GE prezentuje nazwy trzech planowanych przyszłych spółek publicznych
Grayling Poland
Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa
dorota.kwiatkowska|grayling.com| |dorota.kwiatkowska|grayling.com
607 102 439
https://www.grayling.com/pl/pl
GE (NYSE:GE) ogłosiło nazwy przyszłych podmiotów, które utworzy w wyniku planowanego podziału na trzy wiodące w branży, globalne spółki publiczne o ratingu inwestycyjnym, koncentrujące się na sektorach wzrostowych tj. opieki zdrowotnej, energetyki i lotnictwa.
Biznes GE, działający w obszarze opieki zdrowotnej otrzyma nazwę GE HealthCare. Istniejący portfel firm energetycznych GE, w tym Renewable Energy, Power, Digital i Energy Financial Services, będzie funkcjonował pod nazwą GE Vernova. Z kolei GE Aerospace będzie odpowiadał za działalność lotniczą GE. Wszystkie trzy przewidziane spółki nadal będą korzystać z dziedzictwa i globalnej marki GE, wycenianej na blisko 20 miliardów dolarów*.
Dodatkowo, GE ogłosiło, że po zakończeniu planowanego podziału, akcje GE HealthCare będą notowane na Nasdaq Global Select Market pod symbolem "GEHC". Dzięki notowaniu na Nasdaq, GE HealthCare skorzysta z profilu i dorobku tej giełdy jako rynku dla innowacyjnych, opartych na technologii spółek publicznych, szczególnie w sektorze opieki zdrowotnej.
H. Lawrence Culp, Jr., Prezes i Dyrektor Generalny GE oraz Dyrektor Generalny GE Aerospace, powiedział: „Ten dzień stanowi kamień milowy w planie przekształcenia GE w trzy niezależne, skoncentrowane na swoich sektorach firmy. Wykorzystanie globalnej marki GE o wielomiliardowej wartości daje nam przewagę konkurencyjną na naszych rynkach docelowych, pozwalając tym firmom odnosić sukcesy w przyszłości. Zbudowane na bazie koncepcji lean i innowacyjności, marki te będą kontynuowały naszą misję tworzenia prawidłowo funkcjonującego świata i zapewnią naszym klientom jakość i przewagi biznesowe, które już znają i cenią w GE".
GE zamierza przeprowadzić nieopodatkowane wydzielenie GE HealthCare na początku 2023 r., tworząc niezależną firmę napędzającą innowacje w dziedzinie medycyny precyzyjnej, przyczyniające się do poprawy efektów leczenia pacjentów i pozwalające odpowiadać na wyzwania kliniczne oraz dotyczące chorych w stanie krytycznym. Bazując na ponad 100-letniej historii, nazwa i monogram GE HealthCare będą służyć jako trwały znak bezpieczeństwa, jakości, zaufania i innowacji. Nowy kolor marki GE HealthCare określono jako „compassion purple” (empatyczny fiolet), aby wyróżnić ją na tle pozostałych spółek oraz odzwierciedlić podejście firmy do opieki, które charakteryzuje empatia i życzliwość. Firma nadal będzie przodować pod względem świadczenia opieki nad świadczeniodawcami i pacjentami, przy ponad czterech milionach instalacji produktów i ponad dwóch miliardach badań pacjentów rocznie.
Na początku 2024 r. GE planuje także przeprowadzić nieopodatkowane wydzielenie GE Vernova. To portfel firm energetycznych GE, które wspólnie ze swoimi klientami dostarczają jedną trzecią światowej energii elektrycznej i koncentrują się na przyspieszeniu drogi do niezawodnej, przystępnej cenowo i zrównoważonej energii. Nowa nazwa spółki to połączenie słowa „ver”, pochodzącego od „verde” i „verdant”, oznaczających zieleń i błękit Ziemi, oraz „nova”, od łacińskiego „novus”, czyli „nowy”, co odzwierciedla początek innowacyjnej ery energii o niższej zawartości dwutlenku węgla, którą GE Vernova pomoże dostarczyć. Te cechy mają również swoje odzwierciedlenie w nowym „wiecznie zielonym” kolorze marki („evergreen”) GE Vernova. Z bazą zainstalowanych ponad 7000 turbin gazowych i urządzeń do wytwarzania energii odnawialnej o łącznej mocy 400 GW, monogram GE Vernova będzie służył jako przypomnienie trwałych zobowiązań firmy do dostarczania jakości, partnerstwa i pomysłowości swoim klientom.
Po planowanym wydzieleniu, GE skoncentruje się na lotnictwie, a spółka przyjmie nazwę GE Aerospace. Z zainstalowaną bazą 39 400 komercyjnych i 26 200 wojskowych silników lotniczych, firma będzie nadal odgrywać istotną rolę we wspieraniu branży podczas historycznego ożywienia, jednocześnie kształtując przyszłość lotnictwa. Monogram GE, nowa nazwa oraz nowy kolor marki zwany "atmosphere blue" – reprezentujący górne granice atmosfery – podtrzymują silną pozycję marki w sektorze lotniczym, jednocześnie przedstawiając pewną wizję konkurowania i rozwoju w dziedzinie przemysłu lotniczego i obronnego dla przyszłych pokoleń. Po zakończeniu planowanego podziału, GE Aerospace będzie właścicielem znaku towarowego GE i zapewni długoterminowe licencje pozostałym firmom.
Linda Boff, Dyrektor ds. marketingu GE powiedziała: "W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zaangażowaliśmy się w dokładny, skoncentrowany na klientach proces, by zrozumieć rzeczywistą wartość marki GE dla naszych planowanych przyszłych spółek. Na podstawie danych i analiz, pochodzących z tysięcy rozmów stało się jasne, że nazwa GE i nasz ponad stuletni monogram stanowią dziedzictwo innowacji, symbol zaufania globalnych klientów, dumę dla naszego zespołu i są magnesem przyciągającym przyszłych liderów. Jesteśmy dumni, że przyszłe spółki będą mogły czerpać z innowacyjnego DNA GE".
Dzięki utworzeniu trzech odrębnych spółek, każda z nich będzie mogła w pełni skupić się na rozwoju we własnej dziedzinie, skorzysta z dostosowanej alokacji kapitału i elastyczności w tworzeniu i egzekwowaniu strategii biznesowej, co przyczyni się do długoterminowego wzrostu**.
* Wg rankingu Interbrand Best Global Brands 2021.
** Plany te mogą być uzależnione od wyniku prawnie usankcjonowanych konsultacji w niektórych częściach świata.
Ostrzeżenie nt. stwierdzeń dotyczących przyszłości
Niniejszy dokument zawiera oświadczenia dotyczące przyszłości związane z przyszłymi wydarzeniami, które ze swej natury dotyczą kwestii w różnym stopniu niepewnych. Szczegółowe informacje na temat niepewności, które mogą spowodować, że nasze rzeczywiste przyszłe wyniki będą się istotnie różnić od tych wyrażonych w naszych stwierdzeniach dotyczących przyszłości, można znaleźć na stronie: https://www.ge.com/investor-relations/important-forward-looking-statement-information, a także w naszych dokumentach SEC. Nie zobowiązujemy się do aktualizacji naszych stwierdzeń dotyczących przyszłości.
O GE:
GE (NYSE:GE) podejmuje wyzwanie budowania prawidłowo funkcjonującego świata. Przez ponad 130 lat GE tworzyło przyszłość przemysłu, a dziś zaangażowany zespół firmy, wiodąca technologia oraz globalny zasięg i możliwości, pomagają światu pracować bezpieczniej, wydajniej i bardziej niezawodnie. Pracownicy GE są zróżnicowani i oddani, działają z najwyższą uczciwością i koncentrują się na wypełnianiu misji GE i zapewnianiu korzyści swoim klientom. Więcej na: www.ge.com.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.