Zmiany w biurach. Co wprowadza day office?
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Na rynku biurowym pojawiło się rozwiązanie, które jest odpowiedzią na obecne potrzeby wywołane sytuacją związaną z epidemią. Nowością jest system day office, który pojawił się w CitySpace. Łączy zalety pracy biurowej i zdalnej oraz jest wyznacznikiem nowego trendu.
Ideą day office jest połączenie zalet pracy biurowej z atutami coraz popularniejszej pracy zdalnej. Rozwiązanie jest idealne dla freelancerów, przedstawicieli wolnych zawodów czy start-upów, ale tak naprawdę jest odpowiednie dla wszystkich, którzy nie chcą ograniczać się tylko do biura lub nie potrafią pracować wyłącznie z domu. – Wymyśliliśmy to rozwiązanie na potrzeby bieżącej sytuacji, lecz także z myślą o przyszłości – przekonuje Magdalena Śnieżek z CitySpace, które we Wrocławiu oferuje day office w dwóch lokalizacjach: w Aquarius Business House i Nobilis Business House. Nowe rozwiązanie doceniają specjaliści rynku biurowego oraz eksperci wellbeingu.
Day office to elastyczne biuro do wynajęcia na dni lub nawet godziny, w zależności od potrzeb. W pełni umeblowane i wyposażone prywatne pomieszczenie, gotowe do pracy od zaraz, np. gabinet z kontrolą dostępu i z niezbędnym sprzętem biurowym. Funkcję day office spełnia także salka konferencyjna, jeżeli pracownik chce wyjść z domu tylko po to, aby w ciszy i spokoju zorganizować wideokonferencję. – Day office w szybkim tempie zyskuje na popularności, a już niedługo stanie się trendem i nowym wyznacznikiem elastycznego trybu pracy – dodaje Magdalena Śnieżek.
– W kontekście doświadczeń płynących z pracy zdalnej w trakcie epidemii koronawirusa, wiele osób dostrzegło, jak trudno jest efektywnie pracować z domu – mówi Adam Lis, doradca ds. elastycznych rozwiązań biurowych w firmie JLL. – W nowej rzeczywistości post-COVID-19 rozwiązania typu day office mogą okazać się znakomitym, a także pożądanym narzędziem motywacyjnym, które pozwoli pracownikom na zarządzanie sobą w czasie bez uszczerbku na relacjach z najbliższymi ani konieczności adaptowania części domu na biuro – dodaje. Zdaniem eksperta bezapelacyjną przewagą nowoczesnego biura jest możliwość korzystania z różnorodnych miejsc do pracy w zależności od wykonywanych w danym momencie zadań.
Duże korzyści z pracy w systemie day office dostrzega także Agnieszka Czerkawska, Chief Executive Offcier Wellbeing Institute: – Przerwa od pracy z domu, gdzie występuje dużo czynników rozpraszających, szczególnie teraz, gdy żłobki, przedszkola i szkoły nie funkcjonują normalnie, i wyjście do biura, które daje ciszę, spokój i prywatną przestrzeń, pozytywnie wpływa na naszą kreatywność i koncentrację. To wzmacnia nasze poczucie dobrostanu. Po drugie już samo wyjście z domu i zmiana otoczenia może dać nam pozytywne wsparcie.
Okazuje się zatem, że elastyczne rozwiązania biurowe są odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby firm i pracowników. – Dlatego postanowiliśmy zaproponować coś pomiędzy pracą zdalną i pracą biurową. Jestem przekonana, że day office zostanie z nami na stałe i skorzysta z niego wiele małych firm i przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą – przyznaje Magdalena Śnieżek z CitySpace.
Dużym udogodnieniem dla freelancerów i przedsiębiorców jest pomoc recepcji w załatwianiu spraw administracyjnych oraz dostęp do pomieszczeń wspólnych, takich jak kuchnia. – Elastyczność polega także na możliwości dostosowywania wielkości biura do potrzeb oraz możliwości korzystania z dodatkowych salek spotkań, gabinetów lub salek konferencyjnych – wymienia Magdalena Śnieżek z CitySpace. Przy wyborze odpowiedniego day office liczy się jego lokalizacja. Ważny jest sprawny dojazd do biura, aby nie tracić cennego czasu na przemieszczanie się. Warto zatem poszukać blisko centrum i w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej. Kolejnym istotnym czynnikiem jest standard biurowca i dostępność biura przez całą dobę.
Day office dziś jest nowością, wprowadzoną w odpowiedzi na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, ale bez wątpienia już teraz należy traktować to elastyczne rozwiązanie jako przyszły trend, który pozwoli spojrzeć na pracę biurową z innej perspektywy.
https://cityspace.pl/
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.