Dziś na Steam wyczekiwana premiera Electrician Simuator od Gaming Factory
Gaming Factory, notowany na głównym rynku GPW w Warszawie producent i wydawca gier wideo, udostępni dziś na platformie Steam jeden ze swoich kluczowych tytułów wydawniczych – Electrician Simulator. Gracz wcieli się w młodego elektryka, którego zadaniem będzie poprowadzenie rodzinnego biznesu i realizowanie zleceń klientów. Wishlista gry przekroczyła 110 tys. zapisów, a sam prolog pobrano ponad 360 tys. razy. Za produkcję tytułu odpowiada Take IT Studio! Drugim wydawcą, obok Gaming Factory, jest Ultimate Games. Cena gry została ustalona na 17,99 USD.
- Dla nas to najważniejsze wydarzenie tego roku, a także w całej historii naszej działalności wydawniczej. Przez ostatnie miesiące zespoły produkcyjny, testerski czy marketingowy intensywnie pracowały nad przygotowaniem tej premiery i dołożyliśmy wszelkich starań, aby tytuł okazał się sukcesem. Z mojej perspektywy wygląda to tak, że mamy największą liczbę oczekujących graczy w historii, najlepiej oceniany prolog pobrany przez setki tysięcy graczy, a także wiemy, że dzięki dobrej współpracy z zespołem Take It Studio! jako wydawca mamy do zaprezentowania najlepszą dotychczas grę. Teraz pozostaje nam czekać na opinie graczy, ponieważ tradycyjnie to właśnie oceny będą miały największy wpływ na sprzedaż. – mówi Mateusz Adamkiewicz, prezes zarządu Gaming Factory.
W Electrician Simulator gracz będzie miał okazję od podstaw poznać zawód elektryka, montując gniazda, panele, wtyczki i żyrandole i tworząc proste instalacje elektryczne. Na początku grający mają do dyspozycji podstawowe narzędzia, przy pomocy których można realizować nieskomplikowane naprawy. Wraz z nabytym doświadczeniem, rozwija się również ekwipunek elektryka, który może pozyskiwać bardziej ambitne zlecenia.
- Electrician Simulator to coś całkiem nowego w branży gier. Produkcja nawiązuje bezpośrednio do prawdziwej pracy elektryków, ale oczywiście – z uwagi na to, że jest to jednak gra mająca zapewnić relaks i dobrą zabawę – pewne elementy są uproszczone. Spory nacisk położyliśmy na realistyczne oświetlenie oraz odpowiednie zróżnicowanie rozgrywki. Ciekawe zlecenia, od drobnych napraw po wymianę całej instalacji elektrycznej w obiekcie, przeplatają się tu z pracą przy stole warsztatowym, gdzie przyjdzie nam naprawiać realistycznie odtworzone przedmioty elektryczne. – mówi COO Take IT Studio!, Dorian Loewe.
Prolog Electrician Simulator - First Shock, który ukazał się na początku roku został bardzo dobrze przyjęty. Z ponad 1300 ocen graczy aż 81 proc. jest pozytywnych. Tydzień po premierze prolog przekroczył 100 tys. pobrań, natomiast łącznie tytuł ściągnięto ponad 360 tys. razy.
Podstawowa cena Electrician Simulator została ustalona na 17,99 USD. W przyszłym roku gra pojawi się na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.