Inwestycja w wiedzę wypłaca najlepsze odsetki
Warsztat Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed na temat analizowania spółek biotechnologii medycznej dla inwestorów
Biotechnologia medyczna to niezwykle dynamicznie rozwijający się sektor gospodarki oparty na zaawansowanej wiedzy i technologii. Chcąc przybliżyć inwestorom ten sektor Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oraz Polski Związek Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed organizują spotkanie edukacyjne dla inwestorów na temat inwestowania w spółki z sektora biotechnologii medycznej. Warsztat odbędzie się 17 maja 2022 r. w godzinach 14:15-18:00 na Sali Notowań GPW.
Podczas spotkania inwestorzy będą mieli okazję posłuchać ekspertów i analityków pokrywających sektor biotechnologii medycznej: Sylwii Jaśkiewicz, Dyrektora Zarządzającego w Wydziale Analiz i Rekomendacji z Domu Maklerskiego BOŚ, oraz Beaty Szparagi-Waśniewskiej, Deputy Head of Equity Research w IPOPEMA Securities. O tym, jak wygląda analiza spółek biotechnologii medycznej z perspektywy inwestora, opowie również Zofia Szewczuk, Dyrektor Inwestycyjny, Polski Fundusz Rozwoju.
– Spółki biotechnologiczne mają swoją specyfikę, której zrozumienie jest kluczowe przy inwestycjach w tej branży. Dlatego też z dużą radością przyjęliśmy propozycję Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed, aby wspólnie z BioInMed zorganizować warsztaty dotyczące inwestowania w spółki biotechnologii medycznej. Na Głównym Rynku GPW notowanych jest obecnie 10 takich podmiotów o wartości rynkowej 3,7 mld zł, zaś na rynku NewConnect 12 spółek o wartości rynkowej 1,0 mld zł. Mamy nadzieję, że coraz więcej spółek z tej branży będzie chciało pozyskiwać kapitał poprzez emisje akcji na rynku kapitałowym – mówi Marek Dietl, Prezes Zarządu GPW.
– Nie od dziś wiadomo, że łatwiej zarabia się właśnie tam, gdzie rynek szybko rozwija się i rośnie. Dlatego właśnie inwestorzy powinni rozważyć posiadanie ekspozycji w swoim portfelu na rynek biotechnologii medycznej. Jednak, aby odpowiedzialne zainwestować środki w spółki z tej branży niezbędne jest zrozumienie, z jaką materią mamy do czynienia. Analiza spółek biotechnologii medycznej jest trudna. Nie każda informacja o spółce i jej projektach, chociaż pozornie może wydawać się kluczowa, jest i powinna być cenotwórcza – tłumaczy Marta Winiarska, Prezes Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed.
Warsztat dla inwestorów, który ma na celu przybliżenie im branży biotechnologii medycznej oraz zasad inwestowania w ten sektor, odbędzie się 17 maja 2022 (wtorek) w godzinach 14:15-18:00 na Sali Notowań GPW, ul. Książęca 4, Warszawa.
Link do rejestracji: https://www.gpw.pl/warsztat
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.