Komunikaty PR

14 stycznia na Steam zadebiutuje demo Motorcycle Mechanic Simulator 2021

2021-01-11  |  10:00
Biuro prasowe

 

Już w najbliższy czwartek, Play2Chill, notowany na NewConnect producent gier wideo na PC, konsole i urządzenia mobilne z Grupy PlayWay, udostępni na platformie Steam darmowe demo swojej flagowej gry – Motorcycle Mechanic Simulator 2021. Koncepcja projektu wzorowana jest na jednym z najpopularniejszych tytułów grupy PlayWay – Car Mechanic Simulator. MMS 21 przenosie gracza do klimatu amerykańskich lat 50., gdzie wcieli się w rolę mechanika motocyklowego. Jego zadaniem będzie naprawa dwukołowych pojazdów, ich personalizacja oraz zmierzenie się z wyzwaniami ekonomicznymi, takim jak  rozbudowa warsztatu. Premiera pełnej wersji projektu planowana jest w pierwszej połowie br.

- Już za kilka oddamy w ręce graczy darmowe demo Motorcycle Mechanic Simulator 2021. Będzie to mały wstęp do tego, co czeka na nich w pełnej wersji gry, którą udostępnimy w połowie roku. Nasz tytuł ma być przede wszystkim źródłem rozrywki, ale jednocześnie wiedzy na temat funkcjonowania pojazdów jednośladowych oraz sposobu ich tuningu. To ukłon w stronę miłośników motocykli, do których w dużej mierze kierujemy nasz projekt – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill. – Motorcycle Mechanic Simulator 2021 bazuje na koncepcji hitu grupy PlayWay – Car Mechanic Simulator. Zaznaczam przy tym, że nie należy spodziewać się odwzorowania gry PlayWay w motocyklowym świecie. Zachęcamy graczy do odwiedzenia w najbliższy czwartek karty Steam MMS 21 i zapoznania się z pierwszymi efektami naszej pracy – dodaje Tomasz Róziecki.

W trakcie gry zawodnik zdecyduje czy sprzeda naprawiony pojazd, czy będzie nim odkrywać amerykańskie ulice. Play2Chill nie wyklucza wprowadzenia płatnych dodatków rozszerzających jego możliwości, np. poprzez dodawanie innych typów motocykli, czy licencji znanych marek. Poza aspektem technicznym, gracz zmierzy się również z wyzwaniem ekonomicznym, od którego zależeć będzie przebieg i zaawansowanie dalszej rozgrywki.

- Nowatorski wśród symulatorów tryb rozgrywki wniesie dużo świeżości do tej kategorii gier, zachowując jednocześnie wysoką grywalność, poprzez odwołanie do mechanik znanych graczom z innych tytułów. W naszej produkcji, gracz będzie odbudowywał oraz modyfikował motocykle według własnego pomysłu. Promocję gry wspiera także PlayWay, który jest głównym udziałowcem naszej spółki – dodaje Tomasz Róziecki.

Pełna wersja gry w wersji na PC będzie dostępna w połowie br.  W  kolejnych miesiącach MMS 21 ma zadebiutować także na konsolach. Nakłady poniesione na proces przygotowania gry i jej marketing oscylują w granicach 1 mln zł. Play2Chill jest producentem oraz wydawcą tytułu.

- Liczymy, że rok 2021 będzie należał do Motorcycle Mechanic Simulator 2021. Koncentrujemy się także na dynamicznym rozwoju dwóch pozostałych filarów biznesowych, czyli wydawnictwa gier podmiotów zewnętrznych oraz portowania i produkcji mniejszych tytułów na konsole, w szczególności Nintendo Switch – komentuje Tomasz Róziecki.

Spółka pracuje jednocześnie m.in. nad The Headsman, Aztec Empire oraz ogłoszonym w grudniu – Far North Survival, symulatorem przetrwania, który powstaje przy współpracy z FrogVille Games.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.