Inwestycja w wiedzę wypłaca najlepsze odsetki
Warsztat Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed na temat analizowania spółek biotechnologii medycznej dla inwestorów
Biotechnologia medyczna to niezwykle dynamicznie rozwijający się sektor gospodarki oparty na zaawansowanej wiedzy i technologii. Chcąc przybliżyć inwestorom ten sektor Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oraz Polski Związek Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed organizują spotkanie edukacyjne dla inwestorów na temat inwestowania w spółki z sektora biotechnologii medycznej. Warsztat odbędzie się 17 maja 2022 r. w godzinach 14:15-18:00 na Sali Notowań GPW.
Podczas spotkania inwestorzy będą mieli okazję posłuchać ekspertów i analityków pokrywających sektor biotechnologii medycznej: Sylwii Jaśkiewicz, Dyrektora Zarządzającego w Wydziale Analiz i Rekomendacji z Domu Maklerskiego BOŚ, oraz Beaty Szparagi-Waśniewskiej, Deputy Head of Equity Research w IPOPEMA Securities. O tym, jak wygląda analiza spółek biotechnologii medycznej z perspektywy inwestora, opowie również Zofia Szewczuk, Dyrektor Inwestycyjny, Polski Fundusz Rozwoju.
– Spółki biotechnologiczne mają swoją specyfikę, której zrozumienie jest kluczowe przy inwestycjach w tej branży. Dlatego też z dużą radością przyjęliśmy propozycję Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed, aby wspólnie z BioInMed zorganizować warsztaty dotyczące inwestowania w spółki biotechnologii medycznej. Na Głównym Rynku GPW notowanych jest obecnie 10 takich podmiotów o wartości rynkowej 3,7 mld zł, zaś na rynku NewConnect 12 spółek o wartości rynkowej 1,0 mld zł. Mamy nadzieję, że coraz więcej spółek z tej branży będzie chciało pozyskiwać kapitał poprzez emisje akcji na rynku kapitałowym – mówi Marek Dietl, Prezes Zarządu GPW.
– Nie od dziś wiadomo, że łatwiej zarabia się właśnie tam, gdzie rynek szybko rozwija się i rośnie. Dlatego właśnie inwestorzy powinni rozważyć posiadanie ekspozycji w swoim portfelu na rynek biotechnologii medycznej. Jednak, aby odpowiedzialne zainwestować środki w spółki z tej branży niezbędne jest zrozumienie, z jaką materią mamy do czynienia. Analiza spółek biotechnologii medycznej jest trudna. Nie każda informacja o spółce i jej projektach, chociaż pozornie może wydawać się kluczowa, jest i powinna być cenotwórcza – tłumaczy Marta Winiarska, Prezes Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed.
Warsztat dla inwestorów, który ma na celu przybliżenie im branży biotechnologii medycznej oraz zasad inwestowania w ten sektor, odbędzie się 17 maja 2022 (wtorek) w godzinach 14:15-18:00 na Sali Notowań GPW, ul. Książęca 4, Warszawa.
Link do rejestracji: https://www.gpw.pl/warsztat
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.