Komunikaty PR

Grupa The Dust zakończyła sukcesem rundę inwestycyjną dla spółek zależnych

2022-03-31  |  10:00
Biuro prasowe

W dniu 30.03.2022 4Knights S.A. - spółka zależna wrocławskiego producenta gier The Dust S.A. - podpisała umowę inwestycyjną z TIG ASI sp. z o.o. - podmiotem w 100% zależnym od notowanej na NewConnect spółki Erato Energy S.A. Mocą porozumienia TIG ASI stanie się jej znaczącym udziałowcem i dokapitalizuje ją kwotą 771 750 złotych, obejmując 257.250 akcji serii D przy cenie emisyjnej 3 PLN za akcję.

Jak mówią przedstawiciele 4Knights, środki te zostaną przeznaczone między innymi na rozwój unikalnej mechaniki współpracy między graczami, którą z powodzeniem będzie można wprowadzać do gier z różnych gatunków. Pierwszym tytułem, który ma skorzystać z tej mechaniki, będzie Serum tworzone przez Game Island, a w przyszłości kolejne gry grupy The Dust.

- Tryb kooperacji, nad którym pracujemy w głównym założeniu, musi spełniać standardy nowoczesnych produkcji tego typu. Olbrzymia część nowego pokolenia graczy często nie wyobraża sobie zabawy bez trybu multiplayer, a niewiele gier w gatunkach, w których się obracamy i zespołów deweloperskich go oferuje. Jeszcze mniej z nich robi to dobrze – mówi Jakub Wolff, CEO The Dust.

W kontekście prowadzonej rundy inwestycyjnej zarząd 4Knights wprowadził korekty do strategii rozwoju na kolejne lata. Spółka, tak jak wcześniej zapowiadali jej przedstawiciele, skupi się na produkcji gier z wykorzystaniem trybu multiplayer oraz na budowie autorskiego systemu co-op. W porozumieniu z inwestorem planuje również rozwijać swoje kompetencje w produkcjach RTS (grach strategicznych czasu rzeczywistego).

Tego samego dnia wrocławski producent gier z gatunku immersive-survival Game Island S.A. należący do grupy The Dust również podpisał umowę z TIG ASI. Spółka zostanie dokapitalizowana kwotą 300 tys. złotych, przy cenie emisyjnej 7,5 PLN za akcję i wycenie post-money na poziomie ponad 13 mln złotych. Inwestor objął też całość emisji akcji F.

Pozyskane środki posłużą na dalszą realizację strategii Game Island oraz rozwój projektu Serum — gry typu immersive-survival.

- Wsparcie naszego projektu ze strony TIG ASI to kolejny krok do osiągnięcia celów, jakie sobie postawiliśmy. Nasza pierwsza gra Serum już przedpremierowo wzbudza olbrzymie zainteresowanie graczy, a dodatkowe środki pozwolą nam na utrzymanie wysokiego poziomu jej produkcji - powiedział Michał Ojrzyński, CEO Game Island.

 

O Spółce:

The Dust S.A. jest producentem i wydawcą gier. Spółka poprzez utworzoną w 2020 r. grupę kapitałową intensywnie rozwija produkcję własnych tytułów w ramach linii biznesowych: indie premium, średnio budżetowych survivali, średnio budżetowych symulatorów i gier RTS. Aktualnie The Dust pracuje nad grą Indie Premium osadzoną w świecie „Cyklu Inkwizytorskiego” na motywach twórczości Jacka Piekary I, the Inquisitor.

Spółka zależna Game Island S.A. jest skupiona na produkcji własnych średnio budżetowych gier przeznaczonych na platformy PC i konsole. Wiodącym kierunkiem studia jest tworzenie tytułów z gatunku survival-immersive.

Spółka zależna Two Horizons S.A. specjalizuje się w produkcji własnych średnio budżetowych tytułów z gatunku symulatorów. Platformy docelowe dla jej gier to PC i konsole. Spółka zależna 4Knights S.A. tworzy własne, średnio budżetowe produkcje z gatunku gier akcji z elementami multiplayer, w tym co-op. Tytuły będą przeznaczone na platformy PC i konsole.

The Dust jest wydawcą dla wszystkich tytułów spółek zależnych. Od kwietnia 2018 roku The Dust jest notowana na rynku NewConnect.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.