Dziś premiera gry ZooKeeper
Dziś na platformie Steam debiutuje najnowsza propozycja z portfolio wydawniczego Gaming Factory – ZooKeeper. Tytuł zawiera elementy symulatora, strategii oraz gry ekonomicznej, pozwala wcielić się w role właściciela i zarządcy zoo. Do 25 sierpnia ZooKeeper objęty jest 20 proc. zniżką. Pełna cena gry wynosi 9.99 USD. Producentem tytułu jest Pyramid Games.
- Założeniem ZooKeepera jest odpoczynek i przyjemne spędzanie czasu w stworzonym przez siebie obiekcie. Gracze będą mogli zaopiekować się zwierzakami, zbudować dla nich zagrody, czy zatrudniać pracowników. Elementy ekonomiczne i tycoonowe wstawione zostały na dalszy plan - urządzanie zoo i spełnianie potrzeb jego mieszkańców to najważniejsze mechaniki gry. Różnorodne mapy stawiają dodatkowe wyzwania, na każdej z nich można odblokować zwierzaki, budynki, dekoracje i pracowników – opisuje Kalina Murawska Head of Production w Gaming Factory.
ZooKeeper to propozycja dla fanów lekkich strategii z elementami gier typu tycoon. Gracze wcielają się w zarządcę obiektu. Ich głównym zadaniem jest sprawne prowadzenie ogrodu zoologicznego, co wiąże się z wypełnianiem szeregu misji. Oprócz codziennego dbania o zwierzęta, gracze mogą budować własną infrastrukturę, wymyślać atrakcje dla zwiedzających, a także kontrolować finanse i zarządzać personelem. W trakcie rozgrywki na graczy czekają systemy gwiazdek i prestiżu.
Twórcy przekonują jednak, że ZooKeeper ma przede wszystkim dostarczyć graczom odprężającą rozgrywkę, dlatego zapewnili praktycznie nieograniczone możliwości personalizacji obiektu. Dodatkowo, gdy gracz osiągnie sukces jako właściciel, czekają na niego kolejne wyzwania, jak np. przywrócenie do życia dawno wymarłych gatunków gadów i umieszczenie ich w swoim zoo.
- Cieszymy się, że gra ZooKeeper po latach pracy trafi w końcu do sprzedaży. To kolorowa, relaksująca propozycja dla najmłodszych graczy, a także dla tych, którzy z nostalgią wspominają dawnego ZooTycoona – mówi Jacek Wyszyński, Prezes Pyramid Games.
Cena gry na platformie Steam została ustalona na 9.99 USD, a przez tydzień od daty premiery gracze mogą cieszyć się dodatkową zniżką w wysokości 20 proc.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.