Komunikaty PR

Zadbaj o compliance. Jest nowy e-book z serii „zrób startup DOBRZE!”

2022-09-20  |  12:13
Biuro prasowe

We wrześniu ukazał się trzeci e-book z serii „zrób startup DOBRZE!” – stanowiącej rzetelną bazę wiedzy, przydatną dla każdego startupowca. Tym razem tematyką są korzyści płynące z utrzymywania porządku w dokumentach firmy od samego początku jej istnienia. W opracowaniu prawnicy podpowiadają, jak zachować zgodność wszystkich procesów zachodzących w firmie z ogólnie przyjętymi w biznesie standardami.

W pierwszym z serii e-booków „zrób startup DOBRE!” znalazły się najważniejsze informacje o podstawowych aspektach prawnych związanych z prowadzeniem i funkcjonowaniem startupu na rynku w momencie podjęcia decyzji o przekształceniu pomysłu w biznes, czyli o tym, jak ochronić swój pomysł, jak przygotować potrzebną dokumentację dla inwestorów, aby ci zainteresowani byli rozmową z pomysłodawcą oraz o know-how przedsiębiorstwa. Natomiast druga część poruszała kwestie dotyczące odpowiedniego przygotowania do rozmów z inwestorami, rozplanowania podziału udziałów i podpowiadała, jak dobrze sprzedać swój biznes inwestorom.

Tematyka trzeciego e-booka przybliżona została w sześciu rozdziałach obejmujących podstawowe obszary działalności compliance. Wśród nich porady, jak być na bieżąco ze zmianami prawnymi, ESG, RODO oraz dotyczące ryzyka wynikającego z prowadzenia działalności gospodarczej.

Compliance ma za zadanie zapewnić zgodność działań przedsiębiorstwa z istniejącymi normami prawnymi. Niestety nie wszyscy przedsiębiorcy na początku prowadzenia działalności o tym pamiętają – mówi Agnieszka Hajos-Iwańska, Adwokat, Partner w B2RLaw. Jak dodaje, lepiej zadbać o to na samym początku, ponieważ z czasem młode przedsiębiorstwa mają coraz więcej spraw na „głowie”, a compliance jest spychany na boczny tor. – Z naszego doświadczenia wynika, że dobrze przygotowany compliance potrafi uchronić firmę przed kryzysami i niepotrzebnymi problemami – wyjaśnia z kolei dr Luiza Wyrębkowska, Radca prawny, Counsel w B2RLaw.

Zwiększona uwaga poświęcona rozwojowi firmy i budowaniu zespołu sprawia, że przedsiębiorcy rozpoczynający swoją działalność w biznesie nie przykładają zbyt dużej uwagi zagadnieniu compliance, a wcześniejsze wdrożenie dobrych praktyk może pomóc w ograniczeniu nieprzyjemnych sytuacji, jakie mogą pojawić się w późniejszym okresie działalności – mówi Jakub Nagórski, Head of Venture Building z co.brick venture building.

W B2RLaw pracują specjaliści o ogromnym doświadczeniu w zakresie doradztwa startupom. Kancelarii przyznano pierwsze miejsce w kategorii „największa liczba transakcji Venture Capital w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) w 2020 roku” w międzynarodowym rankingu Pitchbook 2020 Global League Tables, który tym samym uznał kancelarię B2RLaw za najbardziej aktywną firmę prawniczą doradzającą w tym segmencie rynku w naszym regionie. Ponadto B2RLaw – jako jedyna z Polski kancelaria – została sklasyfikowana jako 23. najbardziej aktywna firma prawnicza w całej Europie w zakresie Venture Capital oraz 17. najbardziej aktywna firma prawnicza reprezentująca stronę inwestorską w transakcjach Venture Capital.

Trzeci e-book z serii „zrób startup DOBRZE!” można pobrać ze strony: https://community.cobrick.com/e-book3/

Kolejne wydanie będzie poświęcone relacji między startupami a inwestorami po podjęciu decyzji o współpracy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.