Komunikaty PR

GE prezentuje nazwy trzech planowanych przyszłych spółek publicznych

2022-07-19  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Dorota Kwiatkowska
Grayling Poland

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa
dorota.kwiatkowska|grayling.com| |dorota.kwiatkowska|grayling.com
607 102 439
https://www.grayling.com/pl/pl

GE (NYSE:GE) ogłosiło nazwy przyszłych podmiotów, które utworzy w wyniku planowanego podziału na trzy wiodące w branży, globalne spółki publiczne o ratingu inwestycyjnym, koncentrujące się na sektorach wzrostowych tj. opieki zdrowotnej, energetyki i lotnictwa. 

Biznes GE, działający w obszarze opieki zdrowotnej otrzyma nazwę GE HealthCare. Istniejący portfel firm energetycznych GE, w tym Renewable Energy, Power, Digital i Energy Financial Services, będzie funkcjonował pod nazwą GE Vernova. Z kolei GE Aerospace będzie odpowiadał za działalność lotniczą GE. Wszystkie trzy przewidziane spółki nadal będą korzystać z dziedzictwa i globalnej marki GE, wycenianej na blisko 20 miliardów dolarów*.

Dodatkowo, GE ogłosiło, że po zakończeniu planowanego podziału, akcje GE HealthCare będą notowane na Nasdaq Global Select Market pod symbolem "GEHC". Dzięki notowaniu na Nasdaq, GE HealthCare skorzysta z profilu i dorobku tej giełdy jako rynku dla innowacyjnych, opartych na technologii spółek publicznych, szczególnie w sektorze opieki zdrowotnej.

H. Lawrence Culp, Jr., Prezes i Dyrektor Generalny GE oraz Dyrektor Generalny GE Aerospace,  powiedział: „Ten dzień stanowi kamień milowy w planie przekształcenia GE w trzy niezależne, skoncentrowane na swoich sektorach firmy. Wykorzystanie globalnej marki GE o wielomiliardowej wartości daje nam przewagę konkurencyjną na naszych rynkach docelowych, pozwalając tym firmom odnosić sukcesy w przyszłości. Zbudowane na bazie koncepcji lean i innowacyjności, marki te będą kontynuowały naszą misję tworzenia prawidłowo funkcjonującego świata i zapewnią naszym klientom jakość i przewagi biznesowe, które już znają i cenią w GE".

GE zamierza przeprowadzić nieopodatkowane wydzielenie GE HealthCare na początku 2023 r., tworząc niezależną firmę napędzającą innowacje w dziedzinie medycyny precyzyjnej, przyczyniające się do poprawy efektów leczenia pacjentów i pozwalające odpowiadać na wyzwania kliniczne oraz dotyczące chorych w stanie krytycznym. Bazując na ponad 100-letniej historii, nazwa i monogram GE HealthCare będą służyć jako trwały znak bezpieczeństwa, jakości, zaufania i innowacji. Nowy kolor marki GE HealthCare określono jako „compassion purple” (empatyczny fiolet), aby wyróżnić ją na tle pozostałych spółek oraz odzwierciedlić podejście firmy do opieki, które charakteryzuje empatia i życzliwość. Firma nadal będzie przodować pod względem świadczenia opieki nad świadczeniodawcami i pacjentami, przy ponad czterech milionach instalacji produktów i ponad dwóch miliardach badań pacjentów rocznie.

Na początku 2024 r. GE planuje także przeprowadzić nieopodatkowane wydzielenie GE Vernova. To portfel firm energetycznych GE, które wspólnie ze swoimi klientami dostarczają jedną trzecią światowej energii elektrycznej i koncentrują się na przyspieszeniu drogi do niezawodnej, przystępnej cenowo i zrównoważonej energii. Nowa nazwa spółki to połączenie słowa „ver”, pochodzącego od „verde” i „verdant”, oznaczających zieleń i błękit Ziemi, oraz „nova”, od łacińskiego „novus”, czyli „nowy”, co odzwierciedla początek innowacyjnej ery energii o niższej zawartości dwutlenku węgla, którą GE Vernova pomoże dostarczyć. Te cechy mają również swoje odzwierciedlenie w nowym „wiecznie zielonym” kolorze marki („evergreen”) GE Vernova. Z bazą zainstalowanych ponad 7000 turbin gazowych i urządzeń do wytwarzania energii odnawialnej o łącznej mocy 400 GW, monogram GE Vernova będzie służył jako przypomnienie trwałych zobowiązań firmy do dostarczania jakości, partnerstwa i pomysłowości swoim klientom. 

Po planowanym wydzieleniu, GE skoncentruje się na lotnictwie, a spółka przyjmie nazwę GE Aerospace. Z zainstalowaną bazą 39 400 komercyjnych i 26 200 wojskowych silników lotniczych, firma będzie nadal odgrywać istotną rolę we wspieraniu branży podczas historycznego ożywienia, jednocześnie kształtując przyszłość lotnictwa. Monogram GE, nowa nazwa oraz nowy kolor marki zwany "atmosphere blue" – reprezentujący górne granice atmosfery – podtrzymują silną pozycję marki w sektorze lotniczym, jednocześnie przedstawiając pewną wizję konkurowania i rozwoju w dziedzinie przemysłu lotniczego i obronnego dla przyszłych pokoleń. Po zakończeniu planowanego podziału, GE Aerospace będzie właścicielem znaku towarowego GE i zapewni długoterminowe licencje pozostałym firmom.

Linda Boff, Dyrektor ds. marketingu GE powiedziała: "W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zaangażowaliśmy się w dokładny, skoncentrowany na klientach proces, by zrozumieć rzeczywistą wartość marki GE dla naszych planowanych przyszłych spółek. Na podstawie danych i analiz, pochodzących z tysięcy rozmów stało się jasne, że nazwa GE i nasz ponad stuletni monogram stanowią dziedzictwo innowacji, symbol zaufania globalnych klientów, dumę dla naszego zespołu i są magnesem przyciągającym przyszłych liderów. Jesteśmy dumni, że przyszłe spółki będą mogły czerpać z innowacyjnego DNA GE".

Dzięki utworzeniu trzech odrębnych spółek, każda z nich będzie mogła w pełni skupić się na rozwoju we własnej dziedzinie, skorzysta z dostosowanej alokacji kapitału i elastyczności w tworzeniu i egzekwowaniu strategii biznesowej, co przyczyni się do długoterminowego wzrostu**.

* Wg rankingu Interbrand Best Global Brands 2021.

** Plany te mogą być uzależnione od wyniku prawnie usankcjonowanych konsultacji w niektórych częściach świata.

 

Ostrzeżenie nt. stwierdzeń dotyczących przyszłości

Niniejszy dokument zawiera oświadczenia dotyczące przyszłości związane z przyszłymi wydarzeniami, które ze swej natury dotyczą kwestii w różnym stopniu niepewnych. Szczegółowe informacje na temat niepewności, które mogą spowodować, że nasze rzeczywiste przyszłe wyniki będą się istotnie różnić od tych wyrażonych w naszych stwierdzeniach dotyczących przyszłości, można znaleźć na stronie: https://www.ge.com/investor-relations/important-forward-looking-statement-information, a także w naszych dokumentach SEC. Nie zobowiązujemy się do aktualizacji naszych stwierdzeń dotyczących przyszłości. 

O GE:

GE (NYSE:GE) podejmuje wyzwanie budowania prawidłowo funkcjonującego świata. Przez ponad 130 lat GE tworzyło przyszłość przemysłu, a dziś zaangażowany zespół firmy, wiodąca technologia oraz globalny zasięg i możliwości, pomagają światu pracować bezpieczniej, wydajniej i bardziej niezawodnie. Pracownicy GE są zróżnicowani i oddani, działają z najwyższą uczciwością i koncentrują się na wypełnianiu misji GE i zapewnianiu korzyści swoim klientom. Więcej na: www.ge.com.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grayling Poland
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.