Komunikaty PR

Ice Code Games dołącza na NewConnect

2022-02-17  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Krzysztof Kleczkowski
Inner Value

Koszykowa 54
00-675 Warszawa
k.kleczkowski|innervalue.pl| |k.kleczkowski|innervalue.pl
+48 533 070 550
innervalue.pl/

Ice Code Games, producent taktycznych i strategicznych gier wideo na PC i konsole, połączył się z notowaną na rynku NewConnect spółką Avatrix (AVT). W wyniku połączenia Avatrix zmienił nazwę na Ice Code Games. Na czele firmy stanęli Paweł Wilk, który objął funkcję prezesa zarządu i Mateusz Pilski, który został wiceprezesem spółki.

- Pierwsze plany połączenia Ice Code Games z Avatrixem pojawiły się na początku 2020 roku. Proces ten znacząco się przedłużył przez sprawy formalne oraz wolniejszą pracę sądów, w szczególności dlatego, że rozpoczął się na samym początku pandemii. Wspólnie z partnerami z Avatrix doszliśmy do wniosku, że nasze kompetencje idealnie się uzupełniają i tworzą synergię, która jest niezbędna do budowania innowacyjnych projektów na globalną skalę. Jesteśmy przekonani, że silny zespół jaki stworzyliśmy jest zdeterminowany do efektywnej pracy i już niebawem będziemy mogli zaprezentować publicznie nasze nowe projekty - mówi Paweł Wilk, prezes zarządu Ice Code Games.

Działania spółki Avatrix skoncentrowane były wokół innowacyjnych projektów internetowych i mobilnych, w których powstawały wirtualne społeczności. Spółka wydawała także największy polski serwis do dzielenia się zdjęciami – fotosik.pl, oraz uznawany za jednego z liderów w segmencie serwisów kobiecych o modzie i urodzie – styl.fm. Avatrix był także wydawcą gry internetowej przeznaczonej dla nastolatek – FashionStyle.

Ice Code Games jest producentem gier wideo na PC i konsole, który specjalizuje się w grach strategicznych i taktycznych wyróżniających się nowymi i innowacyjnymi mechanikami. W celu wyróżnienia się na tle konkurencyjnych gier, studio stawia na dostarczanie innowacyjnych mechanik gameplayowych prowadzących do unikalnej rozgrywki.

W styczniu 2019 r. zadebiutował Re-Legion – unikalna strategia czasu rzeczywistego z gatunku cyberpunk, która została zaprezentowana na międzynarodowych targach gamescom, PAX South, PAX West oraz PAX East. Zdobyte doświadczenie pozwoliło Ice Code Games w 2020 roku na nawiązanie strategicznego partnerstwa z Good Shepherd Entertainment – wydawcą należącym do notowanego na londyńskiej giełdzie Devolver Digital. W ramach tej współpracy spółka pracuje nad stworzeniem nowej gry, której produkcja aktualnie jest na bardzo zaawansowanym etapie. Wydawca w całości finansuje koszty produkcji oraz marketingu projektu.

- Po połączeniu z Avatrixem, docelowo przyjęliśmy model pracy „na zakładkę”. Gdy jeden projekt przejdzie już w fazę produkcyjną, drugi będzie rozpoczynał fazę koncepcyjną. W momencie wydania gry nasz zespół automatycznie zajmie się projektem, który był do tej pory w początkowej fazie produkcji. Następnie uruchamiana jest faza koncepcyjna kolejnego już projektu - zapowiada Paweł Wilk.

W ramach konkursu realizowanego z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 spółka otrzymała 3,9 mln zł dofinansowania na projekt GameInn o wartości 5,4 mln zł, w ramach którego Ice Code Games opracowuje narzędzie wspierające tworzenie gier poprzez system rekomendacyjny sterowany przez sztuczną inteligencję (AI). System będzie przede wszystkim pomagał w efektywniejszym tworzeniu własnych gier przez spółkę.

Ze względu na szeroki zakres prac, w 2021 roku nastąpił znaczący rozwój zespołu do ok. 50 osób, które swoje doświadczenie zdobywały przy takich projektach jak: Dying Light 2, Wiedźmin 3, Cyberpunk 2077, Evil West,  Shadow Warior, Outriders, Sniper Ghost Warrior 3 czy Chernobylite.

Celem Ice Code Games jest zdobycie pozycji topowego producenta gier strategicznych na rynku, które będą dostępne na PC i wszystkich najpopularniejszych konsolach.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Inner Value
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.