DB Energy podpisało umowę z Schumacher Packaging o wartości 13,5 mln zł
DB Energy podpisało kolejną umowę z firmą Schumacher Packaging. W 2022 roku Spółka zmodernizowała elektrociepłownię w Myszkowie, łączna wartość inwestycji wyniosła 43,35 mln zł. Teraz DB Energy przeprowadzi inwestycję w formule generalnego wykonawstwa, której przedmiotem jest budowa kotłowni gazowej. Wynagrodzenie z tytułu zawartej umowy przysługujące DB Energy wyliczane będzie na podstawie poniesionych nakładów inwestycyjnych powiększonych o uzgodnioną marżę. Spółka szacuje, że wartość inwestycji wyniesie 13,54 mln zł. Przewidywany termin realizacji umowy określony został na 30 tygodni od dnia przekazania placu budowy zaplanowanego na I kwartał 2023 roku.
- To już kolejna inwestycja, którą będziemy realizować dla Schumacher Packaging. Przeprowadzamy coraz to istotniejsze kontrakty dla naszych klientów, a dzięki jakościowym usługom, które oferuje DB Energy podejmowane współprace mają charakter długofalowy. Nieustannie przyśpieszamy tempo pozyskiwania projektów, co przekłada się na naszą pozycję w branży i osiąganą skalę działalności – komentuje Krzysztof Piontek, Prezes Zarządu DB Energy.
Obecnie trwa Oferta Publiczna Akcji DB Energy. Nowa emisja obejmuje nie mniej niż 1 i nie więcej niż 415.000 akcji serii D kierowanej do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych. W dniach 20-29 marca br. odbędą się zapisy w transzy inwestorów detalicznych. Oczekiwane wpływy z Oferty Publicznej Nowych Akcji - zostaną przeznaczone na rozwój działalności w modelu inwestycyjnym, w tym modelu ESCO, intensyfikację działań związanych z internacjonalizacją oraz kontynuację prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej.
- W związku z dynamicznym rozwojem działalności DB Energy jesteśmy gotowi także na kolejny krok na rynku kapitałowym. Obecnie trwa Oferta Publiczna Akcji DB Energy. Liczymy, że debiut na głównym rynku GPW nastąpi w II kwartale 2023 roku – dodaje Krzysztof Piontek, Prezes Zarządu DB Energy.
Firmą inwestycyjną pośredniczącą w procesie oferty publicznej jest Dom Maklerski Navigator S.A. Doradcą prawnym Spółki jest kancelaria prawna SSW Pragmatic Solutions Spaczyński, Szczepaniak, Okoń Sp.k. Szczegóły Oferty Publicznej, w tym terminy przyjmowania zapisów, są dostępne na stronie internetowej spółki www.dbenergy.pl/ipo.
O DB Energy:
DB Energy SA jest liderem w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce. Realizuje projekty poprawy efektywności energetycznej w dużych i średnich zakładach przemysłowych, od identyfikacji przedsięwzięć energooszczędnych, przez ich projektowanie i realizację uwzględniając finansowanie w modelach ESCO (Energy Saving Contract – finansowanie długoterminowe) lub EPC (Energy Performance Contract – finansowanie na czas realizacji), a także świadczy usługi zarządzania efektywnością energetyczną u klienta, w tym bieżącego monitorowania instalacji przemysłowych i ich predykcyjnego utrzymania w oparciu o system DiagSYS.
Spółka DB Energy zadebiutowała na rynku NewConnect w lipcu 2019 roku. Debiut na głównym rynku GPW planowany jest w drugim kwartale 2023 roku.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.