Komunikaty PR

Zadruk małych komponentów elektronicznych

2022-10-19  |  01:00
Biuro prasowe

Jaką drukarkę przemysłową wybrać dla małych komponentów elektronicznych?

 

Komponenty wykorzystywane w branży elektronicznej wymagają stosowania oznaczeń drukowanych bardzo drobną czcionką, aby więc umieścić je na powierzchni drobnych elementów, konieczne jest użycie bardzo małych etykiet. Wybór odpowiedniej drukarki przemysłowej stanowi gwarancję czytelnego zadruku w wysokiej jakości nawet w tak wymagających przypadkach.

 

Producenci komponentów elektronicznych stosują etykiety między innymi do śledzenia ścieżki elementów na linii produkcyjnej czy też oznaczania numerów seryjnych. Produkty o niewielkich gabarytach wymagają umieszczania etykiet o wymiarach zaczynających się już od kilku milimetrów. Jednocześnie dla zachowania prawidłowego przebiegu dalszych procesów konieczne jest zapewnienie wydajnego i precyzyjnego zadruku takich etykiet. Należy więc upewnić się, że wybrana drukarka przemysłowa będzie w stanie spełnić oba te warunki.

 

Czym powinna cechować się drukarka do małych komponentów?

 

Drukarka wykorzystywana do zadruku etykiet umieszczanych na komponentach elektronicznych powinna mieć jak najwyższą rozdzielczość. Te drobne elementy są produkowane w ilościach hurtowych. Drukarki przemysłowe są integrowane z innymi maszynami działającymi na linii produkcyjnej, muszą więc nadążać za tempem ich pracy.

Kolejnym istotnym aspektem jest precyzja. Odpowiednia rozdzielczość musi gwarantować, że druk będzie wyraźny i czytelny. W branży elektronicznej wykorzystuje się różnego rodzaju moduły, układy scalone, transformatory, czujniki, kable, dyski, dławiki, cewki, oscylatory, rezonatory, karty, pamięci RAM, diody, tranzystory i wiele innych podzespołów. Często cechują się one minimalnymi gabarytami, co nie eliminuje obowiązku odpowiedniego oznakowania takich produktów. Konieczne jest wówczas drukowanie małych, wąskich etykiet, których rozmiary zaczynają się od zaledwie kilku milimetrów.

 

Drukarki przemysłowe stosowane na liniach produkcyjnych powinny również mieć możliwość pracy bez konieczności podłączania ich do komputera, dlatego powinny zostać wyposażone w kartę sieciową. Niektórzy producenci oferują darmowe oprogramowanie umożliwiające zdalną obsługę urządzenia. Takie rozwiązanie pozwala usprawnić proces druku i daje specjalistom pracującym w dziale IT możliwość kontroli urządzeń bez konieczności przychodzenia na halę produkcyjną z laptopem w celu zdiagnozowania i wyeliminowania powstałego błędu. Najbardziej zaawansowane systemy posiadają nawet aplikacje dające możliwość zarządzania drukarką nie tylko z innego stanowiska, ale nawet innej lokalizacji, na przykład gdy siedziba firmy znajduje się w innym kraju.

 

Jaka drukarka będzie najlepsza do zadruku niewielkich komponentów elektronicznych?

 

Producenci działający w branży elektronicznej chcący wybrać najlepsze urządzenie drukujące do zintegrowania z linią produkcyjną stoją przed nie lada wyzwaniem. Na szczęście na rynku kilka sprawdzonych rozwiązań przeznaczonych do precyzyjnego zadruku małych etykiet.

 

W przypadku wyboru urządzenia do zadruku niewielkich komponentów elektronicznych naszym klientom często polecamy drukarki etykiet marki TSC z serii MX. Drukarki z 4-calową głowicą w wariancie o rozdzielczości 600 dpi umożliwia precyzyjny zadruk etykiet o szerokości już od 3 mm i jest wyposażone w dodatkowy moduł docisku materiału. Taka dokładność w połączeniu z wysoką jakością druku sprawia, że drukarka doskonale sprawdza się podczas drukowania etykiet na komponenty o minimalnych gabarytach – tłumaczy Arkadiusz Krużycki, menedżer produktu w Dziale Rozwoju Produktu w Etisoft.

 

Sprawdzone drukarki do małych etykiet mogą być z powodzeniem stosowane do drukowania oznaczeń na komponenty elektroniczne. Jedną z najważniejszych zalet tego typu urządzeń jest wysoka precyzja druku nawet dla etykiet o minimalnych rozmiarach. Dzięki niej numery seryjne, kody oraz inne dane są wyraźne i mogą zostać bez problemu odczytane zarówno przez człowieka, jak i urządzenia skanujące.

 

– Firma TSC udostępnia również bezpłatne oprogramowanie do zarządzania drukarkami. Pozwala to na zdalne zarządzanie każdą drukarką z osobna, niezależnie od tego, w jakim miejscu znajduje się urządzenie – mówi ekspert. To doskonałe rozwiązanie dla dużych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją komponentów elektronicznych na skalę międzynarodową.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.