Dziś premiera gry ZooKeeper
Dziś na platformie Steam debiutuje najnowsza propozycja z portfolio wydawniczego Gaming Factory – ZooKeeper. Tytuł zawiera elementy symulatora, strategii oraz gry ekonomicznej, pozwala wcielić się w role właściciela i zarządcy zoo. Do 25 sierpnia ZooKeeper objęty jest 20 proc. zniżką. Pełna cena gry wynosi 9.99 USD. Producentem tytułu jest Pyramid Games.
- Założeniem ZooKeepera jest odpoczynek i przyjemne spędzanie czasu w stworzonym przez siebie obiekcie. Gracze będą mogli zaopiekować się zwierzakami, zbudować dla nich zagrody, czy zatrudniać pracowników. Elementy ekonomiczne i tycoonowe wstawione zostały na dalszy plan - urządzanie zoo i spełnianie potrzeb jego mieszkańców to najważniejsze mechaniki gry. Różnorodne mapy stawiają dodatkowe wyzwania, na każdej z nich można odblokować zwierzaki, budynki, dekoracje i pracowników – opisuje Kalina Murawska Head of Production w Gaming Factory.
ZooKeeper to propozycja dla fanów lekkich strategii z elementami gier typu tycoon. Gracze wcielają się w zarządcę obiektu. Ich głównym zadaniem jest sprawne prowadzenie ogrodu zoologicznego, co wiąże się z wypełnianiem szeregu misji. Oprócz codziennego dbania o zwierzęta, gracze mogą budować własną infrastrukturę, wymyślać atrakcje dla zwiedzających, a także kontrolować finanse i zarządzać personelem. W trakcie rozgrywki na graczy czekają systemy gwiazdek i prestiżu.
Twórcy przekonują jednak, że ZooKeeper ma przede wszystkim dostarczyć graczom odprężającą rozgrywkę, dlatego zapewnili praktycznie nieograniczone możliwości personalizacji obiektu. Dodatkowo, gdy gracz osiągnie sukces jako właściciel, czekają na niego kolejne wyzwania, jak np. przywrócenie do życia dawno wymarłych gatunków gadów i umieszczenie ich w swoim zoo.
- Cieszymy się, że gra ZooKeeper po latach pracy trafi w końcu do sprzedaży. To kolorowa, relaksująca propozycja dla najmłodszych graczy, a także dla tych, którzy z nostalgią wspominają dawnego ZooTycoona – mówi Jacek Wyszyński, Prezes Pyramid Games.
Cena gry na platformie Steam została ustalona na 9.99 USD, a przez tydzień od daty premiery gracze mogą cieszyć się dodatkową zniżką w wysokości 20 proc.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.