z całego świata. Pracuje z nimi nad wejściem ich biznesów na wyższy poziom oraz uczy jak świadomie budować swoją markę osobistą, która sprzedaje. Uczestniczyła w zmianie wizerunku marki osobistej w sieci ponad 350 właścicielek firm w Polsce.
- Emilia Płyta – założycielka i właścicielka trzech spółek. Prezes Klubu Rozwoju Biznesu, organizacji biznesowej, zrzeszającej Polskich Przedsiębiorców, której nadrzędną misją jest kompleksowy rozwój. Mentor biznesu, prowadzi szkolenia rozwojowe, organizuje spotkania praktyków. Skupia wokół siebie społeczność przedsiębiorczych osób, które pragną rozszerzać własne działalności, wymieniać się doświadczeniami i wiedzą.
Po zakończeniu debaty odbył się stand up – niespodzianka. Mądra Babcia, która zrzesza wokół siebie blisko 400 tys. fanów na Facebooku, założycielka Silver TV rozbawiła zgromadzonych gości. O oprawę muzyczną zadbała artystka LiMaVii, która zaśpiewała świąteczne hity. Intensywnej wymianie doświadczeń i rozmowom kuluarowym towarzyszył pyszny poczęstunek przygotowany przez Vita Cafe.
Partnerami wydarzenia organizowanego przez Wydział Działalności Gospodarczej i Funduszy Zewnętrznych dla Dzielnicy Wola były Browary Warszawskie i Vita Cafe, którzy użyczyli przestrzeni i zadbali o podniebienia uczestniczek spotkania. Do projektu dołączyło kolejny raz wydawnictwo Skarpa Warszawska oraz Talaria Resort&SPA, którzy wraz z Browarami Warszawskimi zasponsorowali upominki dla zaproszonych gości.
„Wolskie Spotkania Kobiet” mają służyć integrowaniu przedsiębiorczych kobiet – właścicielek firm, managerek, ale także pań, które dopiero myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej. Celem projektu jest wymiana dobrych praktyk, doświadczeń, motywowanie kobiet do spełniania marzeń, podejmowania śmiałych decyzji, budowania pewności siebie, ale także promocja Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.