Akcje Incuvo zadebiutowały na rynku NewConnect
Akcje Incuvo, spółki specjalizującej się w portingu i produkcji gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), zadebiutowały na NewConnect. Do obrotu wprowadzonych zostało 13 053 735 akcji zwykłych na okaziciela serii A, B i D o wartości nominalnej 0,50 zł każda. Incuvo jest 374 spółką notowaną w alternatywnym systemie obrotu oraz drugą firmą debiutującą w tym roku na NewConnect.
- Po wielu miesiącach przygotowań, dołączyliśmy dziś do grona spółek publicznych. Debiut na NewConnect to realizacja jednego z naszych celów, który pozwoli zwiększyć transparentność naszej spółki w oczach inwestorów. Dołożymy wszelkich starań, aby zrealizować przyjętą strategię dynamicznego rozwoju – mówi Andrzej Wychowaniec, prezes zarządu Incuvo.
Spółka opiera swoją działalność na kilku głównych filarach. Wśród nich są produkcja i porting gier na sprzęt dedykowany wirtualnej rzeczywistości. Aktualnie Incuvo pracuje nad VR-ową wersją popularnej gry survivalowej Green Hell, przy której pełni rolę producenta i wydawcy. – Niedawno zakończyliśmy etap preprodukcji Green Hell VR. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania wersji alpha, którą pokażemy graczom już w Q1 br. Pracujemy nad implementacją ostatnich mechanik. Premiera pełnej wersji gry planowana jest w Q3 2021. Pokładamy duże nadzieje dla tego tytułu i liczymy, że VR-owa wersja okaże się sukcesem sprzedażowym – komentuje Andrzej Wychowaniec.
W Green Hell VR zadaniem gracza będzie walka o przetrwanie w amazońskiej dżungli. W tym celu gracz będzie musiał zadbać o stały dostęp do wody i pożywienia, nauczyć się rozpalania ognia, polowania, a także właściwego wykorzystywania zebranych surowców do wytwarzania przedmiotów i budowy schronienia.
Podstawowa wersja gry autorstwa Creepy Jar okazała się sprzedażowym hitem i wciąż wykazuje się dużą dynamiką wzrostu sprzedaży. W grudniu 2020 r. spółka poinformowała, że gra sprzedała się w nakładzie 1,5 mln kopii. Zdaniem spółki tytuł ten ma bardzo duży potencjał w VR i zapełni lukę wśród gier z otwartym światem. Gra posiada dużą dawkę interakcji, co charakteryzuje gry typu survival.
W minionym roku Incuvo pracowało nad VR-owym portem znanej gry z portfolio Bloober Team – Blair Witch na gogle Oculus Quest i Oculus Quest 2. Tytuł w 12 godzin od premiery zwrócił wydawcy wszystkie koszty zainwestowane w produkcję.
Pierwszym tytułem VR autorstwa Incuvo był psychologiczny horror Layers of Fear, realizowany na zlecenie studia Bloober Team. Gra jest już dostępna w wersji na Steam i na gogle VR. Aktualnie Incuvo pracuje nad wersją gry na PS VR.
Specjalista od VR ma także w planach produkcję własnych tytułów, bazujących na znanych IP, w tym tytułów filmowych. – Przez lata stworzyliśmy wysoko wykwalifikowany i zmotywowany zespół, który w efekcie nie boi się podejmowania wyzwań na coraz to bardziej konkurencyjnym rynku Virtual Reality. Z uwagi na to, że ciągle poszukujemy nowych talentów, obecnie jesteśmy w stanie równolegle realizować dwie duże produkcje na dwóch różnych silnikach – dodaje prezes zarządu Incuvo.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.