Komunikaty PR

Gdzie i jak wykorzystać kamień naturalny w domu? SOLIDNE PIĘKNO w Twoim domu

2023-03-06  |  12:00
Biuro prasowe

Kamień naturalny to coraz bardziej popularny materiał, który stosowany jest jako element wykończeniowy domu czy mieszkania. Dzięki swojej uniwersalności, sprawdzi się wszędzie, niezależnie od warunków i otoczenia. Wykorzystać go można na zewnątrz domu, tworząc wyjątkową elewację czy też upiększając ogród. Z powodzeniem sprawdzi się również wewnątrz, na podłodze, bądź na ścianach, kreując wyjątkowy i niepowtarzalny wystrój, odwołujący do natury.

Czym jest kamień naturalny?

Stosowany w budownictwie kamień naturalny to fragment skały, która jest skupiskiem minerałów. Po wydobyciu kamienia, jego struktura wewnętrzna pozostaje nieruszona. Obróbce poddaje się go jedynie na zewnątrz, poprzez wykonane cięcia, krawędzi i późniejszych zabiegów, które zapewniają finalny wygląd i strukturę zewnętrzną materiału.

Najczęstszymi spotykanymi kamieniami są marmury, trawertyny i granity, ale czym tak naprawdę są i czym się różnią? Otóż skały kamienne dzielmy na sposób w jaki powstał i tak:

  • Granit to skała magmowa, która powstała w wyniku krzepnięcia płynnej magmy
  • Trawertyn i piaskowiec to skały osadowe, powstające z nagromadzenia się materiału okruchowego, organicznego lub chemicznego na skutek jego osadzenia się.
  • Marmur to skała metamorficzna, powstałe z wcześniej istniejących skał magmowych, bądź osadowych w warunkach podwyższonej temperatury i ciśnienia.

Kamień naturalny jest unikalny. Posiada niepowtarzalne struktury i pęknięcia, które przedstawiają jego prawdziwy, naturalny charakter. Dzięki opracowanym sposobom obróbki kamienia, materiał ten możemy zaaranżować w każdej przestrzeni, dopasowując do swoich potrzeb. Dystrybutorzy oferują różne wykończenie kamienia, które wpływają na jego finalną strukturę, np.: szlifowanie, polerowanie oraz płomieniowanie.

Jednym z największych dystrybutorów kamienia naturalnego w Polsce jest firma KLINK International, która posiada bardzo bogaty wybór różnych kamieni. W ofercie firmy znajdują się zarówno płytki kamienne, jak i panele ścienne, forniry i mozaiki.

Gdzie i jak wykorzystać kamień naturalny?

Kamień naturalny posiada nieskończenie wiele wariantów zastosowania, tworząc SOLIDNE PIĘKNO. Materiał charakteryzuje się długoletnią trwałością i odpornością, a przy tym jest niepowtarzalnie piękny i unikalny. Na rynku dostępnych jest wiele produktów z kamienia naturalnego, które mają różne zastosowania, a są to m.in.: płytki, panele, mozaiki i forniry.

Jednym z najczęściej wybieranych produktów z kamienia naturalnego są płytki kamienne, które posiadają szerokie możliwości zastosowania. Doskonale sprawdzą się na zewnątrz budynku, w postaci wykończenia tarasu czy balkonu, a także jako element dekoracyjny na elewacji. Płytki z kamienia wykorzystamy również wewnątrz, układając na posadzkach i ścianach. Swoją niepowtarzalną strukturą, idealnie wkomponują się w każdą łazienkę, salon oraz korytarz. Płytki kamienne są zdecydowanie lepszą alternatywą popularnych płytek ceramicznych. To gwarancja SOLIDNEGO PIĘKNA, czyli niesamowitego wizualnego efektu i trwałości na lata.

Drugim najbardziej popularnym produktem z kamienia naturalnego są panele kamienne. Są to niewielkie płytki, które składają się z mniejszych, kamiennych cegiełek. Dzięki temu charakteryzują się łatwym i bardzo szybkim montażem oraz niepowtarzalnym efektem, który gwarantują drobne, naturalne elementy kamienia. Na rynku dostępne są także samoprzylepne panele kamienne, które dają ten sam efekt, a są jeszcze łatwiejsze w montażu. Dzięki temu, że materiał ten jest odporny na warunku atmosferyczne, bardzo często jest stosowany na elewacji budynku. To wspaniały materiał dekoracyjny, który sprawdzi się również wewnątrz budynku, np. w łazience wokół lustra, bądź w salonie na ścianie, gdzie powieszony jest telewizor.

Fornir kamienny to produkt z kamienia naturalnego, który zyskuje coraz większą popularność. Jest typowym kamieniem dekoracyjnym, który posiada szerokie zastosowanie. Jest on łatwy w montażu i można go przykleić niczym tapetę na niemal każdą powierzchnię. Sprawdza się jako obudowa kominka, ściana w łazience czy salonie, a nawet jako okleina na frontach meblowych.

Częstym wyborem są również tradycyjne mozaiki kamienne. Służą głównie jako element dekoracyjny w łazienkach i kuchni, sprawdzając się zarówno pod prysznicem, jak i pomiędzy szafkami kuchennymi.

Produkty z kamienia naturalnego można wykorzystać w każdej przestrzeni w każdym domu. Materiał ten wykorzystuje się także do zrobienia schodów, obudowy kominka, a także jako element dekoracyjny w ogrodzie. Mnogość zastosowań, sprawia że kamień naturalny jest coraz modniejszy, a co za tym idzie coraz bardziej popularny.

Polscy dystrybutorzy oferują produkty z kamienia naturalnego w bardzo korzystnych cenach. Często są one tańsze niż tradycyjne, np. ceramiczne. Wybierając kamień, decydujemy się na naturalność i trwałość. Tym samym decydujemy się na wprowadzenie SOLIDNEGO PIĘKNA w swoim domu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Surowce Wkrótce w Europie powstanie nowoczesna zielona huta. Wybuduje ją Metinvest Biuro prasowe
2024-11-27 | 10:25

Wkrótce w Europie powstanie nowoczesna zielona huta. Wybuduje ją Metinvest

Ukraiński Metinvest – grupa firm stalowych i wydobywczych – wybuduje we Włoszech jedną z najnowocześniejszych zielonych hut stali w Europie. Wydajność zakładu produkującego
Surowce Rollercoaster cen ropy naftowej
2024-05-27 | 12:00

Rollercoaster cen ropy naftowej

W skrócie: • Zbliżające się spotkanie OPEC+ w dniu 1 czerwca prawdopodobnie nie przyniesie większych niespodzianek, ponieważ Allianz Trade spodziewa się utrzymania obecnych
Surowce Gotowanie na gazie – ani zdrowe, ani eko
2024-02-14 | 01:00

Gotowanie na gazie – ani zdrowe, ani eko

Posiadanie w domu kuchenki gazowej może mieć negatywny wpływ zarówno na zdrowie, jak i na samopoczucie – tak wynika z badań przeprowadzanych przez ośrodki naukowe na całym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.