FutureMeds w biurowcu Infinity
Do grona najemców biurowca Infinity dołączyła firma FutureMeds, specjalizująca się w prowadzeniu badań klinicznych nowych leków i terapii. Operator sieci nowoczesnych przychodni zajmie 1100 mkw. powierzchni w budynku powstającym przy Placu Jana Pawła II we Wrocławiu. Na parterze biurowca zostanie zaaranżowana klinika FutureMeds, a na I. piętrze będzie mieściła się nowa siedziba firmy. Budynek Infinity, realizowany przez Avestus Real Estate we współpracy z partnerem biznesowym Alchemy Properties, będzie gotowy na przyjęcie najemców w II kw. 2023 r.
FutureMeds to firma powstała w 2019 roku, która dziś posiada 12 placówek medycznych zlokalizowanych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Bułgarii oraz na Ukrainie. Nowoczesne centra medyczne należące do Grupy FutureMeds specjalizują się w prowadzeniu badań klinicznych nowych leków i terapii na zlecenie największych firm farmaceutycznych na świecie. W Polsce firma obecna jest w 5 miastach: Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Łodzi oraz w Olsztynie. W stolicy Dolnego Śląska mieści się również międzynarodowa centrala firmy.
– Pozyskanie tak istotnego partnera biznesowego, jakim jest klinika medyczna, od początku stanowiło dla nas jeden z kluczowych elementów koncepcji aranżacji przestrzeni handlowo-usługowych Infinity. Realizując tę inwestycję, chcemy stworzyć nie tylko nowoczesny budynek biurowy, ale również miejsce, w którym będzie można skorzystać z różnego rodzaju usług, w tym tak innowacyjnych, jak te oferowane przez naszego nowego najemcę. Bardzo się cieszymy, że firma FutureMeds nam zaufała i wiąże z Infinity swoją przyszłość nie tylko poprzez nową klinikę, ale również lokując swoją siedzibę w przestrzeniach biurowych naszego budynku – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.
FutureMeds zajmie łącznie 1100 mkw. powierzchni biurowca Infinity. Na 500 mkw. na parterze budynku zostanie zaaranżowana nowa klinika medyczna – będzie to jedyna placówka FutureMeds we Wrocławiu. Natomiast na I. piętrze biurowca powstanie siedziba FutureMeds, która zajmie blisko 600 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. W procesie negocjacji właściciela Infinity reprezentowała firma JLL, a najemcy przy relokacji i ekspansji doradzał Igor Yankilevich z ESTAR Solutions.
– Jesteśmy przekonani, że nowa lokalizacja naszej Przychodni da mieszkańcom Wrocławia i okolic szybszy dostęp do nowych możliwości terapeutycznych w ramach prowadzonych w FutureMeds badań klinicznych, a także zapewni najwyższy standard opieki medycznej oferowanej przez doświadczony zespół wrocławskiej placówki. Naszym priorytetem jest zapewnienie pacjentom, klientom, pracownikom i partnerom nowoczesnego, komfortowego i bezpiecznego miejsca, w którym będziemy mogli kontynuować misję FutureMeds – dostarczanie najnowszych leków i terapii tym, którzy ich potrzebują, szybciej i niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Wierzymy, że nowa siedziba FutureMeds będzie inspiracją do realizacji kolejnych planów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami – skomentował
dr Radosław Janiak, Prezes Zarządu spółki FutureMeds.
Infinity będzie siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy A, w którym znajdzie się m.in. 18 727 m kw. powierzchni biurowej, 1 561 m kw. powierzchni przeznaczonej na handel oraz trzypoziomowy podziemny garaż, oferujący 311 miejsc parkingowych (w tym miejsca ze stacjami do ładowania pojazdów elektrycznych). Z myślą o rowerzystach powstanie 120 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie wraz z szatniami i prysznicami. Biurowiec będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, a także certyfikat WELL Health-Safety potwierdzający wysoki standard procedur bezpieczeństwa.
Biurowiec Infinity, oprócz wyjątkowej i bardzo charakterystycznej architektury, będzie mógł poszczycić się również najnowszymi technologiami, w tym innowacyjną platformą obsługi najemców autorstwa spaceOS. Rozwiązania bezdotykowe, uchylne okna oraz najwyższej jakości filtry powietrza, zapewnią bezpieczeństwo i komfort jego użytkownikom.
W Infinity zostanie również zaaranżowane imponujące lobby, w którym znajdą się dedykowane miejsca dla gości odwiedzających budynek. Na dachu biurowca powstaną przestronne tarasy z elementami małej architektury i zieleni. Wszystkie działania w ramach projektu Infinity, począwszy od prac budowlanych, przez zastosowane technologie i rozwiązania, aż po zarządzanie budynkiem, realizowane są zgodnie z kryteriami ESG, aby zapewnić niskoemisyjność biurowca i zminimalizować jego wpływ na środowisko.
Projekt architektoniczny Infinity przygotowała pracownia AD Studio, jego generalnym wykonawcą jest Eiffage Polska Budownictwo, a za komercjalizację odpowiada JLL. Wśród najemców budynku powstającego przy Placu Jana Pawła II we Wrocławiu znajduje się m.in. globalny dostawca rozwiązań eCommerce – firma Divante oraz koncept restauracyjny Toscanizzazione.
W listopadzie br. zakończono realizację konstrukcji biurowca Infinity, a budynek osiągnął swój najwyższy punkt. Obecnie na placu budowy trwają intensywne prace instalacyjne i wykończeniowe – związane m.in. z montażem szklanej elewacji na kolejnych kondygnacjach naziemnych. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na II kw. 2023 r.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.
Transport
Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.
Farmacja
Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.