Dawid Sukacz kandydatem do rady nadzorczej INC
Izabela Pieńkowska
InnerValue
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
i.pienkowska|innervalue.pl| |i.pienkowska|innervalue.pl
576 450 800
www.innervalue.pl
Na wniosek akcjonariusza zarząd INC rozszerzył porządek zaplanowanego na 26 kwietnia 2022 r. nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy o zmiany w radzie nadzorczej. Jednocześnie poinformowano, że kandydatem do uzupełnienia składu tego organu, będzie niezwykle doświadczony finansista i inwestor Dawid Sukacz.
Obecnie w skład rady nadzorczej INC wchodzi sześciu członków: Andrzej Gałganek, Aleksandra Persona-Śliwińska, Mariusz Sadłocha, Łukasz Puślecki, Mateusz Wcześniak, Edward Kozicki. Skład ten niebawem może się jednak rozszerzyć o kolejną osobę. Kandydatem do uzupełnienia składu organu nadzorczego jest Dawid Sukacz. To doświadczony inwestor i partner zarządzający funduszu private equity 21 Concordia dedykowanych dla polskich SME. Z rynkiem kapitałowym związany jest od ponad 20 lat. W przeszłości pełnił funkcję Prezesa Zarządu BBI Capital notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w funduszu private equity/venture capital, inwestującego w małe i średnie przedsiębiorstwa. Pracował również jako wiceprezes i dyrektor ds. inwestycji
w największym polskim funduszu emerytalnym Commercial Union. Dawid Sukacz jest doktorem nauk ekonomicznych Akademii Ekonomicznej w Krakowie i zdobył dyplom ukończenia MBA
w National-Louis University w Stanach Zjednoczonych. Posiada od wielu lat licencję maklera papierów wartościowych oraz doradcy inwestycyjnego oraz międzynarodowe certyfikaty CFA i CIIA.
„Od kilku kwartałów obserwuję dynamiczny rozwój Grupy INC w zakresie pozyskiwania finansowania dla innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw. Co jest zbieżne z moimi ostatnimi doświadczeniami inwestycyjnymi. Mam nadzieję, że dzięki mojej aktywności w tym obszarze i doświadczeniu w instytucjach rynku kapitałowego będę mógł wesprzeć Grupę INC w dalszym jej rozwoju”. – mówi Dawid Sukacz.
Jego kandydaturę do rady nadzorczej spółki pozytywnie ocenia Zarząd INC.
„Bardzo cenimy doświadczenie i profesjonalizm przedstawicieli naszej rady nadzorczej. Myślę, że powołanie Dawida Sukacza do tego gremium dodatkowo wzmocni jej kompetencje. Dawid to niezwykle doświadczony menadżer. Oprócz prowadzenia funduszu private equity przez wiele lat pełnił kierownicze funkcje w instytucjach rynku kapitałowego, na którym jako INC chcemy się dynamicznie rozwijać”. – mówi Wojciech Iwaniuk, Członek Zarządu INC S.A.
W minionym tygodniu INC zwołała NWZA na 26 kwietnia 2022 r. w celu podjęcia decyzji o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję do 1,2 mln akcji serii F po cenie 2,5 zł w ramach publicznej subskrypcji akcji. Jednocześnie poinformowała o podpisaniu dwóch umów inwestycyjnych z inwestorami deklarującymi objęcie 70 proc. planowanej emisji. W planowanej publicznej ofercie papierów INC zamiar ma wziąć również prezes spółki Paweł Śliwiński oraz jej członek zarządu Wojciech Iwaniuk. Głównym celem emisji jest wzmocnienie kapitałowe grupy i zasilenie w środki Domu Maklerskiego INC związane z planem poszerzenia działalności. Broker chce stać się aktywnym graczem na rynku depozytariuszy, a także zamierza również mocniej rozwijać się w obszarze przeprowadzania emisji wprowadzanych na rynek regulowany GPW. Obecnie spółka realizuje już kilka projektów związane z dopuszczeniem akcji do obrotu na głównym rynku GPW na podstawie prospektu emisyjnego.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.