DB Energy podpisało umowę z Schumacher Packaging o wartości 13,5 mln zł

DB Energy podpisało kolejną umowę z firmą Schumacher Packaging. W 2022 roku Spółka zmodernizowała elektrociepłownię w Myszkowie, łączna wartość inwestycji wyniosła 43,35 mln zł. Teraz DB Energy przeprowadzi inwestycję w formule generalnego wykonawstwa, której przedmiotem jest budowa kotłowni gazowej. Wynagrodzenie z tytułu zawartej umowy przysługujące DB Energy wyliczane będzie na podstawie poniesionych nakładów inwestycyjnych powiększonych o uzgodnioną marżę. Spółka szacuje, że wartość inwestycji wyniesie 13,54 mln zł. Przewidywany termin realizacji umowy określony został na 30 tygodni od dnia przekazania placu budowy zaplanowanego na I kwartał 2023 roku.
- To już kolejna inwestycja, którą będziemy realizować dla Schumacher Packaging. Przeprowadzamy coraz to istotniejsze kontrakty dla naszych klientów, a dzięki jakościowym usługom, które oferuje DB Energy podejmowane współprace mają charakter długofalowy. Nieustannie przyśpieszamy tempo pozyskiwania projektów, co przekłada się na naszą pozycję w branży i osiąganą skalę działalności – komentuje Krzysztof Piontek, Prezes Zarządu DB Energy.
Obecnie trwa Oferta Publiczna Akcji DB Energy. Nowa emisja obejmuje nie mniej niż 1 i nie więcej niż 415.000 akcji serii D kierowanej do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych. W dniach 20-29 marca br. odbędą się zapisy w transzy inwestorów detalicznych. Oczekiwane wpływy z Oferty Publicznej Nowych Akcji - zostaną przeznaczone na rozwój działalności w modelu inwestycyjnym, w tym modelu ESCO, intensyfikację działań związanych z internacjonalizacją oraz kontynuację prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej.
- W związku z dynamicznym rozwojem działalności DB Energy jesteśmy gotowi także na kolejny krok na rynku kapitałowym. Obecnie trwa Oferta Publiczna Akcji DB Energy. Liczymy, że debiut na głównym rynku GPW nastąpi w II kwartale 2023 roku – dodaje Krzysztof Piontek, Prezes Zarządu DB Energy.
Firmą inwestycyjną pośredniczącą w procesie oferty publicznej jest Dom Maklerski Navigator S.A. Doradcą prawnym Spółki jest kancelaria prawna SSW Pragmatic Solutions Spaczyński, Szczepaniak, Okoń Sp.k. Szczegóły Oferty Publicznej, w tym terminy przyjmowania zapisów, są dostępne na stronie internetowej spółki www.dbenergy.pl/ipo.
O DB Energy:
DB Energy SA jest liderem w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce. Realizuje projekty poprawy efektywności energetycznej w dużych i średnich zakładach przemysłowych, od identyfikacji przedsięwzięć energooszczędnych, przez ich projektowanie i realizację uwzględniając finansowanie w modelach ESCO (Energy Saving Contract – finansowanie długoterminowe) lub EPC (Energy Performance Contract – finansowanie na czas realizacji), a także świadczy usługi zarządzania efektywnością energetyczną u klienta, w tym bieżącego monitorowania instalacji przemysłowych i ich predykcyjnego utrzymania w oparciu o system DiagSYS.
Spółka DB Energy zadebiutowała na rynku NewConnect w lipcu 2019 roku. Debiut na głównym rynku GPW planowany jest w drugim kwartale 2023 roku.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.