Gra Electrician Simulator zadebiutuje 22 września na platformie Steam
Notowana na rynku głównym GPW spółka Gaming Factory zapowiedziała premierę jednego ze swoich kluczowych tytułów wydawniczych: Electrician Simulator. Gra pojawi się 22 września w wersji PC, natomiast aktualna wishlista na platformie Steam przekracza 95 tys. zapisów. Współwydawcami gry są spółki Gaming Factory oraz Ultimate Games, a za produkcję odpowiada Take IT Studio! Prolog Electrician Simulator - First Shock, który 6 stycznia br. zadebiutował na platformie Steam, został bardzo dobrze przyjęty przez graczy. Od premiery prolog pobrano łącznie ponad 320 tys. razy.
W Electrician Simulator gracz wciela się w młodego elektryka, którego zadaniem jest przejąć rodzinny biznes i realizować zlecenia klientów. Na początku mamy do dyspozycji podstawowe narzędzia oraz realizujemy proste czynności. Z biegiem czasu, wraz z nabytym doświadczeniem, rozwijamy swój ekwipunek oraz pozyskujemy bardziej ambitne zlecenia. Gracz będzie miał okazję od podstaw poznać zawód elektryka, montując gniazda, panele, wtyczki i żyrandole, a także układając przewody i tworząc proste instalacje elektryczne.
- Rynek symulatorów jest bardzo konkurencyjny, stworzenie wyjątkowej gry w tym gatunku to nie lada wyzwanie. W Gaming Factory wierzymy, że Electrician Simulator to gra wyjątkowa w swojej niszy, wyróżniająca się świetnym wykonaniem założeń oraz próśb graczy opartych na prologu. Wierzymy, że nawet elektryk może mieć w pracy ciekawe przygody i dostarczymy graczom godziny świetnej rozgrywki – ocenia Kalina Murawska Head of Production w Gaming Factory.
Prolog Electrician Simulator - First Shock, który ukazał się na początku roku został bardzo dobrze przyjęty. Z ponad 1200 ocen graczy 82 proc. jest pozytywnych. Dzień po premierze prologu jednocześnie grało w niego 566 graczy. Tydzień po premierze prolog przekroczył 100 tys. pobrań, natomiast łącznie tytuł ściągnięto ponad 320 tys. razy.
Twórcy zaznaczają, że zastosowali się również do uwag płynących od graczy, przygotowując pełną wersję.
- Tworząc Electrician Simulator, chcieliśmy zredefiniować gatunek symulatorów. Udowodnić, że te gry nie muszą być nudne i powtarzalne, a mogą przyciągać ciekawymi zadaniami i zwariowanym światem. Mocno wsłuchaliśmy się w uwagi graczy, poprawiliśmy niespójności występujące w prologu i dodaliśmy całą masę nowych przedmiotów oraz lokacji – podsumowuje Dorian Loewe, COO Take IT Studio!
Przez następne 2 miesiące prowadzone będą intensywne działania marketingowe. Cena gry została ustalona na 17,99 USD.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.