Komunikaty PR

FUNDACJA NEUCA DLA ZDROWIA EDUKUJE O MĘSKICH CHOROBACH UROLOGICZNYCH

2022-08-05  |  09:00
Biuro prasowe

Choroby układu moczowo-płciowego u mężczyzn i ich profilaktyka wciąż stanowią temat tabu wśród Polaków. Powikłania będące wynikiem pewnych schorzeń, urazów, genetyki, a nawet wady wrodzonej mogą dotknąć każdego mężczyznę dlatego ważnym jest nie bagatelizowanie niepokojących objawów! Wychodząc temu naprzeciw Fundacja NEUCA dla Zdrowia rozpoczyna nową akcję urologiczną. Urobus rusza w Polskę i oferuje bezpłatne badania, które potrwają od 9 do 12 sierpnia. Ponadto, dzięki fantomowi jąder, każda kobieta i mężczyzna będą mogli dowiedzieć się jak poprawnie badać jądra. Urobus pojawi się m.in. w Toruniu, a także w mniejszych miejscowościach.

 

W urobusie Fundacji NEUCA dla Zdrowia zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą dowiedzieć się jak poprawnie badać jądra oraz dzięki fantomowi jąder poznać strukturę guzków, które mogą świadczyć o nowotworze. Tak! Zapraszamy również kobiety, które chcą zadbać o edukację mężczyzn ze swojego otoczenia w tym zakresie. Zdarzają się również przypadki kiedy to druga osoba rozpoznaje u swojego partnera niepokojące zmiany i zwraca uwagę na konieczność udania się do urologa. Niestety, rak jądra to jeden z najczęściej występujących nowotworów u młodych mężczyzn jednak samobadanie pozwala na szybką diagnozę i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

 

Każdy pacjent będzie miał możliwość dowiedzieć się jak poprawnie wykonywać samobadanie jąder dzięki szczegółowej instrukcji medyka oraz ćwiczeniom na fantomie znajdującym się w gabinecie mobilnym. Udostępniamy również możliwość skorzystania z edukacyjnej rozmowy z zakresu schorzeń układu moczowo-płciowego u mężczyzn. Pacjent otrzyma również wartościowe materiały edukacyjne oraz część uczestników akcji otrzyma bon na bezpłatną wizytę u lekarza urologa. Ilość bonów jest ograniczona.

 

Dodatkowo, w urobusie udostępniamy pacjentom możliwość samodzielnego wykonania pomiaru poziomu cukru i kwasu moczowego we krwi. Nad poprawnością wykonania pomiaru czuwać będzie personel zapewniający instruktaż oraz bezpieczne warunki do wykonania tych czynności.

 

Cukrzyca jest zjawiskiem globalnym, obecnie będącym bliskim rozmiarom pandemii. Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (IDF) szacuje, że na świecie z cukrzycą żyje co dziesiąta dorosła osoba. W Europie 36% osób chorujących na cukrzycę jest niezdiagnozowana a w kraju statystyki są równie niepokojące. Raport dotyczący cukrzycy opublikowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) informuje o 14% wzroście zachorowalności wśród dorosłych Polaków w latach 2013-2018. W Polsce raportowano, że na cukrzycę choruje 9,1% ludności a ten odsetek prawdopodobnie nieprzerwanie wzrasta.

 

Zagrożenie również stanowi insulinoodporność oraz zespół metaboliczny, który znacząco podwyższa ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 (3-6-krotnie) oraz zdarzeń sercowo-naczyniowych i zgonu bez względu na przyczynę (około 2-krotnie). Z tego względu Fundacja NEUCA dla Zdrowia podjęła się przesiewowego badania poziomu glikemii we krwi.

 

Oferowany pomiar kwasu moczowego we krwi jest szczególnie rekomendowany u osób z  nadciśnieniem tętniczym, otyłością, cukrzycą i chorobą wieńcową. W epidemiologicznych i klinicznych badaniach jednoznacznie potwierdzono związek zwiększonego stężenie kwasu moczowego we krwi z występowaniem m.in. zawału serca i wszystkich zdarzeń sercowo-naczyniowych w populacji ogólnej.

 

Udział w badaniu jest bezpłatny, możliwe są wcześniejsze zapisy na konkretną godzinę wizyty w urobusie, jednak nie są one obowiązkowe. Można ich dokonywać pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania, nie później niż w przeddzień badania. Akcja odbywa się w godzinach 10:00 – 16:00.

 

Wszelkie szczegóły dot. terminów badań, lokalizacji i zapisów znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia w sekcji Aktualności.

 

 

O Fundacji:

Fundacja NEUCA Dla Zdrowia powstała w 2013 roku. Działalność Fundacji pozwala NEUCA jeszcze lepiej wypełniać misję społeczną, którą rozumiemy jako budowanie kultury zdrowia. Kluczowym celem, jaki sobie stawiamy zgodnie z Narodowym Programem Zdrowia, jest dążenie do poprawy zdrowia i związanej z tym jakości życia społeczeństwa.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu:

kontakt@fundacjaneuca.pl lub tel. 512746125

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?
2025-06-26 | 15:00

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Pieczarki to jedne z najczęściej wybieranych grzybów w polskich domach – są delikatne w smaku, łatwe w przygotowaniu i dostępne przez cały rok. Ale
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania

Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.