Komunikaty PR

Akcjonariusze Shockwork Games S.A. wyrazili zgodę na zmianę nazwy na Metaversum

2022-03-08  |  11:00
Biuro prasowe

Akcjonariusze Shockwork, producenta gier notowanego na NewConnect, wyrazili zgodę na finansowanie rozwoju działalności w sektorze NFT oraz metaverse poprzez podwyższenie kapitału zakładowego Spółki emitując nie więcej niż 2.200.000 zwykłych akcji na okaziciela serii H po cenie emisyjnej 0,70 zł za jedną akcję. Środki pozyskane z emisji pozwolą Spółce rozwinąć działalność w sektorze NFT i poszerzyć ofertę m.in. o gry typu play-to-earn, a także wziąć udział w projektach z obszarów web3: decentralized finance (DEFI) oraz decentralized applications (DAPP). Zarząd Spółki informuje, że wspomniane obszary będa stanowiły filary nowej strategii Spółki, którą Shockwork ma zamiar opublikować w najbliższym czasie. Akcjonariusze zdecydowali również o zmianie nazwy Spółki na Metaversum S.A., która w pełni odzwierciedli nowy profil działalności Spółki.

- Zgoda akcjonariuszy na emisję akcji otwiera nam drogę do wejścia w bardzo perspektywiczny świat technologii metaversowych, takich jak NFT, DEFI, czy DAPP. Od wielu miesięcy obserwowaliśmy i analizowaliśmy możliwości rozwoju na wspomnianych rynkach i podjęliśmy decyzję o ukierunkowaniu naszego rozwoju przede wszystkim w tym obszarze; stworzyliśmy też zespół, który rozwija portfolio Spółki. W związku z tym zaproponowaliśmy Akcjonariuszom zmianę nazwy na Metaversum S.A. Nowa nazwa w pełni odzwierciedla nasze plany oraz nowe segmenty które zamierzamy eksploatować. Cieszymy się, że Akcjonariusze również zauważyli potrzebę zmiany i poparli naszą propozycję  - komentuje Radomir Woźniak, prezes Shockwork.

NFT czyli Non-fungible tokens to rozwiązania technologiczne oparte o technologię blockchain, które - jako element nowopowstającego świata web3 - mają szansę zmienić oblicze internetu. W 2021 rok rynek tokenów NFT dynamicznie wzrósł. Najnowsze statystyki NFT sugerują, że niewymienialne tokeny mogą być jednym z najbardziej ekscytujących trendów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku kryptowalut. DAPP (decentralized application) to nowy typ aplikacji opartej o blockchain i działającej w sieci peer-to-peer. Aplikacje DAPP przewyższają środowisko aplikacji internetowych ze względu na inteligentne kontrakty, przejrzystość blockchain i cyberbezpieczeństwo. Bezpośrednio z DAPP jest powiązany segment DEFI (decentralized finance) obejmujący wszystkie zdecentralizowane instrumenty finansowe oparte o technologię blockchain.

- W ciągu najbliższych tygodni opublikujemy szczegółową strategię rozwoju Spółki, już teraz możemy uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, że przedstawimy w niej m.in. gry typu play-to-earn, czyli gry wideo, w których gracze mogą zdobywać nagrody o prawdziwej wartości, wykorzystujące elementy NFT. W grach typu play-to-earn każdy może zdobyć wirtualne przedmiotów, które można sprzedać i wygenerować dochód, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia rozgrywkę. Dostrzegamy też ciekawsze niż gry p2e fragmentu rynku NFT i krypto, w których chcemy być obecni z naszymi produktami, którymi pracujemy od kilku miesięcy – dodaje Radomir Woźniak.

Shockwork Games S.A. (w trakcie zmiany nazwy na Metaversum S.A.) zamierza kontynuować produkcję gier jednocześnie skupiając się na technologii blockchain i związanych z nią tokenach NFT, które łączą świat finansów i gier dostarczając graczom możliwości zarabiania pieniędzy podczas gry. Ponadto Spółka jest w trakcie budowy zespołu i relacji z podmiotami zewnętrznymi celem tworzenia gier opartych na NFT oraz realizacji projektów z obszaru metaverse.

https://shockworkgames.com/

http://metaversumsa.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.