Zmiany w biurach. Co wprowadza day office?
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Na rynku biurowym pojawiło się rozwiązanie, które jest odpowiedzią na obecne potrzeby wywołane sytuacją związaną z epidemią. Nowością jest system day office, który pojawił się w CitySpace. Łączy zalety pracy biurowej i zdalnej oraz jest wyznacznikiem nowego trendu.
Ideą day office jest połączenie zalet pracy biurowej z atutami coraz popularniejszej pracy zdalnej. Rozwiązanie jest idealne dla freelancerów, przedstawicieli wolnych zawodów czy start-upów, ale tak naprawdę jest odpowiednie dla wszystkich, którzy nie chcą ograniczać się tylko do biura lub nie potrafią pracować wyłącznie z domu. – Wymyśliliśmy to rozwiązanie na potrzeby bieżącej sytuacji, lecz także z myślą o przyszłości – przekonuje Magdalena Śnieżek z CitySpace, które we Wrocławiu oferuje day office w dwóch lokalizacjach: w Aquarius Business House i Nobilis Business House. Nowe rozwiązanie doceniają specjaliści rynku biurowego oraz eksperci wellbeingu.
Day office to elastyczne biuro do wynajęcia na dni lub nawet godziny, w zależności od potrzeb. W pełni umeblowane i wyposażone prywatne pomieszczenie, gotowe do pracy od zaraz, np. gabinet z kontrolą dostępu i z niezbędnym sprzętem biurowym. Funkcję day office spełnia także salka konferencyjna, jeżeli pracownik chce wyjść z domu tylko po to, aby w ciszy i spokoju zorganizować wideokonferencję. – Day office w szybkim tempie zyskuje na popularności, a już niedługo stanie się trendem i nowym wyznacznikiem elastycznego trybu pracy – dodaje Magdalena Śnieżek.
– W kontekście doświadczeń płynących z pracy zdalnej w trakcie epidemii koronawirusa, wiele osób dostrzegło, jak trudno jest efektywnie pracować z domu – mówi Adam Lis, doradca ds. elastycznych rozwiązań biurowych w firmie JLL. – W nowej rzeczywistości post-COVID-19 rozwiązania typu day office mogą okazać się znakomitym, a także pożądanym narzędziem motywacyjnym, które pozwoli pracownikom na zarządzanie sobą w czasie bez uszczerbku na relacjach z najbliższymi ani konieczności adaptowania części domu na biuro – dodaje. Zdaniem eksperta bezapelacyjną przewagą nowoczesnego biura jest możliwość korzystania z różnorodnych miejsc do pracy w zależności od wykonywanych w danym momencie zadań.
Duże korzyści z pracy w systemie day office dostrzega także Agnieszka Czerkawska, Chief Executive Offcier Wellbeing Institute: – Przerwa od pracy z domu, gdzie występuje dużo czynników rozpraszających, szczególnie teraz, gdy żłobki, przedszkola i szkoły nie funkcjonują normalnie, i wyjście do biura, które daje ciszę, spokój i prywatną przestrzeń, pozytywnie wpływa na naszą kreatywność i koncentrację. To wzmacnia nasze poczucie dobrostanu. Po drugie już samo wyjście z domu i zmiana otoczenia może dać nam pozytywne wsparcie.
Okazuje się zatem, że elastyczne rozwiązania biurowe są odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby firm i pracowników. – Dlatego postanowiliśmy zaproponować coś pomiędzy pracą zdalną i pracą biurową. Jestem przekonana, że day office zostanie z nami na stałe i skorzysta z niego wiele małych firm i przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą – przyznaje Magdalena Śnieżek z CitySpace.
Dużym udogodnieniem dla freelancerów i przedsiębiorców jest pomoc recepcji w załatwianiu spraw administracyjnych oraz dostęp do pomieszczeń wspólnych, takich jak kuchnia. – Elastyczność polega także na możliwości dostosowywania wielkości biura do potrzeb oraz możliwości korzystania z dodatkowych salek spotkań, gabinetów lub salek konferencyjnych – wymienia Magdalena Śnieżek z CitySpace. Przy wyborze odpowiedniego day office liczy się jego lokalizacja. Ważny jest sprawny dojazd do biura, aby nie tracić cennego czasu na przemieszczanie się. Warto zatem poszukać blisko centrum i w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej. Kolejnym istotnym czynnikiem jest standard biurowca i dostępność biura przez całą dobę.
Day office dziś jest nowością, wprowadzoną w odpowiedzi na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, ale bez wątpienia już teraz należy traktować to elastyczne rozwiązanie jako przyszły trend, który pozwoli spojrzeć na pracę biurową z innej perspektywy.
https://cityspace.pl/
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Język finansów – co każdy menedżer rozumieć powinien?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.