Zgrany zespół i zaufanie to podstawa w osiągnięciu sukcesu
Maslove
ul. Brzozówka 2
16-030 Supraśl
lukasz|maslove.pl| |lukasz|maslove.pl
519 116 427
www.maslove.pl
Początek roku to czas na nowe wyzwania oraz rozwój biznesu. Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad powiększeniem zespołu czy zmiany wśród pracowników. Pan Maciej Basiński od 5 lat rozwija manufakturę wytwarzającą pasty orzechowe Maslove w malowniczym uzdrowisku Supraśl. na Podlasiu. Pomimo wieloletniego doświadczenia w branży gastronomicznej właściciel początku działalności musiał miewać się z wyzwaniami. -
- Przy prowadzeniu własnej działalności każdego dnia mierzymy się z mniejszymi lub większymi wyzwaniami. Trudno podać mi konkretne przykłady bo tak naprawdę nie przywiązuję dużej uwagi do pojawiających się problemów. Traktuję to raczej jako coś normalnego co jest wpisane w codzienny tryb funkcjonującej firmy. Gdybym jednak miał wymienić sytuacje które zapadły mi w pamięci to na pewno są to momenty kiedy mamy naprawdę duży natłok pracy a nagle okazuje się że maszyny odmawiają nam posłuszeństwa albo te momenty kiedy zamówiony surowiec przyjeżdża ze zbyt dużym opóźnieniem. Na szczęście w sytuacjach krytycznych zawsze potrafimy znaleźć jakieś wyjście. Ważne, żeby nie załamywać rąk tylko iść do przodu i z każdej trudnej sytuacji wyciągać odpowiednie wnioski. - mówi właściciel firmy.
Na przestrzeni tych lat Maslove powiększało liczbę zatrudnionych pracowników. Był to proces przemyślany dzięki czemu osoby pracujące tworzą zgrany zespół - Na początku działalności większość czynności wykonywałem sam. Nie było to łatwe ale z wielkim sentymentem wspominam ten okres. Dzięki temu doskonale poznałem specyfikę funkcjonowania swojej firmy. Można powiedzieć, że wszystkie czynności wykonywałem z zegarkiem w ręku. - mówi Maciej Basiński właściciel Maslove
W chwili obecnej załoga liczy sześć osób jednak są to osoby o nietuzinkowych umiejętnościach i oddaniu. - Kiedy zespół stopniowo się powiększał dokładnie wiedziałem co ile czasu trwa i ile wymaga pracy. Dzisiaj w Maslove pracuje sześć osób. Nie jest to może duży zespół ale z pewnością tworzą go osoby o dużych talentach. - zauważa Maciej Basiński
Jaki jest zatem sposób na znalezienie odpowiednich osób i stworzenie z nich zgranego zespołu? - Przy doborze pracowników przede wszystkim zwracam uwagę na komunikację. Na pierwszej rozmowie zawsze podkreślam, że najważniejsza jest dla mnie szczerość. Dzięki takiemu podejściu w naszym zespole jasno przedstawiamy swoje myśli, omawiamy problemy i wspólnie szukamy rozwiązań. Kolejnym ważnym aspektem jest delegowanie zadań. Moi pracownicy mają dużą swobodę w podejmowaniu decyzji. Dzięki temu nie musze uczestniczyć w każdym zadaniu. Jestem spokojny bo wiem, że mój zespołu działa w najlepszym interesie firmy. - dodaje Maciej Basiński.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.