Komunikaty PR

Inwestycja w wiedzę wypłaca najlepsze odsetki

2022-05-12  |  13:30
Biuro prasowe

Warsztat Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed na temat analizowania spółek biotechnologii medycznej dla inwestorów

Biotechnologia medyczna to niezwykle dynamicznie rozwijający się sektor gospodarki oparty na zaawansowanej wiedzy i technologii. Chcąc przybliżyć inwestorom ten sektor Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oraz Polski Związek Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed organizują spotkanie edukacyjne dla inwestorów na temat inwestowania w spółki z sektora biotechnologii medycznej. Warsztat odbędzie się 17 maja 2022 r. w godzinach 14:15-18:00 na Sali Notowań GPW.

Podczas spotkania inwestorzy będą mieli okazję posłuchać ekspertów i analityków pokrywających sektor biotechnologii medycznej: Sylwii Jaśkiewicz, Dyrektora Zarządzającego w Wydziale Analiz i Rekomendacji z Domu Maklerskiego BOŚ, oraz Beaty Szparagi-Waśniewskiej, Deputy Head of Equity Research w IPOPEMA Securities. O tym, jak wygląda analiza spółek biotechnologii medycznej z perspektywy inwestora, opowie również Zofia Szewczuk, Dyrektor Inwestycyjny, Polski Fundusz Rozwoju.

– Spółki biotechnologiczne mają swoją specyfikę, której zrozumienie jest kluczowe przy inwestycjach w tej branży. Dlatego też z dużą radością przyjęliśmy propozycję Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed, aby wspólnie z BioInMed zorganizować warsztaty dotyczące inwestowania w spółki biotechnologii medycznej. Na Głównym Rynku GPW notowanych jest obecnie 10 takich podmiotów o wartości rynkowej 3,7 mld zł, zaś na rynku NewConnect 12 spółek o wartości rynkowej 1,0 mld zł. Mamy nadzieję, że coraz więcej spółek z tej branży będzie chciało pozyskiwać kapitał poprzez emisje akcji na rynku kapitałowym – mówi Marek Dietl, Prezes Zarządu GPW.

Nie od dziś wiadomo, że łatwiej zarabia się właśnie tam, gdzie rynek szybko rozwija się i rośnie. Dlatego właśnie inwestorzy powinni rozważyć posiadanie ekspozycji w swoim portfelu na rynek biotechnologii medycznej. Jednak, aby odpowiedzialne zainwestować środki w spółki z tej branży niezbędne jest zrozumienie, z jaką materią mamy do czynienia. Analiza spółek biotechnologii medycznej jest trudna. Nie każda informacja o spółce i jej projektach, chociaż pozornie może wydawać się kluczowa, jest i powinna być cenotwórcza – tłumaczy Marta Winiarska, Prezes Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed.

Warsztat dla inwestorów, który ma na celu przybliżenie im branży biotechnologii medycznej oraz zasad inwestowania w ten sektor, odbędzie się 17 maja 2022 (wtorek) w godzinach 14:15-18:00 na Sali Notowań GPW, ul. Książęca 4, Warszawa.

Link do rejestracji: https://www.gpw.pl/warsztat

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.