Best Month Ever! najnowsza gra Klabatera z nagrodą Pixel Awards Europe 2022
Best Month Ever! gra przygodowa z portfolio wydawniczego spółki zdobyła nagrodę Pixel Awards Europe 2022 w kategorii Best Story. Producentem tytułu jest Warsaw Film School Video Game & Film Production Studio. Projekt o śmiertelnie chorej Louise szukającej domu dla swojego 8-letniego syna Mitcha zyskał także nominację do nagród Indie Showcase podczas Digital Dragons 2022. Tymczasem spółka 23 czerwca wyda też Strategic Mind: The Pacific na platformę Xbox poszerzając swój back-katalog gier strategicznych.
Best Month Ever! to gra skupiona na narracji, interaktywna powieść, której fabuła dotyka trudnych tematów społecznych. Historia Louise, młodej matki, samotnie wychowującej ośmioletniego Mitcha ukazuje walkę rodzica o przyszłość swojego dziecka w obliczu nadchodzącej śmierci oraz nieprzewidywalność konsekwencji decyzji jakie podejmuje rodzic wychowujący dziecko.
– Włożyliśmy w tej projekt dużo emocji. To unikatowa w skali Polski produkcja, w której siły po raz pierwszy połączyli przedstawiciele środowiska akademickiego i biznesu. Gra notuje pozytywne oceny na platformie Steam (ponad 80 proc.) oraz cieszy się wielką popularnością wśród influencerów i przedstawicieli mediów – mówi Michał Gembicki, członek zarządu Klabater SA. – Cieszę się, że mogliśmy współpracować i wydać grę, która nie tylko dotyka ważnych społecznych i historycznych tematów, ale też stawia w roli głównego bohatera kobietę. W obliczu stale rosnącego udziału kobiet wśród graczy jest niezmiernie ważnym tworzenie gier opowiadających historię z ich perspektywy - dodaje Michał Gembicki.
W portfolio spółki znajdują się już trzy własne projekty – Heliborne, Crossroads Inn. Oraz The Amazaing American Circus, a jeszcze w tym roku pojawi się czwarty tytuł gra- i Moonshine Inc. Poza produkcjami własnymi Klabater rozwija także segment wydawniczy i portingowy
– Koncentrujemy się na rozwoju gier własnych, ten obszar pozwolił nam podwoić osiągane przychody. To również segment, w którym mamy szanse na najwyższe marże, a kolejny sukces produkcji własnej powinien pozwolić na kolejny skok w rozwoju i osiąganych wynikach – mówi Robert Wesołowski, członek zarządu Klabater SA. – Oczywiste jest to, że póki co działamy na mniejszej skali, niż zachodni wydawcy-weterani pokroju Annapurny, czy Daedalic, jednak tak jak oni podążamy podobną drogą i konsekwentnie rozwijamy portfolio gier. dodaje Robert Wesołowski.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.