Życiowa transformacja dla wypalonych, czyli program “I am Enough”
Wielu ludzi żyje z poczuciem, że ich obecne położenie nie jest tym, czego szukało. Może się na to składać wypalenie zawodowe, frustrajce osobiste, brak satysfakcji i coraz częściej pojawiająca się drażliwość. Z drugiej strony niekoniecznie muszą towarzyszyć temu typowe problemy natury psychicznej, więc nie zawsze psychoterapia jawi się jako najwłaściwszy kierunek. Dla osób znajdujacych się w takiej sytuacji przygotowany został program rozwojowy I am Enough, za którym stoja dwie kobiety biznesu – Alina Grodzicka oraz Maja Furyk.
- To trochę truizm, ale też fakt: dzisiejsze tempo sprawia, że mamy coraz mniej miejsca na autorefleksję i świadomy wybór. Łatwo w ten sposób zapędzić się w kozi róg – cokolwiek by to nie znaczyło. Może to być impas zawodowy, nieudany związek, brak wewnętrznej równowagi i “życiowa szamotanina” albo coraz powszechniejsze wypalenie. Dla osób znajdujących się w podobnym położeniu opracowałyśmy holistyczny program, który ma być paliwem na życiowy zakręt. To półroczna praca z psychologami, ekspertami rozwoju osobistego, inspirującymi przedsiębiorcami, podróżnikami, artystami czy joginami, która ma pomóc odpowiedzieć na dwa pytania: gdzie jestem i czego pragnę. A następnie zbudować solidne fundamenty, aby w sobie takiej przemiany dokonać – mówi Alina Grodzicka, współtwórczyni programu I am Enough.
Punkt wyjścia: relacja z samym sobą
Program I am Enough nie daje gotowych odpowiedzi, ani “plastikowej” motywacji. Jego sednem i punktem wyjścia jest praca nad relacją z samym sobą. W ramach programu odbywa się ona w oparciu o wiedzę psychologiczną, medyczną, dietetykę oraz duchowość, seksualność, mindfullness czy też bardzo ważne inspiracje – które tutaj oznaczaja na przykład magiczne miejsce spotkań i wyjątkowych gości, którzy swoimi życiowymi doświadczeniami mogą pomóć odpowiedzieć sobie na konkretne pytania.
- Jako prowadzących do udziału w programie angażujemy specjalistów w swoich dziedzinach. Obok nich zawsze pojawią się osoby, które opowiadajac o swoich osobistych drogach, wyborach, potknieciach i osiągnieciach przenoszą tę wiedzę na praktyczny grunt. Jest to m.in. Jarosław Kuźniar, Paulina Smaszcz czy Mariusz Grudzień. Do tego warsztaty odbywają się w ramach kilku weekendowych zjazdów – za każdym razem w wyjątkowym miejscu, wyjątkowym otoczeniu, z koncertem muzyki kameralnej, odpowiednim menu i atrakcjami niespodziankami. To wszystko razem wziętę buduję aurę refleksji, która ma stymulować do zmiany – dodaje Maja Furyk, współtwórczyni programu I am Enough.
Inicjatywa Biznesu z Duszą
Program I am Enough trwa około pół roku, odbywa się w ramach weekendowych zjazdów w lokalizacjach, które zazwyczaj są w zasięgu 100 km od Warszawy, a pomiędzy zjazdami uczestnicy otrzymują wsparcie psychologów i mentorów. Program jest częścią szerszej inicjatywy pt. Biznes z Duszą, którą Alina Grodzicka i Maja Furyk powołały do życia, aby wspierać przedsiębiorczość, która uwzględnia człowieka w pełnym jego spektrum – z potencjałem, emocjami, różnymi aspektami osobowości, życiem rodzinnym czy prawem do słabości.
- Swoją karierę zawodową zaczęłam dość intensywnie. Skończyłam biofizykę na Uniwersytecie Jagielońskim, prowadzę Klinikę Bonjour, Instytut Lukomades, organizuję szkolenia dla branży beauty – i dotarłam do miejsca, w którym stwierdziłam, że o czymś zapomniałam. Poprzez splot różnych wydarzeń i poznanie odpowiednich osób dokonałam czegoś, co szczerze mogę nazwać wewnętrzną transformacją. Teraz staram się pomagać ludziom prowadzić świadomy i skuteczny biznes - a żeby to było możliwie najpierw świadomie poukładać swoje życie. Na tym polega właśnie inicjatywa Biznes z Duszą, a program I am Enough to program, który pomaga zacząć od siebie – mówi Alina Grodzicka.
Więcej informacji:
Strona Główna - bizneszdusza
Biznes z duszą | Facebook
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.