Znane i cenione produkty renowacyjne Baumit zmieniają nazwę
Oferta Baumit jest dostępna w 25 krajach. Jej niezwykle cenionymi elementami są produkty służące do renowacji, stosowane przez najbardziej wymagających wykonawców, inwestorów, architektów oraz dystrybutorów. Wszystko dzięki wieloletniej praktyce i doświadczeniu Baumit, który w swojej ofercie szczególną uwagę poświęca materiałom mającym za zadanie odświeżenie lub rekonstrukcję już istniejących obiektów – zarówno tych typowych, jak i tych o szczególnej wartości historycznej.
– Aby ułatwić klientom orientację w naszych produktach renowacyjnych, w cenniku na rok 2020 podzieliliśmy je na trzy kategorie: „Program podstawowy” do typowej renowacji elewacji, „Program specjalistyczny” do renowacji obiektów zabytkowych, a także produkty dodatkowe do takich prac jak m.in. odsalanie i odgrzybianie murów czy usuwanie rys – wyjaśnia Aleksandra Gilewska, Marketing Manager w Baumit Polska.
Kolejnym etapem zmian wynikających z ułatwiania komunikacji oferty było uproszczenie i ujednolicenie nazewnictwa wybranych produktów. Odświeżenie objęło m.in. nazwy tynków renowacyjnych, które w nowych nazwach otrzymały wspólny człon „Sanova”. To inspirowane łacińskim „sanus” („zdrowy”) hasło trafnie oddaje charakter materiałów, które dzięki posiadanemu przez Baumit know-how skutecznie „uzdrawiają” obiekty nadgryzione zębem czasu. – Renowacja, aby przyniosła oczekiwane efekty, wymaga przemyślanego podejścia i planowania, w szczególny sposób w przypadku obiektów zabytkowych. Dlatego stawiamy na kompleksowość oferty, która uwzględnia wszystkie etapy prac – od oczyszczenia i przygotowania podłoża aż po wykonanie sztukaterii. Umożliwia to jak najlepsze odwzorowanie materiałów i projektów historycznych przy jednoczesnym uwzględnieniu specyfiki często słabego, zniszczonego podłoża – podkreśla Aleksandra Gilewska.
Od 1 marca 2020 r. nowe nazwy uzyskały następujące produkty do renowacji:
- Baumit EinlagenTrassputz > Baumit Sanova MonoTrass
tynk renowacyjny trasowy jednowarstwowy
- Baumit SelfporSanierputz SP 64 P > Baumit Sanova SP Grey
tynk renowacyjny drobnoziarnisty
- Baumit SanierPutz Grob SP 64 G > Baumit Sanova SP Grano
tynk renowacyjny gruboziarnisty
- Baumit Sanier Grundputz SG 68 > Baumit SanovaPor
tynk renowacyjny podkładowy
- Baumit SanierVorspritz SV 61 > Baumit SanovaPre
obrzutka renowacyjna
- Baumit SperrPutz SP 63 > Baumit SanovaBar
tynk renowacyjny uszczelniający
- Baumit Klima RK 70 N > Baumit MultiFine RK 79
tynk wapienny zewnętrzny
- Baumit ReCompact > Baumit SanovaPrimer
wzmacniacz tynku
Od 1 marca 2020 r. produkty renowacyjne zostały podzielone na następujące podgrupy:
Program podstawowy: renowacja elewacji
- MC 55W – zaprawa przyczepna
- HM 50 – zaprawa przyczepna
- Sanova MonoTrass – wapno hydrauliczne z trasem
Program specjalistyczny: renowacja obiektów zabytkowych
- SP Grey – tynk renowacyjny drobnoziarnisty
- SP Grano – tynk renowacyjny gruboziarnisty
- SanovaPor – tynk renowacyjny podkładowy
- SanovaPre – obrzutka renowacyjna
- SanovaBar – tynk renowacyjny uszczelniający
- MultiFine RK 70 – tynk wapienny zewnętrzny
- Klima RK 39 – tynk wapienny zewnętrzny
- Klima RK 38 – tynk wapienny wewnętrzny
- SM 86 – zaprawa sztukatorska
- FG 88 – zaprawa sztukatorska gruboziarnista
- FF 89 – zaprawa sztukatorska drobnoziarnista
- SG 87 – zaprawa do odlewów sztukatorskich
- TrassitPlus – hydrauliczne wapno trasowe
- TrassitZement – cement portlandzki z trasem
Produkty dodatkowe:
- Antisulfat – środek do odsalania murów
- MultiPrimer – podkład wgłębny
- SanovaPrimer – silikantowy wzmacniacz tynku
- FungoFluid – preparat do usuwania glonów i grzybów
- ReClean – środek do czyszczenia elewacji
- FillPrimer – podkład wypełniający rysy
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.