Znane i cenione produkty renowacyjne Baumit zmieniają nazwę
Oferta Baumit jest dostępna w 25 krajach. Jej niezwykle cenionymi elementami są produkty służące do renowacji, stosowane przez najbardziej wymagających wykonawców, inwestorów, architektów oraz dystrybutorów. Wszystko dzięki wieloletniej praktyce i doświadczeniu Baumit, który w swojej ofercie szczególną uwagę poświęca materiałom mającym za zadanie odświeżenie lub rekonstrukcję już istniejących obiektów – zarówno tych typowych, jak i tych o szczególnej wartości historycznej.
– Aby ułatwić klientom orientację w naszych produktach renowacyjnych, w cenniku na rok 2020 podzieliliśmy je na trzy kategorie: „Program podstawowy” do typowej renowacji elewacji, „Program specjalistyczny” do renowacji obiektów zabytkowych, a także produkty dodatkowe do takich prac jak m.in. odsalanie i odgrzybianie murów czy usuwanie rys – wyjaśnia Aleksandra Gilewska, Marketing Manager w Baumit Polska.
Kolejnym etapem zmian wynikających z ułatwiania komunikacji oferty było uproszczenie i ujednolicenie nazewnictwa wybranych produktów. Odświeżenie objęło m.in. nazwy tynków renowacyjnych, które w nowych nazwach otrzymały wspólny człon „Sanova”. To inspirowane łacińskim „sanus” („zdrowy”) hasło trafnie oddaje charakter materiałów, które dzięki posiadanemu przez Baumit know-how skutecznie „uzdrawiają” obiekty nadgryzione zębem czasu. – Renowacja, aby przyniosła oczekiwane efekty, wymaga przemyślanego podejścia i planowania, w szczególny sposób w przypadku obiektów zabytkowych. Dlatego stawiamy na kompleksowość oferty, która uwzględnia wszystkie etapy prac – od oczyszczenia i przygotowania podłoża aż po wykonanie sztukaterii. Umożliwia to jak najlepsze odwzorowanie materiałów i projektów historycznych przy jednoczesnym uwzględnieniu specyfiki często słabego, zniszczonego podłoża – podkreśla Aleksandra Gilewska.
Od 1 marca 2020 r. nowe nazwy uzyskały następujące produkty do renowacji:
- Baumit EinlagenTrassputz > Baumit Sanova MonoTrass
tynk renowacyjny trasowy jednowarstwowy
- Baumit SelfporSanierputz SP 64 P > Baumit Sanova SP Grey
tynk renowacyjny drobnoziarnisty
- Baumit SanierPutz Grob SP 64 G > Baumit Sanova SP Grano
tynk renowacyjny gruboziarnisty
- Baumit Sanier Grundputz SG 68 > Baumit SanovaPor
tynk renowacyjny podkładowy
- Baumit SanierVorspritz SV 61 > Baumit SanovaPre
obrzutka renowacyjna
- Baumit SperrPutz SP 63 > Baumit SanovaBar
tynk renowacyjny uszczelniający
- Baumit Klima RK 70 N > Baumit MultiFine RK 79
tynk wapienny zewnętrzny
- Baumit ReCompact > Baumit SanovaPrimer
wzmacniacz tynku
Od 1 marca 2020 r. produkty renowacyjne zostały podzielone na następujące podgrupy:
Program podstawowy: renowacja elewacji
- MC 55W – zaprawa przyczepna
- HM 50 – zaprawa przyczepna
- Sanova MonoTrass – wapno hydrauliczne z trasem
Program specjalistyczny: renowacja obiektów zabytkowych
- SP Grey – tynk renowacyjny drobnoziarnisty
- SP Grano – tynk renowacyjny gruboziarnisty
- SanovaPor – tynk renowacyjny podkładowy
- SanovaPre – obrzutka renowacyjna
- SanovaBar – tynk renowacyjny uszczelniający
- MultiFine RK 70 – tynk wapienny zewnętrzny
- Klima RK 39 – tynk wapienny zewnętrzny
- Klima RK 38 – tynk wapienny wewnętrzny
- SM 86 – zaprawa sztukatorska
- FG 88 – zaprawa sztukatorska gruboziarnista
- FF 89 – zaprawa sztukatorska drobnoziarnista
- SG 87 – zaprawa do odlewów sztukatorskich
- TrassitPlus – hydrauliczne wapno trasowe
- TrassitZement – cement portlandzki z trasem
Produkty dodatkowe:
- Antisulfat – środek do odsalania murów
- MultiPrimer – podkład wgłębny
- SanovaPrimer – silikantowy wzmacniacz tynku
- FungoFluid – preparat do usuwania glonów i grzybów
- ReClean – środek do czyszczenia elewacji
- FillPrimer – podkład wypełniający rysy

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.