Gas Station Simulator cieszy się dużym zainteresowaniem
DRAGO entertainment – producent i deweloper gier PC – prezentuje zainteresowanie swoim autorskim tytułem, Gas Station Simulator. Wishlista symulatora renowacji i rozbudowy zniszczonej stacji benzynowej wzrosła do ponad 30 tys. zapisów na liście życzeń platformy Steam. Premiera projektu planowana jest na Q1 2021 roku. Studio podsumowało także pozostałe tytuły ze swojego portfolio produkcyjnego, co pozwoliło na odnotowanie ponad 100 tys. zapisów na wszystkich wishlistach krakowskiej spółki.
Prace produkcyjne nad Gas Station Simulator DRAGO entertainment rozpoczęło w Q4 2019 roku. Tytuł od jego zaprezentowania, w niecałe dwa miesiące osiągnął ponad 10 tys. zapisów użytkowników Steam. Jednocześnie, już w pierwszym miesiącu obecności na platformie, produkcja znalazła się na Global Top Wishlist.
- Fanów Gas Station Simulator wciąż przybywa. Aktualnie wishlista projektu wynosi ponad 30 tys. zapisów. Liczba użytkowników wzrosła m.in. po naszej prezentacji dema gry w ramach jesiennej edycji Festiwalu Steam. – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment. – Podsumowaliśmy także nasze pozostałe projekty. Wishlisty wszystkich tytułów z naszego portfolio produkcyjnego zdobyły ponad 100 tys. zapisów. Jesteśmy zadowoleniu z osiągniętego wyniku. To dla nas potwierdzenie, że przyjęta przez nas strategia produkcji jest właściwa, a nasze projekty mają potencjał na sukces sprzedażowy. Część zapowiedzianych przez nas tytułów przekażemy graczom już w pierwszym półroczu 2021 – dodaje.
Produkcja GSS umożliwia graczom wejście do wirtualnego świata, w którym ich głównym zadaniem jest rozbudowa zniszczonej stacji benzynowej oraz renowacja, zarówno samego budynku, jak i dojazdu oraz terenu wokół. Użytkownik musi wyposażyć stację w niezbędne urządzenia, wprowadzić sprzedaż podstawowych towarów potrzebnych kierowcom oraz kontynuować rozbudowę stacji o dalsze usługi i towary zwiększające zyski i atrakcyjność unikalnej stacji.
Obecnie studio pracuje nad bezpłatnym prologiem Gas Station Simulator, w którym gracze będą mogli przejść przez pierwsze tryby rozgrywki. – Skupiamy się nad tym, aby wszystkie prezentowane przez nas tytuły spełniały wymagania pod kątem mechaniki i gameplay’ u. Dlatego też większość premier naszych produkcji poprzedzać będzie bezpłatny prolog. Chcemy w ten sposób otrzymać - cenne dla nas - sugestie graczy, tak aby produkcje finalnie były maksymalnie dopracowane i spełniały oczekiwania odbiorców – mówi Lucjan Mikociak, szef i jeden z założycieli DRAGO entertainment.
Przy komercjalizacji Gas Station Simulator studio współpracuje z Movie Games, notowanym na NewConnect udziałowcem DRAGO entertainment. Premiera pełnej wersji gry planowana jest na Q1 2021 roku.
Spółka we wrześniu br. przeprowadziła emisję akcji, w której pozyskała od inwestorów łącznie 2 mln zł. Pozyskane z kampanii crowdinvestingowej środki studio przeznacza m.in. na rozwój aktualnie powstających kilku produkcji z gatunku symulatorów. W pierwszej połowie przyszłego roku do sprzedaży trafi, oprócz wspomnianego Gas Station Simulator, także Food Truck Simulator oraz Winter Survival Simulator.
Obecnie DRAGO entertainment przygotowuje się do debiutu na rynku NewConnect, który jest planowany do końca 2020 roku.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.