Gaming Factory przyspiesza inwestycję w VR!
Gaming Factory S.A., notowany na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wideo, inwestuje w technologię wirtualnej rzeczywistości (VR). Spółka rozpoczęła współpracę z doświadczoną firmą produkującą VR-owe gry komputerowe – VRAAR S.A. Podpisana umowa zakłada produkcję co najmniej 6 gier w ciągu dwóch lat, o łącznym budżecie nie mniejszym 0,5 mln zł. Niebawem Studia poinformują o pierwszych tytułach nad którymi pracują. Umowa zakłada także możliwość wspólnego powołania wydawnictwa gier dedykowanego rynkowi VR.
- Rozkwit na rynku wirtualnej rzeczywistości nikogo dziś nie dziwi. Coraz więcej graczy ma sprzęt dedykowany tej technologii, baza użytkowników lubujących się w VR rośnie, a gry dedykowane wirtualnej rzeczywistości stają się coraz bardziej popularne. Biorąc pod uwagę tę sytuację, podjęliśmy decyzję, że oprócz przystosowywania gier z własnego portfolio do VR-u, Gaming Factory będzie także tworzyć gry projektowane od podstaw dla urządzeń virtual reality. Do współpracy pozyskaliśmy doświadczonego partnera, spółkę VRAAR, która posiada wiedzę i możliwości potrzebne do tworzenia gier na urządzenia VR – mówi Mateusz Adamkiewicz, prezes zarządu Gaming Factory.
Podpisana pomiędzy Spółkami umowa, zakłada produkcję co najmniej 6 gier w dwa lata, o łącznym budżecie nie mniejszym niż 0,5 mln zł. Pierwsze projekty zostaną ogłoszone w okresie 3-6 miesięcy od dnia podpisania umowy. Spółki nie wykluczają wspólnego powołania wydawnictwa gier dedykowanego rynkowi VR. - Kontrakt z Gaming Factory to krok w kierunku zbudowania spółki o szerokim portfolio gier VR. Wierzymy, że najbliższe dwa lata rozszerzą naszą współpracę na polu produkcyjno-wydawniczym – komentuje Jakub Kosma, prezes zarządu VRAAR.
- Podpisana z VRAAR umowa jest potwierdzeniem, że chcemy jeszcze mocniej zwiększyć swoje nakłady inwestycyjne w dynamicznie rozwijający się rynek VR. Do tej pory, wspólnie z Ultimate Games, mamy także większościowy pakiet udziałów w spółce Ultimate VR, której zadaniem jest przystosowanie naszych gier do urządzeń virtual reality – dodaje Mateusz Adamkiewicz.
Gaming Factory zakłada, że Ultimate VR, do końca br. wykona pory dedykowane wirtualnej rzeczywistości 2-5 grom z portfolio Spółka, dostępnych w wersji PC.
Analitycy prognozują, że zainteresowanie sprzętem oraz technologią VR w najbliższych latach dynamicznie wzrośnie. Szacuje się, że gry VR-owe mają stanowić jeden z najszybciej rosnących rynków gier, którego wartość w 2025 roku wyniesie 42.5 mld USD. W czasie kwarantanny, związanej z COVID-19, najpopularniejsze zestawy VR zostały wyprzedane, a liczba użytkowników gier VR-owych, tylko w Q1 2020 roku, wzrosła o 100 proc.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.