Demo Alaskan Truck Simulator autorstwa Road Studio trafi na E3
Road Studio S.A., notowana na NewConnect spółka z Rodziny Movie Games, produkująca gry o tematyce drogi i podróży, ma przyjemność poinformować, że publiczne demo oczekiwanej gry symulacyjnej Alaskan Truck Simulator będzie mieć premierę podczas targów E3, największej na świecie imprezy tego typu. Gra będzie częścią prezentacji Future Games Show. Działania marketingowe organizuje wydawca Movie Games S.A.
Alaskan Truck Simulator to wzbudzająca duże zainteresowanie społeczności graczy gra symulująca życie kierowcy ciężarówki w trudnych warunkach pięknej Alaski. Tytuł wyróżnia nacisk nie tylko na prowadzenie pojazdu, ale także na survival. Gracz może opuścić ciężarówkę, ma swoją bazę operacyjną, odwiedza sklepy, stacje benzynowe, musi jeść i odpoczywać.
- Demo jest konstruowane w taki sposób, aby wyraźnie uwidocznić różnice pomiędzy naszą grą a tytułami konkurencji i zachęcić do wypróbowania pełnej wersji gry. Mechaniki czy obszary, które jeszcze nie będą dostępne dla gracza, zostaną zajawione jako dostępne w pełnej wersji. Wierzymy, że ta filozofia konstruowania dem pozwoli nam wyróżnić się w świadomości graczy. Oczywiście w tym momencie skupiamy się na tym, aby demo prezentowało najwyższą jakość - mówi Maciej Nowak Prezes Road Studio.
- E3 zapewnia dotarcie do milionów graczy i możemy spodziewać się znaczącego wzrostu wishlisty, zwłaszcza w połączeniu z grywalnym demem. Do tego czasu nasi obserwujący mogą liczyć na stały dopływ świeżych informacji ze studia, wywiady z twórcami, prezentacje różnych aspektów gry, np. zaawansowanej fizyki. Alaskan Truck Simulator zrodził się z pasji i to właśnie to wygenerowało wokół niego duże zainteresowanie. Jest dla nas bardzo ważne, aby nie utracić pierwiastka humanizmu i bezpośredniości w komunikacji z graczami - mówi Piotr Gnyp, CMO Movie Games, wydawcy gry odpowiadającego za jej marketing.
Ważnym elementem działań marketingowych wokół Alaskan Truck Simulator jest współpraca z partnerami zewnętrznymi. Studio nawiązało relację z Iwoną Blecharczyk, jedną z najpopularniejszych na świecie kobiet kierujących ciężarówkami na międzynarodowych trasach (również na północy Ameryki). Z influencerką, którą obserwuje ponad 400 tys. osób na Facebooku, Spółka przygotowuje serię filmów traktujących o realiach truckerów na drogach Alaski i świata.
Zapowiedź serii z Iwoną Blecharczyk: https://youtu.be/Zf-d6SwpJuQ
Road Studio buduje także współpracę z markami sprzętu wykorzystywanego przez prawdziwych truckerów. Podpisana została umowa z Xblitz, producentem popularnych kamer oraz akcesoriów samochodowych, zaś na etapie finalizacji są ustalenia m.in. z producentami naczep i przyczep, a także autorami radia społeczności skupionej wokół symulatorów różnego typu pojazdów.
- Relacje z takimi podmiotami to nie tylko atrakcja dla graczy, którzy mogą poczuć się jak w prawdziwym świecie, ale również ogromna korzyść dla samych developerów. Utrzymujemy kontakt z osobami, które albo projektują prawdziwy sprzęt wykorzystywany przez truckerów, albo z tego sprzętu korzystają. Dzięki temu jesteśmy w stanie zadbać o detale takie jak różnica w wyposażeniu wnętrza kabiny kierowcy na Alasce, która wygląda inaczej niż kabina ciężarówki jeżdżącej po drogach mniej wysuniętych na północ Ameryki. Myślę, że nasz poziom realizmu docenią najbardziej zaangażowani fani zawodu truckera - mówi Tomasz Węgliński, Head of Production Road Studio.
Datę premiery Alaskan Truck Simulator Road Studio szacuje na trzeci lub czwarty kwartał, na co wpływ mają nie tylko kwestie produkcyjne, ale także wybór okna premierowego optymalnego pod kątem konkurencyjnych premier.
O spółce:
Road Studio S.A. to spółka założona przez Movie Games oraz Macieja Nowaka - inwestora oraz menadżera z wieloletnim doświadczeniem na rynku kapitałowym. Zajmuje się produkcją gier o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Gracze będą wcielać się w kierowców różnego rodzaju pojazdów oraz zwiedzać odległe i na co dzień niedostępne miejsca. Road Studio przejęło do realizacji od Movie Games projekty gier Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator.
Road Studio zadebiutowało na rynku NewConnect 12 stycznia 2022 roku.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.