Akcje Incuvo zadebiutowały na rynku NewConnect
Akcje Incuvo, spółki specjalizującej się w portingu i produkcji gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), zadebiutowały na NewConnect. Do obrotu wprowadzonych zostało 13 053 735 akcji zwykłych na okaziciela serii A, B i D o wartości nominalnej 0,50 zł każda. Incuvo jest 374 spółką notowaną w alternatywnym systemie obrotu oraz drugą firmą debiutującą w tym roku na NewConnect.
- Po wielu miesiącach przygotowań, dołączyliśmy dziś do grona spółek publicznych. Debiut na NewConnect to realizacja jednego z naszych celów, który pozwoli zwiększyć transparentność naszej spółki w oczach inwestorów. Dołożymy wszelkich starań, aby zrealizować przyjętą strategię dynamicznego rozwoju – mówi Andrzej Wychowaniec, prezes zarządu Incuvo.
Spółka opiera swoją działalność na kilku głównych filarach. Wśród nich są produkcja i porting gier na sprzęt dedykowany wirtualnej rzeczywistości. Aktualnie Incuvo pracuje nad VR-ową wersją popularnej gry survivalowej Green Hell, przy której pełni rolę producenta i wydawcy. – Niedawno zakończyliśmy etap preprodukcji Green Hell VR. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania wersji alpha, którą pokażemy graczom już w Q1 br. Pracujemy nad implementacją ostatnich mechanik. Premiera pełnej wersji gry planowana jest w Q3 2021. Pokładamy duże nadzieje dla tego tytułu i liczymy, że VR-owa wersja okaże się sukcesem sprzedażowym – komentuje Andrzej Wychowaniec.
W Green Hell VR zadaniem gracza będzie walka o przetrwanie w amazońskiej dżungli. W tym celu gracz będzie musiał zadbać o stały dostęp do wody i pożywienia, nauczyć się rozpalania ognia, polowania, a także właściwego wykorzystywania zebranych surowców do wytwarzania przedmiotów i budowy schronienia.
Podstawowa wersja gry autorstwa Creepy Jar okazała się sprzedażowym hitem i wciąż wykazuje się dużą dynamiką wzrostu sprzedaży. W grudniu 2020 r. spółka poinformowała, że gra sprzedała się w nakładzie 1,5 mln kopii. Zdaniem spółki tytuł ten ma bardzo duży potencjał w VR i zapełni lukę wśród gier z otwartym światem. Gra posiada dużą dawkę interakcji, co charakteryzuje gry typu survival.
W minionym roku Incuvo pracowało nad VR-owym portem znanej gry z portfolio Bloober Team – Blair Witch na gogle Oculus Quest i Oculus Quest 2. Tytuł w 12 godzin od premiery zwrócił wydawcy wszystkie koszty zainwestowane w produkcję.
Pierwszym tytułem VR autorstwa Incuvo był psychologiczny horror Layers of Fear, realizowany na zlecenie studia Bloober Team. Gra jest już dostępna w wersji na Steam i na gogle VR. Aktualnie Incuvo pracuje nad wersją gry na PS VR.
Specjalista od VR ma także w planach produkcję własnych tytułów, bazujących na znanych IP, w tym tytułów filmowych. – Przez lata stworzyliśmy wysoko wykwalifikowany i zmotywowany zespół, który w efekcie nie boi się podejmowania wyzwań na coraz to bardziej konkurencyjnym rynku Virtual Reality. Z uwagi na to, że ciągle poszukujemy nowych talentów, obecnie jesteśmy w stanie równolegle realizować dwie duże produkcje na dwóch różnych silnikach – dodaje prezes zarządu Incuvo.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.