G City zapowiada zmiany w tenant mix swojej flagowej lokalizacji i prezentuje do
G City Europe zamknęło pierwszą połowę 2024 roku z doskonałym wynikiem finansowym. Według raportu, dochód z najmu netto (NRI) wzrósł o 14,6% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Jest to zasługa dobrych wyników obiektów handlowych w portfelu spółki, których wskaźnik obłożenia plasuje się na poziomie 95,5% (na dzień 30 czerwca), a ich odwiedzalność wzrosła o 3,8% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.
Centra handlowe G City sukcesywnie wzmacniają swoje portfolia przyciągając nowych najemców. Tylko w pierwszych ośmiu miesiącach tego roku firma podpisała 227 umów najmu (57 400 mkw. powierzchni najmu) i pochwaliła się 53 otwarciami we wszystkich swoich obiektach. Część marek otworzyło swoje sklepy po gruntownych remontach i w powiększonych nowych formatach. Przychody wygenerowane przez najemców w pierwszej połowie roku wzrosły o 5,8% r/r.
Spółka G City potwierdziła, że jest otwarta na rozmowy na temat swojej jednej z najbardziej kultowych przestrzeni handlowych w Warszawie – Wars Sawa Junior.
– Nie ma w Polsce lokalizacji o tak dużym natężeniu ruchu, jak WSJ na Marszałkowskiej. Blisko 70 milionów pieszych rocznie przechodzących przed każdą witryną sklepową oraz absolutnie oszałamiająca widoczność marki w centrum stolicy, sprawiają, że jest to najlepszy adres w mieście do prowadzenia biznesu – mówi Szymon Mińczuk, Retail Director G City i dodaje – Biorąc pod uwagę wszystkie pozytywne zmiany, które zachodzą w Warszawie, otwarcie nowego muzeum przed naszym budynkiem i plany modernizacji obszaru wokół niego, przewidujemy, że w najbliższych latach Wars Sawa Junior stanie się jeszcze silniejszą lokalizacją. Jesteśmy otwarci na rozmowy z nowymi markami, gotowymi wykorzystać tę wyjątkową okazję, która jak wszyscy wiemy zdarza się raz na 10 lub więcej lat. W dalszym ciągu zamierzamy także wzmacniać nasze inne warszawskie centra – Promenadę, Targówek, Redutę, i pozostałe w całej Polsce – Galerię Dominikańską we Wrocławiu, Focus Mall w Bydgoszczy, Białą w Białymstoku, Kasztanową w Pile i Plejadę w Bytomiu.
W II kwartale br. warszawskie centrum handlowe Targówek urozmaiciło swoją ofertę modową. Pod koniec kwietnia swój sklep o powierzchni 406 mkw. otworzyła inspirowana popkulturą młodzieżowa marka Cropp. Do grona najemców dołączyły także między innymi salon Kamalion i zachwycający sklep Lilou.
Promenada na warszawskiej Pradze Południe także nieustająco poszerza swoją ofertę o nowe marki. W połowie czerwca do grona najemców dołączył niekwestionowany lider w segmencie bagażu premium – marka Samsonite, zajmując salon o powierzchni 100 mkw. KODANO Optyk urozmaicił segment zdrowia i urody otwierając salon w najnowszym koncepcie i zajmując powierzchnię 75 mkw. W czerwcu KAMALION otworzył tu swój pierwszy w stolicy sklep, a w lipcu pojawił się punkt z orientalną żywnością – Asian House. Po gruntownym remoncie powrócił także salon marki Kruk, tym razem na większej powierzchni 136 mkw.
Z kolei Reduta na warszawskiej Ochocie odnotowała w pierwszych ośmiu miesiącach roku wzrost footfallu na poziomie 7%. Jest to zasługa nowych najemców – w marcu marka Hebe otworzyła tu swój 316-metrowy sklep, a we wrześniu dołączył punkt Bubble Tea & Crazy Dog. W najbliższych miesiącach nastąpią kolejne otwarcia, a lokale są już w trakcie przygotowań.
Wśród znaczących otwarć w bydgoskim Focusie warto odnotować powrót kultowej restauracji Pizza Hut (279 mkw.). Gruntowny remont przeszła również perfumeria Sephora, która otworzyła sklep w najnowszym koncepcie marki o powierzchni 322 mkw. Otwarty w pierwszej połowie roku salon marki Yupi (242 mkw.) uzupełnił ofertę bydgoskiego centrum w segmencie kreatywnych i edukacyjnych zabawek dla dzieci. Do grona najemców Focusa w ostatnim czasie dołączyły także Coral Travel, KODANO Optyk. W sierpniu marka Rituals otworzyła tu drugi w Bydgoszczy salon, a marka O La Voga swój pierwszy stacjonarny sklep. Kultowa burgerownia Pasibus także wybrała Focus na swoją drugą lokalizację w mieście i kontynuuje rozmowy na ekspansję do innych lokalizacji G City.
Wśród spektakularnych otwarć w białostockim centrum handlowym Biała jest sierpniowe otwarcie salonu Medicine na ponad 500 mkw. oraz powrót marki Homla, która po remoncie zajęła znacznie większą powierzchnię (364 mkw.) zyskując tym samym więcej miejsca na dodatkowy asortyment. Segment gastronomiczny uzupełnił punkt BuBu Bubble Tea (53 mkw.).
Ostatnie miesiące obfitowały w nowości także w centrum handlowym Kasztanowa. Grono najemców pilskiego centrum wzbogaciły otwarcia nowoczesnych salonów Hebe (360 mkw.) i polskiej marki LEGER z odzieżą męską (70 mkw.). Otwarty został także kameralny punkt TUI (34 mkw.). To już trzecie biuro podróży w galerii z ofertą wczasów i wycieczek.
Galeria Dominikańska we Wrocławiu również odświeżyła swoje portfolio. Rok 2024 rozpoczęło otwarcie pięknej i świetnie prosperującej restauracji Wagożercy (243 mkw.). W kwietniu ponownie otworzył się tu po remoncie salon polskiej sieci Five o'clock (266 mkw.) oferujący najwyższej jakości herbaty i kawy oraz akcesoria do ich parzenia. Po raz pierwszy w galerii pojawił się salon Time for Wax (69 mkw.), a w czerwcu ofertę drogeryjną wzbogaciła marka HEBE o powierzchni 305 mkw.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.