Gra Electrician Simulator zadebiutuje 22 września na platformie Steam
Notowana na rynku głównym GPW spółka Gaming Factory zapowiedziała premierę jednego ze swoich kluczowych tytułów wydawniczych: Electrician Simulator. Gra pojawi się 22 września w wersji PC, natomiast aktualna wishlista na platformie Steam przekracza 95 tys. zapisów. Współwydawcami gry są spółki Gaming Factory oraz Ultimate Games, a za produkcję odpowiada Take IT Studio! Prolog Electrician Simulator - First Shock, który 6 stycznia br. zadebiutował na platformie Steam, został bardzo dobrze przyjęty przez graczy. Od premiery prolog pobrano łącznie ponad 320 tys. razy.
W Electrician Simulator gracz wciela się w młodego elektryka, którego zadaniem jest przejąć rodzinny biznes i realizować zlecenia klientów. Na początku mamy do dyspozycji podstawowe narzędzia oraz realizujemy proste czynności. Z biegiem czasu, wraz z nabytym doświadczeniem, rozwijamy swój ekwipunek oraz pozyskujemy bardziej ambitne zlecenia. Gracz będzie miał okazję od podstaw poznać zawód elektryka, montując gniazda, panele, wtyczki i żyrandole, a także układając przewody i tworząc proste instalacje elektryczne.
- Rynek symulatorów jest bardzo konkurencyjny, stworzenie wyjątkowej gry w tym gatunku to nie lada wyzwanie. W Gaming Factory wierzymy, że Electrician Simulator to gra wyjątkowa w swojej niszy, wyróżniająca się świetnym wykonaniem założeń oraz próśb graczy opartych na prologu. Wierzymy, że nawet elektryk może mieć w pracy ciekawe przygody i dostarczymy graczom godziny świetnej rozgrywki – ocenia Kalina Murawska Head of Production w Gaming Factory.
Prolog Electrician Simulator - First Shock, który ukazał się na początku roku został bardzo dobrze przyjęty. Z ponad 1200 ocen graczy 82 proc. jest pozytywnych. Dzień po premierze prologu jednocześnie grało w niego 566 graczy. Tydzień po premierze prolog przekroczył 100 tys. pobrań, natomiast łącznie tytuł ściągnięto ponad 320 tys. razy.
Twórcy zaznaczają, że zastosowali się również do uwag płynących od graczy, przygotowując pełną wersję.
- Tworząc Electrician Simulator, chcieliśmy zredefiniować gatunek symulatorów. Udowodnić, że te gry nie muszą być nudne i powtarzalne, a mogą przyciągać ciekawymi zadaniami i zwariowanym światem. Mocno wsłuchaliśmy się w uwagi graczy, poprawiliśmy niespójności występujące w prologu i dodaliśmy całą masę nowych przedmiotów oraz lokacji – podsumowuje Dorian Loewe, COO Take IT Studio!
Przez następne 2 miesiące prowadzone będą intensywne działania marketingowe. Cena gry została ustalona na 17,99 USD.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.