Gaming Factory zapowiada nowy tytuł wydawniczy - Mercyful Flames
Gaming Factory, notowany na rynku głównym GPW w Warszawie producent i wydawca gier na PC i konsole, prezentuje zwiastun Mercyful Flames - detektywistycznej przygody RPG, inspirowanej planszówkami utrzymanymi w konwencji horroru. Producentem gry jest studio Asmodev, będące jednocześnie deweloperem Human Farm - innego tytułu z portfolio wydawniczego Gaming Factory. Mercyful Flames ukaże się w wersjach na PC i konsolę Nintendo Switch jeszcze w tym roku. Zapowiedź gry dostępna jest na platformie Steam.
- Miło nam poinformować o nowej współpracy wydawniczej jaką nawiązaliśmy z zespołem Asmodev. Mercyful Flames jest kolejną niekonwencjonalną propozycją z elementami RPG, która przeniesie gracza do mrocznych czasów w historii świata, o których wiemy stosunkowo niewiele z uwagi na znikomą liczbę dostępnych źródeł pisanych. Instytucja inkwizycji, która została powołana jako odpowiedź Kościoła katolickiego na szerzące się w wielu regionach Europy ruchy heretyckie, stanowi jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów w historii Kościoła katolickiego. Zagadnienia z tym związane do dziś przewijają się w polemikach międzyreligijnych czy antyklerykalnych, co niewątpliwie wpisuje się w konwencję gier tworzonych przez Asmodev, poruszających oryginalną a jednocześnie mroczną tematykę – mówi Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory. – Udostępnienie zwiastuna Mercyful Flames jest wstępem do działań promocyjnych i marketingowych, które zaczynamy prowadzić w związku z tym tytułem – dodaje.
Fabuła Mercyful Flames przenosi gracza do mrocznych czasów. Wciela się on w okultystę, który nawiązuje romans z wiejską znachorką i zrządzeniem kapryśnego losu zostaje mianowany na stanowisko inkwizytora. Niestety kobieta zostaje uprowadzona przez kult. Ukochany w imię miłości podąża śladami zła, zmagając się z odrażającymi sektami. Najokrutniejszą jednak jest ta, dla której pracuje.
Konwencja gry inspirowana jest horrorami planszówkowymi i zawiera wątki detektywistyczne połączone z elementami RPG (ang. role-playing game). Twórcy zapowiadają kilkadziesiąt misji, z których każda rozegra się w odmiennej, a jednocześnie przerażającej scenerii. Gracz będzie prowadził dochodzenie, dając łapówki, walcząc, a nawet torturując przesłuchiwanych.
- Mercyful Flames to nietypowa produkcja Asmodevu, bo tym razem staramy się nie dać dojść do głosu naszemu niewyszukanemu humorowi. To gra z ciężkim, pogrzebowym nastrojem. Wbrew pozorom nie robimy jednak gry o bezdusznym sadyście, bo kolejny raz opowiadamy o miłości. Tylko tym razem ta miłość boli - mówi Michał Jodłowiec z Asmodevu. - Do tej pory gra nazywała się Inquisitor: The Hammer of Witches. Wyjątkowo niewyszukany tytuł, który nomen omen łatwo gubił się wśród wyników wyszukiwania - dodaje Jodłowiec.
Premiera tytułu na PC i Nintendo Switch planowana jest w tym roku.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.